Skocz do zawartości

Wasze komiksy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W tym miesiącu słabsze zakupy ale wpadła cała kolekcja Tintina jak została u nas wydana przez egmont. Nie planowałem zakupu Tintina ale przeglądając pierwszy tom w Empiku tak mnie wciągnął że kupiłem wszystkie cztery. Cieszy trzeci komplet Wujka Sknerusa i Kaczora Donald. Trzy komplety w foli + jeden który czytam. Ostatnie zdjęcie to rysunek od samego Kari Karhonena który rysował wydane w Polsce “Pamiętniki Wujka Sknerusa” 

IMG_6400.jpeg

IMG_6401.jpeg

IMG_6402.jpeg

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, dominalien napisał(a):

Ktoś tu w ogóle czytuje francuskie komiksy? Bo widzę tylko rozmowy o amerykańskich.

 

Czytam sobie ostatnio Elfy i Krasnoludy od Egmontu. Całkiem fajne historie są.

image.jpg

 

Z klimatów europejskich taka polecajka ode mnie (nie wiem czy Egmont to ma). Przepiękne ilustracje mają te tomy

 

 

image.thumb.jpeg.f56cb0143b428bb94f76b1cbcd30752b.jpeg

image.thumb.jpeg.c11571b7bf94bb6dc9d4be07c3addc8e.jpeg

image.thumb.jpeg.1c922ef6eb4ec4d3e24d344a7afc3869.jpeg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Doszły trzy ostatnie giganty mamuty które brakował mi do uzupełnienia kolekcji tym samym mam już cały komplet. Biorę się za megagiga :) dwa tomy kaczogród rosy i scarpy. Gigant poleca rocznik 2007, jeszcze 8 roczników i mam „prawie” pełną kolekcję gigantów. Dalsze domykanie kolekcji wujek sknerus i Kaczor Donald. Na sam koniec wpada „Droga” w dwóch wersjach limitowanej i regularnej. Ale niestety ląduje na kupce wstydu i będzie czekać na swoją kolejkę :reggie:

IMG_6937.jpeg

IMG_6938.jpeg

IMG_6939.jpeg

IMG_6940.jpeg

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Nie jestem jakimś szczególnym zbieraczem komiksów, ale w ostatnich latach miałem trochę powrót fazy na mangi i kilka lubianych serii. Dawno nie wrzucałem pojedynczych zakupów, więc wrzucę po prostu całość tego, co zostawiłem sobie na półce. Głównie mangi.

 

IMG_20240716_201524.thumb.jpg.7f9e13123512cd87509ec08d57b8a277.jpg

 

IMG_20240716_201536.thumb.jpg.a31e1e67a68d8b4415dcb8aa775b5861.jpg

 

IMG_20240716_201613.thumb.jpg.e504fecce566542e362776f663a68960.jpg

 

IMG_20240716_201857.thumb.jpg.dda291348ddc2eeb92911c7866b1bb77.jpg

 

IMG_20240716_201920.thumb.jpg.d6b391c111906af0eac7f5e4be07f238.jpg

 

IMG_20240717_152044.thumb.jpg.f5f5b3174d079e86ad08a38531fd5753.jpg

 

Ogólnie miałem nie wydawać kasy na 'makulaturę', ale zachcianki często wygrywają nad zdrowym rozsądkiem. I tak wpadło dużo mang o kotach. Parę tygodni temu zauważyłem, że Waneko wydaje Chi's Sweet Home. Niby dziecinada, ale pamiętam animu było sympatyczne, to się skusiłem na mangę. A przy okazji też wpadły pierwsze tomy Gurren Lagann. Bez muzyki to pewnie nie to samo, co anime, ale i tak z ciekawości się zaopatrzyłem. Tym bardziej, że tomy Waneko jakieś specjalnie drogie nie są.

 

Jeśli ktoś bardziej psiarz, to kiedyś polecałem "O psie, który strzegł gwiazd". Bardzo dobra, fajnie napisana i narysowana manga. Kolejne dwa tomy tego samego autora autora kupiłem w ciemno, bo też czytałem dobre opinie.

 

Podobnie Yoshitoki Oima. "Kształt Twojego Głosu" tak mi się spodobał swego czasu, że "Ku Twej Wieczności" zacząłem zbierać bez większego zastanowienia. Jeszcze całości nie przeczytałem, ale jak na razie również bardzo pozytywnie, choć to nieco inny gatunek tym razem.

 

JPF ładnie się układa z tym jednolitym formatem. Dragon Balla miałem zakończyć na oryginale, tj. DB, ale uległem i zacząłem kupować i Zetkę. Nostalgia silna, ale przyjemna rzecz i jednak miło wrócić czasem do tej historii.

 

Kącik "startrekowy" głównie ograniczony do tego, co Egmont wydał w PL, plus para angielskich tomików z promocji. Ale wygląda na to, że nie ma planów na kolejne, bo od dawna nic nowego na naszym rynku się nie pojawiło. Ogólnie jednak dobór komiksów mocno losowy/przypadkowy, szczególnie w przypadku tych krótszych historii. Myślę, że jest wiele ciekawszych tytułów, które by mogli sprowadzić na nasz rynek.

 

Reszta to pomniejsze serie, jednotomówki, albo tytuły kupione z ciekawości, jak Panty and Stocking. Pewnie wraz z kurczącym się miejscem część tego pójdzie do szaf/szuflad, albo sprzedaż, jak np. Orange, ale na razie niech stoi.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Kalel napisał(a):

Dzieki GL od Johnsa wkręciłem się w komiksy :). Sentymentalny plusik leci, Sinestro Corps War bylo zajebiste.

Jest najlepsze, czytało się i czekało z wypiekami na twarzy.

Dzięki GL Johnsa chce im się czytać wszystko GL :), nawet DC Finest z silver age, który ma wyjść pod koniec roku wezmę żeby zobaczyć.

Mam niecały run w trejdach, zeszytach. Promocja na azylu przekonała że to czas na upgrade :wujaszek:

 

Swoją drogą nowa linia od DC - Absolute i prowadzenie dwóch linii narracyjnych, które mają się przenikać kiedyś tam zapowiada się ciekawie, a że od New 52 trochę zaległości mam, teraz będzie nadrabianko :banderas:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Jeez_PS napisał(a):

 

 

 

fcca132e-6407-4c96-8472-0c4c2d20b33a.thumb.jpg.f56dfcef6df3664dcaa5113a588a595d.jpg

 

Ostatnio swoje grubsze komiksy na półkach musiałem poustawiać właśnie w ten sposób bo jak stoją za długo pionowo to zauważyłem, że kartki zaczynają za mocno się zapadać i leko się wyginają od spodu. Mam nadzieję, że jak poleżą w ten sposób dłuższy czas to wszystko się naprostuje.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...