Skocz do zawartości

Horizon II Forbidden West


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Muszę jednak przyznać, że zarzucając pewną mydłkowatość dialogową H:FW pewnie mogłem mieć rację. Nie zmienia to faktu, że po ukończeniu głównej misji...

Spoiler

Ambasada

 ...moje wrażenia diametralizują sie w drugą stronę. Co tam się odjaniepawliło to ja nawet nie!:obama: Aż się spociłem! Podobnie miałem w ostatnim God Of War po pierwszej walce z bossem. Niestety...okazało się, że był to najwyższy peak zajebistości w tamtej grze, potem aż do końca wszystko powoli padało na ryj, natomiast w przypadku Alojki 2 mam nadzieję, że będzie jak u Hitchcocka, tj zacznie się od trzęsienia ziemi, a napięcie będzie tylko rosło. Oby ta misja ze spoilera była właśnie zapowiedzią czegoś takiego:banderas:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Skończyłem dzisiaj, 121h wg statystyk w grze, 145h całkowicie, 91% ukończenia (w HZD miałem 112h wg statystyk). Wszystko co mogli poprawić względem HZD to poprawili, walka melee, side questy, aktywności poboczne, nowe maszyny, czy zwykła eksploracja rozbudowanego świata. Jedyne do czego mogę się doczepić to pierdoły typu brak możliwości obracania postaci przy wyborze strojów, zmieniania malowań czy farb do twarzy, plus bardziej randomowy ekwipunek z uwagi na dużo więcej kombinacji np żywiołów. O grafie czy gameplay'u to nie muszę wspominać, bo tu wiadomo, że jest top.

Jak komuś podobało się Zero Dawn to kontynuacja wciągnie tym bardziej, jak ktoś na coś narzekał, to tu jest mocno możliwe, że zostało poprawione i teraz się będzie podobać. Polecam i lecę usprawniać sprzęt oraz dobijać 100%.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

@Square

 

A jak Ci się grało? Lepiej/gorzej?

 

Bo ja mam czasem takie irytujące spostrzeżenie, że trochę przesadzili z ilością uzbrojenia/strojów i perków do nich. Już nie mówiąc o tych modyfikatorach związanych z wyborem żywiołów, przełączanie specjali broni, trybów wzmocnienia, jedzonka etc. W sensie fajnie, że można pokombinować, ale prostsza "jedynka" jakoś zdawała mi się przez to nieco płynniejsza w rozgrywce i trochę mniej spędzałem czasu w menusach. Choć faktem jest, że jak wszystko spamiętam, skupię się i wszystko ładnie zaskoczy to satysfakcja jest spora jak maszyny padają jedna po drugiej.

 

No i mam też wrażenie, że przeciwnicy są trochę za ruchliwi i nieraz mega ciężko trafić w jakąś część nawet w trybie skupienia. :D

Edytowane przez Cedric
Odnośnik do komentarza

Jak najbardziej masz rację. Zamiast dziesięciu łuków wolałbym mieć dwa, w których mogę sobie zmieniać amunicję, co też w sumie dotyczy innych broni. Ze strojów to najbardziej boli mnie, że te które mi się podobają mają chujowe staty. Ale jak już człowiek ogarnie i przygotuje sobie bardziej optymalny sprzęt to jest o wiele lepiej niż w HZD.

Może przy okazji NG+ i/lub dodatku wprowadzą bardziej customowe sprzęty.

Odnośnik do komentarza

Coś jest spierdolone z arena - zabijam wszytskie i czas liczy w nieskończoność, już trzy razy...

 

W ogóle ilość bugów i glitchy które miałem w tej grze to jakiś kurva kosmos. Już z 10 razy miałem jakiś problem ze musiałem resetować grę, teraz jebana arena, ciągle kurva jakieś mniejsze bugi np. że nie mogę użyć skilla pod R1 mimo że mam wszytskie paski na maxa. Dla mnie to jest totalny crapzon pod tym względem i więcej bugów miałem przez 20 h niż przez 100h z cyberpunkiem.

Tragedia.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Cedric napisał:

 

 

Bo ja mam czasem takie irytujące spostrzeżenie, że trochę przesadzili z ilością uzbrojenia/strojów i perków do nich. 

Może inaczej - serio trzeba być zainteresowanym co się taszczy w ekwipunku, bo może być niemiła niespodzianka jak brak pakietu szybkiej podróży itp.

 

 

Edytowane przez aph
Odnośnik do komentarza
31 minut temu, XM. napisał:

Coś jest spierdolone z arena - zabijam wszytskie i czas liczy w nieskończoność, już trzy razy...

 

W ogóle ilość bugów i glitchy które miałem w tej grze to jakiś kurva kosmos. Już z 10 razy miałem jakiś problem ze musiałem resetować grę, teraz jebana arena, ciągle kurva jakieś mniejsze bugi np. że nie mogę użyć skilla pod R1 mimo że mam wszytskie paski na maxa. Dla mnie to jest totalny crapzon pod tym względem i więcej bugów miałem przez 20 h niż przez 100h z cyberpunkiem.

Tragedia.

Ja miałem na razie przez 40h jeden, nie działały ataki r1 i r2 ;]

Chyba mam szczęście.

