Skocz do zawartości

Black Myth: Wu Kong


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, wersja na PS5 dla wrażliwców do odpuszczenia, działa jak kupa, ale za to gra się jeszcze lepiej :banderas: 3 tryby grafiki, na wydajności paćka bez 60fpsów, równowaga (no ciężko to nazwać równowagą xD) i tryb jakości 30fps, a że i tak nie wygląda to jakoś super to łotewer xd.

Początek mocno jak taki miks Sekiro z God of Warami z PS2. Ogólnie to nie wiem czym jest ta Podróż na zachód, czy tam wschód. Ale zapowiada się co najmniej baśniowo i egzotycznie.
Na razie jest soulslikowo mocno, niestety jest stamina. Mamy ogniska do odpoczywania, levelowania, sklepik itp:.
Niestety widzę, że zbiera się jakieś gówna do craftowania, mamy ekwipunek, tutaj już zalatuje nowymi GoWami. Eksploracja jakaś tam jest, ale taka bardziej w stylu Demon's Soulsów, ciasno i mało jakiś odnóg i ścieżek. Chociaż od czasu do czasu zdarzają się większe połacie terenu do pozaglądania i odkrycia czegoś ciekawego.
Jest kilka drzewek umiejętności, rozwijanie walki kosturem, upgrady magii, jakieś pasywki itp:. fajne.
Jest bestiariusz <3
Najfajniejsza rzecz póki co, to świat przedstawiony i design lokacji, postaci, potworasów i bossów. Walki z bossami są naprawdę miodne jak i ogólnie walka sama w sobie. Czuć, że gra jest napakowana contentem. Kilka ciekawych motywów gamizmowych już się pojawiło. Im dłużej gram tym jest fajniej.
Zobaczymy co tam dalej bo w 1,5h to i tak co ja tam widziałem. Odbębnić w robocie kilka ticksów i będzie grańsko :ohboy:

Macie 2nd ever gameplay from PS5 xD
 

 

 

1916dd2e4b419-screenshotUrl.jpg

1916dd2bfd454-screenshotUrl.jpg

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Beelzeboss napisał(a):

Puchatek wydał rozkaz, zeby kupic na steam.

No tak to wygląda xD. Liczby będą na poziomie Eldena, z tym, że 3 godziny po premierze. W Chinach ludzie są jeszcze w pracy... jest dopiero 13:45.

 

Pewnie szybkie 50 mln egzemplarzy pyknie xD.

4 minuty temu, Donatello1991 napisał(a):

No czytam, że wersja ps5 bardzo dobrze dziala. Hmm

Może @Szermac ma kompleks pecetowca :). 

 

Czy balanced to tryb VRR 40 fps? 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, tjery napisał(a):

Ale ten performance mode to wygląda jakby to było 30 fps z frame genem na 60, zobaczcie co tu się dzieje na ekranie np. w 8:00

 

 

Bo 60 na UE5 to mit. Tryb balanced wygląda najciekawiej na konsolach. 

 

Co do PC to nawet najmocniejsze karty najlepiej sprawują się na high/very high (w stosunku do cinematic spory boost wydajnosci) bez żadnej opcji full RT (Alex testował oczywiście na 4090 i była zbyt niestabilna kupa, a lumen też daje radę i wciąż to jest graficzny top branży). 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Donatello1991 napisał(a):

Nie widzę nic niepokojącego.

 

Może na komórce nie widać, odpal to na większym ekranie, postacie w czasie ruchu dosłownie tracą kształt i zmieniają się w rozmazane "coś". No chyba, że to jest zamierzony efekt :)

 

 

 

 

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

No bo właśnie ogólnie w niektórych miejscach działa cacy, ale potrafi chrupnąć i zamienić się w papke jak ktoś wspomniał wcześniej z tym dziwnym rozmazaniem modeli włącznie. Ale to też nie tak, że się grać nie da czy jest zepsute coś xd

Uderza to mocno na początku, ale gały się potrafią przyzwyczaić.

Już trochę doszedłem dalej i nie dziwię się hajpowi bo jest mocno jeżeli chodzi o całą resztę :cool:

Odnośnik do komentarza

Na PC sami sobie strzelili w stopę trochę, bo raz, że dali opcje Cinematic, a dwa, że RT jest opisany jako "zwykły" RT, a to tak naprawdę Path Tracing. Ktoś sobie odpala gierkę i się dziwi potem, że mu ciulowo chodzi na najwyższych z RT, gdzie tak naprawdę te najwyższe i RT to może jedna karta w 60+ fps pociągnąć ze wspomagaczami.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, tjery napisał(a):

Na PC sami sobie strzelili w stopę trochę, bo raz, że dali opcje Cinematic, a dwa, że RT jest opisany jako "zwykły" RT, a to tak naprawdę Path Tracing. Ktoś sobie odpala gierkę i się dziwi potem, że mu ciulowo chodzi na najwyższych z RT, gdzie tak naprawdę te najwyższe i RT to może jedna karta w 60+ fps pociągnąć ze wspomagaczami.

Nawet ta jedna ma problemy :). Ale gra jest bardzo dobrze wyskalowana, a od razu jest furtka pod przyszłe generacje:). 

 

Ja ogram na pewno, jak wrócę z urlopu, bo na Steam Decku to nie chce sobie psuć wrażeń xD. 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, jimmy napisał(a):

No właśnie panowie dajcie znać czy to w ogóle fajna gra jak już skończycie z tą analizą techniczną :newell:

Pierwsze wrażenie baaaardzo dobre. Ja wsiąkłem z miejsca, a że dziś wolne od pracy to zapowiada się cały dzień z małpiszonem. Technicznie też OK (gram na PC), graficzka faktycznie robi no i generalnie widać tu całkiem sporo napracowania ze strony twórców. Systemowo trochę taki God Of War, trochę Stellar Blade i tylko odrobina Soulsów. Dla mnie ideolo. Tak więc IMO zdecydowanie warto sprawdzić (to tak w ramach odczuć na gorąco - po 2h giercowania).

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Amer napisał(a):

Pierwsze wrażenie baaaardzo dobre. Ja wsiąkłem z miejsca, a że dziś wolne od pracy to zapowiada się cały dzień z małpiszonem. Technicznie też OK (gram na PC), graficzka faktycznie robi no i generalnie widać tu całkiem sporo napracowania ze strony twórców. Systemowo trochę taki God Of War, trochę Stellar Blade i tylko odrobina Soulsów. Dla mnie ideolo. Tak więc IMO zdecydowanie warto sprawdzić (to tak w ramach odczuć na gorąco - po 2h giercowania).

Czyli ten problem z Polską wersją Windowsa z recenzji już załatany, czy zmieniałeś/lub masz angielską?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...