Skocz do zawartości

Hogwarts Legacy


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Homelander napisał:

Liczę, że pomimo bycia średnią grą będę dobrze się bawił chodząc po Hogwarcie. Nie oczekuję mesjasza w żadnym wypadku

Po Hogwarcie chodzi się mega, niestety dość szybko się z niego wychodzi i co gorsza jest dużo akcji po za nim, a to mocno podcina gierkę. Ograniczyliby się do Hogwartu i błoń + Quidditch, podkręcili historię oraz bohaterów i byłoby na luzie 8/10  

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, balon said:

Po Hogwarcie chodzi się mega, niestety dość szybko się z niego wychodzi i co gorsza jest dużo akcji po za nim, a to mocno podcina gierkę. Ograniczyliby się do Hogwartu i błoń + Quidditch, podkręcili historię oraz bohaterów i byłoby na luzie 8/10  

 

Spoko. Nawiasem mówiąc to nawet zabawne, że ludzie piszą ciągle o graniu w jakieś przedziwne gry, oceniane marnie, ukryte perełki i inne takie. A tutaj kilka osób stara mi się zniechęcić tytuł tylko dlatego, że nie jest 9+/10 :)

  • WTF 3
Odnośnik do komentarza

Kilka godzin za mną. Najpierw minusy, bo ich mniej. Widać ewidentnie, że do absolutnej czołówki gier trochę HL brakuje. Animacja postaci, mimika, ogólna drętwota - no nie jest to topowy poziom giereczek. Do tego sama gra wywaliła mi się do tej pory trzy razy do tego stopnia, że musiałem resetować decka. I to nie jest tylko u mnie problem, bo inni też tak mają. Tyle narzekań. Dobra jest tu o wiele więcej. 

 

Przede wszystkim gra wywołuje niesamowity uśmiech na mojej twarzy i emocje, które towarzyszyły mi czytaniu książek i oglądaniu filmów. Jest tu ten czar, magia (nawet dosłownie). Jest niesamowity klimat. Mogę chodzić po Hogwarcie, mogę zwiedzać okolicę - po prostu spełnienie marzeń. Wszystko to wygląda absolutnie fantastycznie. No a gameplay? Nie przeszkadza. Nie zamierzam szukać znajdziek, przejmować się gamizmami i inne takie. Jako dla fana universium liczy się dla mnie zupełnie coś innego. Ale z drugiej strony wierzę, że dla nie-fana oceniającego mechaniki to gra może być co najwyżej takim średniaczkiem+ 

Odnośnik do komentarza

Ok, pisałem, że gameplay nie przeszkadza? No to zaczął. Gra jest przeraźliwie wręcz nudna. Jasne, zamek jest fantastyczny. Ale te misje, te scenki - no po prostu nuda w chuj i monotonia. Ziewam grając. Żeby jeszcze warto było te nudne misje wypełniać, bo gra nagradza nas fajną fabułą, albo scenkami właśnie. Ale nie, bo póki co jest meganieciekawie. A z tego co czytałem to prawdziwa szermięga zaczyna się po wyjściu na open world. Po 5 godzinach mam dość. 

  • Haha 2
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
2 hours ago, Dr.Czekolada said:

No wcale ci tego nie pisaliśmy :rayos:

 

Wiem :) Liczyłem jednak, że cała ta otoczka mi to wynagrodzi. Coś jak z Wiedźminem 3, gdzie taki sobie gameplay i walka jest wynagradzana przez rewelacyjną narrację i świat. Jasne, wiedziałem od początku, że to nie ten poziom, ale wiesz o co mi chodzi. Niestety w HL czegoś takiego nie ma. Scenki są drewniane, dialogi idiotyczne, a sama fabuła marna nawet jak na standardy Pottera. Może w następnej części do rewelacyjnego zamku dodadzą chociażby dobrą grę

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.02.2024 o 02:36, Homelander napisał:

Ok, pisałem, że gameplay nie przeszkadza? No to zaczął. Gra jest przeraźliwie wręcz nudna. Jasne, zamek jest fantastyczny. Ale te misje, te scenki - no po prostu nuda w chuj i monotonia. Ziewam grając. Żeby jeszcze warto było te nudne misje wypełniać, bo gra nagradza nas fajną fabułą, albo scenkami właśnie. Ale nie, bo póki co jest meganieciekawie. A z tego co czytałem to prawdziwa szermięga zaczyna się po wyjściu na open world. Po 5 godzinach mam dość. 

