Skocz do zawartości

God of War: Ragnarok


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

1 minute ago, Paolo de Vesir said:

 

Fakt, nie udało mi się znaleźć źródła za czasów pierwszy gier na PC.

 

Wcześniej żyliśmy w niewiedzy - człowiek nie wiedział czy dana gra dostanie jedną część na PC, a resztę trzeba ograć na PS, czy dana gra w ogóle na PC wyląduje, a teraz mamy pewność z ust CEO, że PlayStation staje się wydawcą multiplatformowym i każda gra, prędzej czy później na PC wyląduje.

 

No to chyba dobrze, nie? IMO nawet bardzo dobrze. Konsolowa czasowa ekskluzywność jest widać wystarczająca. A w każdym razie dla Sony jest to lepsza sytuacja niż ograniczenie się tylko do konsoli. 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Ukukuki napisał(a):

 

Interpretuj to jak chcesz, jak mnie Ragnarok ma zachęcić do ogrania kolejnej części jak jej nawet nie ma zapowiedzianej a jak nawet będzie to mam już pewność ,że ją gram na PC. No i co do tego ma używanie wyrażeń jak niedorozwój umysłowy? Siedź w CW jak masz taki burdel robić. 

część na PS5 -> okres oczekiwania -> część na PC -> okres oczekiwania -> część na PS5 -> okres oczekiwania -> część na PC -> okres oczekiwania

 

To powiedział HH i tak też będą robić. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Homelander napisał(a):

 

No to chyba dobrze, nie? IMO nawet bardzo dobrze. Konsolowa czasowa ekskluzywność jest widać wystarczająca. A w każdym razie dla Sony jest to lepsza sytuacja niż ograniczenie się tylko do konsoli. 

Pamiętaj, z kim rozmawiasz, bo raczej od nich konstruktywnej wypowiedzi nie dostaniesz, pozdro. 

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, Paolo de Vesir said:

To fantastyczna sytuacja i szczerze ułatwiająca mi wybór sprzętu na najbliższe lata - PC i przenośnik.

 

No i super. Mi też. Wszelkiego rodzaju sandboxowe gierki będę sobie ogrywał na Steamdecku czy innym przenośnym PC, bo ani mi się nie spieszy, ani nie mam czasu na siedzenie 100h murem przed TV. A jakieś blockbustery od Naughty Dog czy inne takie na konsoli day1, bo nie wyobrażam sobie czekania na ogranie TLoU3 roku czy dwóch. 

1 minute ago, KrYcHu_89 said:

Pamiętaj, z kim rozmawiasz, bo raczej od nich konstruktywnej wypowiedzi nie dostaniesz, pozdro. 

 

No Pawła to chyba znam już ze 20 lat netowego pisania i niejedną dyskusję prowadziliśmy i niejedną obelgę wymieniliśmy, wszystko zawsze w przyjacielskiej atmosferze. Tak jak i teraz

Odnośnik do komentarza

Konsolowiec zostanie konsolowcem, a pecetowiec pecetowcem. Może wszystko nawet na PC lądować day 1. Nie wyobrażam sobie bym biegł do sklepu składać PC tylko dlatego, że Sony  wydaje swoje gry na innej platformie, tym bardziej, że prawie wszystko ma tryb 60fps. Już dawno mógłbym to zrobić dla innych gier multiplatformowych. To są już przyzwyczajenia od lat, taki sposób grania, który sprawia przyjemność.

 

Tylko pewnie Ci, co kupowali konsole tylko dla exów wstrzymają się i ograją na PC. Sony i tak zarobi na sprzedaży swojej gry. 
 

Czasami mam myśli by złożyć peceta, ale jest to zmotywowane zupełnie czymś innym - chęcią powrotu do klasyków z dobrej jakości z modami, eksploracją strategii czy rts, czyli innych gatunków.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Homelander napisał(a):

 

A jakieś liczby na poparcie tej tezy? Bo, z tego co wiem, PS5 sprzedaje się całkiem nieźle. Gry na PS5 sprzedają się całkiem nieźle. Więc i ta strategia szeroko rozumiana jest, chyba, całkiem niezła. No lepsza, sądząc po efektach, niż ta od Microsoftu

Pisałem o strategii zachęcania graczy pecetowych do zakupu konsoli. A liczby są takie że PS5 sprzedaje się gorzej niż PS4 w analogicznym okresie, a rynek PC z roku na rok rośnie, więc jakoś nie widać tego exodusu graczy z PC. 

 

Wychodzi więc na to że gier jest tyle, że zwyczajnie wolą poczekać kilka/kilkanaście miesięcy na lepszą wersję gier z konsol na swojej platformie, zamiast kupować dodatkowy kawałek plastik. 

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Homelander napisał(a):

 

No i super. Mi też. Wszelkiego rodzaju sandboxowe gierki będę sobie ogrywał na Steamdecku czy innym przenośnym PC, bo ani mi się nie spieszy, ani nie mam czasu na siedzenie 100h murem przed TV. A jakieś blockbustery od Naughty Dog czy inne takie na konsoli day1, bo nie wyobrażam sobie czekania na ogranie TLoU3 roku czy dwóch. 

