Skocz do zawartości

Horizon II Forbidden West


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

17 minut temu, Square napisał:

Możecie dać jakiś oczywisty przykład tego problemu? Bo szczerze to albo nie wiem o co chodzi, albo u mnie wszystko jest ok.

Cała roślinność cały czas "migocze" z powodu słabego antyaliasingu, lepiej to brzmi po angielsku - shimmering :) Zazdroszczę, że tego nie widzisz bądź nie zwraca to Twojej uwagi ;) Mnie to niestety póki co wstrzymało od kupna, bo 30 kls nie biorę pod uwagę, a na takie coś jestem uczulony.

 

np. od 2:10 na tym filmie.

 

 

 

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, giger_andrus napisał:

Albo jest to element, który nie występuje u wszystkich. Nie wiem czy tv ma znaczenie ?

Ukończyłem grę w performance, 60-70 godzin i jestem pewny, że migotania roślinności bym nie przeoczył i nie zdzierżył. Square też nie. 

To jest niestety u każdego, TV nie ma znaczenia, bo to jest problem z grą i słabym AA. Dobrze to widać na tym filmie powyżej. Chyba, że się siedzi z 7 metrów od TV ;)

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

Dwie opcje:

 

1. Na LCD migotanie nie występuje

2. Jesteście ślepi bo to wali tak po oczach, że nie da się tego nie zauważyć.

 

Ogólnie to migotanie jest kwestia aliasingu i checkerboardingu. No słabo im wyszedł ten tryb bo tak zdupionego IQ obrazu dawno nie widziałem.

Edytowane przez Ins
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, tjery napisał:

np. od 2:10 na tym filmie.

Już wiem o co chodzi to przy następnej sesji sprawdzę jak to u mnie wygląda.

 

14 minut temu, Ins napisał:

Dwie opcje:

 

1. Na LCD migotanie nie występuje

2. Jesteście ślepi bo to wali tak po oczach, że nie da się tego nie zauważyć.

 

Ogólnie to migotanie jest kwestia aliasingu i checkerboardingu.

Plazma do którego punktu się zalicza? Może właśnie kwestia odbiornika ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Square napisał:

Już wiem o co chodzi to przy następnej sesji sprawdzę jak to u mnie wygląda.

 

Plazma do którego punktu się zalicza? Może właśnie kwestia odbiornika ma znaczenie.

Jakbyś tego na plaźmie nie widział to niestety tylko z tego powodu, że masz tak rozmazany obraz, że to się niweluje bądź siedzisz bardzo daleko od TV. Ale pewnie te dwie opcje można wykluczyć :) Bo to jest problem gry, TV nie ma żadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem dziś, odpaliłem na 65 OLED wydajność i po 5 minutach chce mi się wymiotować... Tekstury, w szczególności trawa tak migocze że ja nie wiem jak można takie gowno wypuścić na rynek i w dodatku po miesiącu od premiery dalej tego nie naprawić. W 30fps tego nie widzę ale w tylu grać się nie da. A w 60 wsyztsko migocze i zbiera się na wymioty. Masakra

Nagrałem film, na nim i tak nie widać tego co na żywo nawet w połowie ale od 15 sekundy ładnie to widać 

 

 

Edytowane przez aset
Odnośnik do komentarza

Miałem z 5 dni przerwy, bo byłem na urlopie, pobrałem najnowszego patcha.

 

Czy mi się wydaję, czy nowy patch zmienił trochę perspektywę kamery  ? Jest jakby bliżej Rudej. Nie wiem, jakoś dziwnie mi się teraz nią porusza, a jagody i inne krzaki do zebrania zrobiły się jakby większe. 

 

Edit: dobra zrobiłem restart i wylada na to, że jest ok

Edytowane przez niunias101
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Schranz1985 napisał:

Mam nadzieję że na mojej 50 nie będzie tego widać.

To też zależy od odległości do ekranu, poza tym masa osób, z tego piszą na necie tego nie widzi podczas gry.

 

Jeśli jest to dla Ciebie tak duża niedogodność, to imo może poczekaj, może np. za tydzień coś poprawia. Szkoda sobie psuć wrażenia z takiej gry, przez krańce liści w oddali czy coś.

Odnośnik do komentarza

Trochę też zależy od stylu grania. Jak ktoś jest obyty w Horizonie bo dopiero co ograł jedynkę na ultra hard albo Frozen Wilds to raczej wybierze dominację maszyn żeby je dosiadać oraz otwartą dynamiczną walkę zamiast rzucania kamykami żeby zadać cios z ukrycia. A przy takiej grze można to przeoczyć (piszę to na swoim przypadku) bo jak widać na filmach najbardziej to razi podczas spacerowania wśród roślin. 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Schranz1985 napisał:

O co chodzi z tym migotaniem?
To jest tylko kwestia rozdzialki na duzych tv?
Wiadomo że na 65" to jednak wyjdzie aliasing w rozdzialce 1800p i niższej.
Mam nadzieję że na mojej 50 nie będzie tego widać.
Edit
Takie coś znalazłem
 


Kiepsko to wygląda :(
A nie ukrywam że ja 30fps nie biorę pod uwagę.


 

Nie, no słabo ro wygląda. Ogólnie typ mówi tu jednak, że są różnice oled led pod tym kątem.

Czekam dalej na tego pacza. Mam w co grać. Może jak dojdzie do 1,5 bomby to już będzie to poprawione. 

Odnośnik do komentarza

Ja fabularnie jestem dopiero po zadaniu Death's Door i

Spoiler

odkryciu Bazy, ale co to się tam dzieje i czego się człowiek dowiaduje to ło matulu. :obama:

A oczywiście najpierw eksploruję mapę i robię czynności poboczne. Dopiero potem chwytam się za główne zadania.

Odnośnik do komentarza

Bardzo mi się podoba to jak dialogi są zgrane często z realnym zaawansowaniem w świecie gry, czy się kogoś spotka czy coś zdobędzie, jest to odzwierciedlone w dialogach. Koniec z czasami gdzie najpierw postać się pyta czy dostarczymy przedmioty a zaraz potem odgrywa się filmik w którym zachwycony jakby pierwszy raz nas widział dziękuje za dostarczone przedmioty ;]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...