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.03.2022 o 12:09, SebaSan1981 napisał:

Fajne dialogi, sceny rozmów z npc bardzo dopracowane a npc dają się zapamietać. Pierwszy ulubiony? Ten pierdołowaty kucharz ze Złomianek wyglądający jak Rysio z Klanu.

 

Też od razu chłopa polubiłem - taka poczciwa morda :D

 

48 minut temu, aph napisał:

Może inaczej - serio trzeba być zainteresowanym co się taszczy w ekwipunku, bo może być niemiła niespodzianka jak brak pakietu szybkiej podróży itp.

 

Jeszcze ani razu nie musiałem tego użyć  - ogniska są tak najebane jedno przy drugim, że nie wiem, po co te pakiety w ogóle istnieją :dunno:

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Wredny napisał:

Też od razu chłopa polubiłem - taka poczciwa morda :D

Jak już weźmiesz darmowe żarcie to polecam później zagadać do niego kilka razy, bo przedstawia różne plany zemsty :D

 

Ja przez te wszystkie godziny miałem chyba jeden błąd, który naprawił się po wyjściu do menu. Aa, i dwa razy brak dźwięku galopem podczas jazdy na śmigaczu.

W sumie to na wierzchowca bym ponarzekał, bo w różnych miejscach potrafi nagle stanąć, i nie potrafi rozwalić kaktusów co było już w pierwszej części.

Odnośnik do komentarza

U mnie po około 30h jedynie Varl na początku pływał w sadzawce i nie chciał wyjść.

Najgorsze było, że wciąż do mnie mówił, kiedy szedłem dalej i jego głos cichł z każdym kolejnym metrem - dobrze, że napisy mam włączone :D

Później fabularnie się oczywiście teleportował i od tamtej pory nie przypominam sobie żadnych błędów czy glitchy nawet.

 

A nie! Czekaj!

W Chainscrape był jakiś pijaczu, co wyglądał, jakby chciał szczać na ulicy i podczas któregoś z dialogów (chyba z Petrą) pojawiał mi się i znikał w tle tych rozmów :pawel:

Odnośnik do komentarza

Jedyny błąd jaki mi się trafił miał związek z detekcją kolizji. Na jednej z wież z soczewkami Aloy nie mogła przeskoczyć na półkę skalną wisząc na uchwycie obok. Musiałem zeskoczyć na dół i powtórzyć tą małą sekwencję wspinania i zadziałało. Raz też utonąłem w podwodnej jaskinii szukając grynszpanu. Kamera się zamotała tak że straciłem orientację nie wiedząc gdzie jest wyjście. Na szczęście po respawnie zaliczyło cały grynszpan zebrany na chwilę przed śmiercią :)

Z innych aspektów, to że maszyny są bardziej ruchliwe jest zmianą na plus. Trzeba się dobrze postarać aby ostrzelić elementy, skille skupienia mają ogromne znaczenie.

Gram w trybie jakości w 30klatkach i znów zachwycam się małymi detalami jak śnieg zrzucany z krzaków przez rudą, zachowania ludzi w miastach lub zwierząt w dziczy (ptaki, ważki, motyle itp). Wiele fajnych smaczków łatwo przeoczyć biegając szybko bez zwracania uwagi.

Ciekaw też jestem czy gdzieś do znalezienia będzie zbroja podobna do tej z HZD - z przywracaniem pancerza.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Wredny napisał:

 

Też od razu chłopa polubiłem - taka poczciwa morda :D

 

 

Jeszcze ani razu nie musiałem tego użyć  - ogniska są tak najebane jedno przy drugim, że nie wiem, po co te pakiety w ogóle istnieją :dunno:

A wczoraj użyłem ;) nie mam jeszcze maski do plywania, i popłynąlem po 3 zielone kryształy, nie miałem już tlenu i wiedziałem że się uduszę. Pomyślałem - spróbuję. No i mnie pakiet przeniósł do ogniska :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W ogóle to słabe te stroje i niech oni pójdą bardziej w stronie MH gdzie zbroja jest z potwora. Tu powinno być z maszyny z unikalnymi umiejętnościami bo na ten moment stroje są chujowe i nawet nie chce mi się szukać nic innego. Kupiłem ten ostatni na arenie za medale i w nim chodzę bo jako tako wygląda, ale kto by nie chciał wielkiego hełmu mamuta na łeb?

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Square napisał:

jeden z przypływów odwagi

 

:philosoraptor:

Jakbym znów odpalił polską wersję Modern Warfare 2 i zupełnie nie miał pojęcia o perkach, mimo doskonałej znajomości części poprzedniej :pawel:

 

2 godziny temu, XM. napisał:

W ogóle to słabe te stroje i niech oni pójdą bardziej w stronie MH gdzie zbroja jest z potwora.

 

Ja właśnie w takiej biegam, od Tenakhtów - oni mają takie indiańskie motywy.

Odnośnik do komentarza

No moje dwa ulubione to właśnie z początku gry, Namaszczona Nora i Oseramska Odkrywczyni, praktycznie całą grę w nich przeszedłem. "Śledząca Nora" też bardzo spoko strój wizualnie, i właśnie szkoda, że nie można każdego ulepszyć do legendy.

 

@Wredny już bez przesady, jakbym napisał Valor Surge to też byś chuja wiedział o co chodzi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...