 

No Pawła to chyba znam już ze 20 lat netowego pisania i niejedną dyskusję prowadziliśmy i niejedną obelgę wymieniliśmy, wszystko zawsze w przyjacielskiej atmosferze. Tak jak i teraz

Dla graczy, którzy grają w blockbustery blisko premiery to zawsze będzie miało taki sam sens, nawet jak masz mocny PC, nie chcesz czekać, tylko ograć.

 

A jak komuś się nie chce/ nie ma czasu, pieniędzy, to ma problem egzystencjalny :). 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, ASX napisał(a):

Pisałem o strategii zachęcania graczy pecetowych do zakupu konsoli. A liczby są takie że PS5 sprzedaje się gorzej niż PS4 w analogicznym okresie, a rynek PC z roku na rok rośnie, więc jakoś nie widać tego exodusu graczy z PC. 

 

Wychodzi więc na to że gier jest tyle, że zwyczajnie wolą poczekać kilka/kilkanaście miesięcy na lepszą wersję gier z konsol na swojej platformie, zamiast kupować dodatkowy kawałek plastik. 

Moim zdaniem ważniejszym powodem jest brak obniżek cen konsol. W pierwszych dwóch latach życia PS5/XSX było mega dealem bo był kryzys na rynku komponentów i jak ktoś chciał pograć w nowości w sensownej cenie to tylko konsola wchodziła w grę, problem był z tym że konsol było za mało na rynku. Od ponad roku sytuacja z dostępnością i PC i konsol jest normalna tylko że jak ktoś czekał z upgradem sprzętu to okazuje się że zamiast 500$ za konsolę może za niewiele więcej kupić PC, przez brak obniżek konsole już nie są tak atrakcyjne. Całkowicie inaczej by to wyglądało gdyby oficjalna cena została ustalona na 350/400$ (zależnie od wersji), to chyba pierwsza generacja gdzie po prawie czterech latach ceny nie spadły.

Odnośnik do komentarza

Wiem że była inflacja ale równocześnie koszt produkcji podzespołów poszedł w dół. Na samym SSDku mają oszczędność minimum 50$ (porównując cenę sklepową z końcówki 2020 do teraz), resztę też na pewno mają o wiele taniej niż w 2020 bo przecież dochodzi tutaj zakup hurtowy. Na 100% Sony w tym momencie zarabia o wiele więcej na każdej sprzedanej konsoli, gdyby zostali przy tej samej marży (czyli małej stracie) co na premierę to PS5 Slim z napędem kosztowało by z 350$.

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Ukukuki napisał(a):

Nie spadły bo w ostatnich latach mieliśmy ogromną inflację, pewnie od premiery konsol do dzisiaj w granicach ~20%. Nawet była przez to podwyżka po drodze na europejskim rynku o 50 euro. 

 

Nie wiem gdzie siedzisz, ale jak u Ciebie była inflacja przez 4 lata na poziomie 20% to zazdroszczę ;) W PL +30% :p

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, ASX said:

Pisałem o strategii zachęcania graczy pecetowych do zakupu konsoli. A liczby są takie że PS5 sprzedaje się gorzej niż PS4 w analogicznym okresie, a rynek PC z roku na rok rośnie, więc jakoś nie widać tego exodusu graczy z PC. 

 

Wychodzi więc na to że gier jest tyle, że zwyczajnie wolą poczekać kilka/kilkanaście miesięcy na lepszą wersję gier z konsol na swojej platformie, zamiast kupować dodatkowy kawałek plastik. 

 

The PS5 has sold 55.47 million units in 40 months, while the PS4 sold 56.25 million units. Month 40 for the PS5 is February 2024 and for the PS4 is February 2017.

 

Znaczy masz na myśli te 800.000 sztuk? To Twój argument? Różnica ile, 1.5%? To nawet poniżej granicy błędu statystycznego dla większości pomiarów. I, o ile sobie przypominam, to już nie raz i nie dwa pisałeś to kłamstewko i nie raz i nie dwa zostało to prostowane. Ja wiem, że zgodnie z filozofią Goebelsa kłamstwo powtarzane milion razy staje się prawdą, ale jak to mówią (nie w serialu): nie z nami te numery Brunner. 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Homelander napisał(a):

 

The PS5 has sold 55.47 million units in 40 months, while the PS4 sold 56.25 million units. Month 40 for the PS5 is February 2024 and for the PS4 is February 2017.

 

Znaczy masz na myśli te 800.000 sztuk? To Twój argument? Różnica ile, 1.5%? To nawet poniżej granicy błędu statystycznego dla większości pomiarów. I, o ile sobie przypominam, to już nie raz i nie dwa pisałeś to kłamstewko i nie raz i nie dwa zostało to prostowane. Ja wiem, że zgodnie z filozofią Goebelsa kłamstwo powtarzane milion razy staje się prawdą, ale jak to mówią (nie w serialu): nie z nami te numery Brunner. 