Mam podobne odczucia. Do momentu jak akcja nie wyszła poza zamek było spoko ( nie liczę latania, które akurat jest mega przyjemne dla mnie). A tu nagle w 30 minut gra z@jebała mnie ilością jakiś misji poza zamkiem i czar prysł. Najgorsze jest to, że chcąc odblokowywać nowe czary trzeba robić te gówienka poboczne. Oczywiście to inna skala gry ale podobnie jak w FF7 Remake mam wrażenie, że lepsze jest wrogiem dobrego. Skupiliby się na głównej fabule, wywalili tonę niepotrzebnego dodatkowego shitu, dopracowali to co jest ucinając grę o kilka zbędnych godzin i mamy dobry tytuł..

Odnośnik do komentarza

To prawda. 
Ta gra robi bardzo dobre pierwsze wrażenie, a potem jest już tylko gorzej. 
 

Jestem gdzieś tam w połowie gry i fabuła kompletnie mnie nie obchodzi, postacie wyglądają jak z generatora, cutscenki są nieangażujące a dialogi sztuczne i o niczym. 
Zmęczę te grę do końca i poleci na OLX :/ 

 

Parę rzeczy jest na plus i wydaje się, że są podstawy pod kolejną część, jak poprawia to co tutaj kuleje to może być z tego dobra gra. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jestem aktualnie na 24 levelu j powoli nuży mnie ta gra. Chętnie olałbym sobie misje poboczne i skupił się tylko na fabułce, ale… co każdą misję główną muszę levelowac postać kilkoma nudnymi jak flaki z olejem misjami pobocznymi. 

Czy tak już będzie do końca gry? 

Są w tej grze jakieś sposoby na szybkie levelowanie? :facepalm:

  • This 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Zajcik napisał:

Są w tej grze jakieś sposoby na szybkie levelowanie? :facepalm:

 

Z tego co pamiętam, to jakiś specjalnych możliwości lvl nie było, tylko uzupełnianie tego przewodnika z wyzwaniami od Weasley. W miarę szybko można wbić te wyzwania dotyczące walki na Arenach Walk, bo je można było restartować.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.02.2024 o 10:36, Zajcik napisał:

Jestem aktualnie na 24 levelu j powoli nuży mnie ta gra. Chętnie olałbym sobie misje poboczne i skupił się tylko na fabułce, ale… co każdą misję główną muszę levelowac postać kilkoma nudnymi jak flaki z olejem misjami pobocznymi. 

Czy tak już będzie do końca gry? 

Są w tej grze jakieś sposoby na szybkie levelowanie? :facepalm:

Pamiętam żeby wbić level 40 to trzeba było wszystkie poboczne zrobić i sporo znajdziek znależć, ale i tak wbiłem platynę po 92h,fakt pod koniec jakieś 30 ostatnich godzin gra nuży się i dłuży.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Dałem grze drugą szansę zaczynając od nowa. Doszedłem do mniej-więcej tego samego momentu. Wrażenia identyczne jak za pierwszym razem, czyli super początek wczuwa i tak dalej. A teraz to już ziewanie i siermięga. Nie wiem, może jakoś na raty, grając od czasu do czasu po godzince czy dwie to zmęczę, ale tak ciągiem jak Cyberpunka chociażby na pewno nie przejdę. Deck dosłownie wypada mi z ręki a ja zasypiam

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...