Czy ty właśnie nie wkleiłeś danych z których wynika że nie skłamałem a jednoczesnie zarzucasz mi kłamstwo? 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, KrYcHu_89 napisał(a):

Nie wiem czy było, Ragnarok będzie wymagał konta z PSN i będzie miał integrację z trofeami, podobnie jak w Tsushimie nie będzie to jeszcze działać na Steam Decku (w sensie tak jest na teraz). 

Ciekawe co z tym dalej bo przez wymóg psn wiele krajów nie może w ogóle kupić gierek Sony na pc, Tsushime rozwiązali tak że wymóg konta tylko do multi, a singiel działa bez tego. Z helldrivers też był raban, a tu nagle wg steam zarówno GoW:R jak i UD wymagają konta nawet do singla.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Daffy napisał(a):

Ciekawe co z tym dalej bo przez wymóg psn wiele krajów nie może w ogóle kupić gierek Sony na pc, Tsushime rozwiązali tak że wymóg konta tylko do multi, a singiel działa bez tego. Z helldrivers też był raban, a tu nagle wg steam zarówno GoW:R jak i UD wymagają konta nawet do singla.

Teraz nie ma problemu, bo HD2 po prostu dało się kupić, tutaj od początku jest info i nie będzie dostępna. 

Ale sprawa pewnie rozwojona, nie wiem nawet co blokuje ich od uruchomienia PSN w tych krajach. 

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, ASX said:

Czy ty właśnie nie wkleiłeś danych z których wynika że nie skłamałem a jednoczesnie zarzucasz mi kłamstwo? 

 

Zarzucam Ci manipulację. Bo posługujesz się stwierdzeniami, które zwyczajnie nie są prawdziwe. Nie jesteś w stanie jednoznacznie określić, że PS4 sprzedawało się lepiej niż PS5 w analogicznym okresie. Po pierwsze nie masz wiarygodnych stuprocentowo danych sprzedażowych. Po drugie to co masz różni się w tak nieznacznym stopniu, że równie dobrze mogłoby iść w drugą stronę. Po trzecie nawet gdyby te dane okazały się w 100% dokładne to różnica 1.5% w żadnym razie nie upoważnia Cię do tak daleko idących wniosków jakie wysuwasz. Coś takiego to do wojen konsolowych się nadaje, a nie do dyskusji.

Odnośnik do komentarza

Tak potrzebuje, Sony potrzebuje tego logowania do PSN na PC aby podbić wyniki aktywnych użytkowników na PlayStation Network, dlatego tak ciśnie na to logowanie na PC i nie będzie się przejmować z trudnościami jakie mają klienci gdzie PSN nie jest oficjalnie dostępne. 

 

1 godzinę temu, Homelander napisał(a):

 

Zarzucam Ci manipulację. Bo posługujesz się stwierdzeniami, które zwyczajnie nie są prawdziwe. Nie jesteś w stanie jednoznacznie określić, że PS4 sprzedawało się lepiej niż PS5 w analogicznym okresie. Po pierwsze nie masz wiarygodnych stuprocentowo danych sprzedażowych. Po drugie to co masz różni się w tak nieznacznym stopniu, że równie dobrze mogłoby iść w drugą stronę. Po trzecie nawet gdyby te dane okazały się w 100% dokładne to różnica 1.5% w żadnym razie nie upoważnia Cię do tak daleko idących wniosków jakie wysuwasz. Coś takiego to do wojen konsolowych się nadaje, a nie do dyskusji.

Które stwierdzenie nie jest prawdziwe?

 

Posługujesz się oficjalnymi danymi z raportu finansowego Sony, z których jasno wynika że PS5 sprzedaje się minimalnie ale jednak gorzej i samo Sony to przyznaje, jeśli one nie są wiarygodne, to jakie jest lepsze źródło?

Po drugie nawet jeśli im nie wierzysz i się pomylili w swoich raportach, to skąd możesz to wiedzieć? 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, ASX napisał(a):

Tak potrzebuje, Sony potrzebuje tego logowania do PSN na PC aby podbić wyniki aktywnych użytkowników na PlayStation Network, dlatego tak ciśnie na to logowanie na PC i nie będzie się przejmować z trudnościami jakie mają klienci gdzie PSN nie jest oficjalnie dostępne. 

To ich gry, też zrobiłbym taką integrację, będąc na miejscu Sony, integracja tego typu to krok w dobrym kierunku, niedostępność PSN w krajach 3ciego świata to inna sprawa, tym powinni się zająć. 

Odnośnik do komentarza
23 minutes ago, ASX said:

Które stwierdzenie nie jest prawdziwe?

 

Posługujesz się oficjalnymi danymi z raportu finansowego Sony, z których jasno wynika że PS5 sprzedaje się minimalnie ale jednak gorzej i samo Sony to przyznaje, jeśli one nie są wiarygodne, to jakie jest lepsze źródło?

Po drugie nawet jeśli im nie wierzysz i się pomylili w swoich raportach, to skąd możesz to wiedzieć? 

 

Stwierdzenie o braku exodusu z PC na PS5 na podstawie zestawienia danych sprzedażowych PS5 vs PS4 jest nieprawdziwe, bo nie poparte niczym. 

 

To nie są oficjalne dane sprzedażowe z raportu Sony tylko zestawienie VGChartz. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...