Skocz do zawartości

PS5 premiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Swoją drogą ciekawa sprawa z tym Sony. Zrobili najlepiej ocenianą grę roku, chwaloną powszechnie przez recenzentów i graczy. Spowodowali, że ludzie znowu zaczęli kochać Playstation. I parę dni później stwierdzili: jebać. Przykryjmy sukces gry ogłoszeniem PS5 Pro. I już nikt o Astro Bocie nie mówi, a o Playstation tylko w kontekście negatywnym związanym z Pro właśnie. No plan doskonały. 

Odnośnik do komentarza

A tam mówią. Następuje moment w życiu sonki by sprawdzić jak bardzo ludzie są zaślepieni konsumpcjonizmem. Apple robiło to samo z roku na rok (nie mając notabene konkurencji), ze ludzie łykają wszystko jak leci. A teraz doszło do takiego momentu, że mają wyliczone ile sztuk wyprodukować by za rok wyżygać kolejnego iphona z tej samej fabryki i udoskonalić to czy tamto softwarowo - ale z nowym numerkiem na iphonie i nową ceną.

 

Sony będzie szło w tą samą strone nie mając konkurencji.

Odnośnik do komentarza
24 minutes ago, oFi said:

A tam mówią. Następuje moment w życiu sonki by sprawdzić jak bardzo ludzie są zaślepieni konsumpcjonizmem. Apple robiło to samo z roku na rok (nie mając notabene konkurencji), ze ludzie łykają wszystko jak leci. A teraz doszło do takiego momentu, że mają wyliczone ile sztuk wyprodukować by za rok wyżygać kolejnego iphona z tej samej fabryki i udoskonalić to czy tamto softwarowo - ale z nowym numerkiem na iphonie i nową ceną.

 

Sony będzie szło w tą samą strone nie mając konkurencji.

 

Jeżeli postęp będzie taki jak w telefonach, gdzie nawet nie myślę o wymianie mojego 11 Pro Max, to niech sobie idą

Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, ASX said:

IMO przeceniacie te narzekania. Gracze na forach trochę ponarzekają na cenę, kiepską prezentację, brak napędu czy brak nowych gier, a potem i tak pójdą do sklepu i kupią PS5 Pro. A Sony znowu będzie zadowolone ze sprzedaży i nic się zmieni. 

 

Tak jak mówisz, PS5 Pro wyprzeda się w mgnieniu oka a gracze będą przepłacać u skalperów. Do tego niedługo wjeżdża Horizon Remastered :bella:

Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, ASX said:

IMO przeceniacie te narzekania. Gracze na forach trochę ponarzekają na cenę, kiepską prezentację, brak napędu czy brak nowych gier, a potem i tak pójdą do sklepu i kupią PS5 Pro. A Sony znowu będzie zadowolone ze sprzedaży i nic się zmieni. 

 

No biznesowo tak. Ale marketingowo zamiast spijać śmietankę z sukcesu Astro Bota to użerają się z gniewem fanów

Odnośnik do komentarza

Zobaczymy jaka będzie sprzedaż Pro bo na ten moment odbiór jest beznadziejny i o wiele gorszy niż PS4 Pro czy VR2. Moi znajomi na razie rezygnują z zakupu bo spodziewali się ceny (z napędem) max 1000zł wyższej niż Slim, ja też mocno się zastanawiam mimo że teoretycznie jestem idealnym targetem dla tej konsoli (PS5 nie kupowałem, mam backlog gierek i sporą bibliotekę gier na PS4).

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Homelander napisał(a):

Swoją drogą ciekawa sprawa z tym Sony. Zrobili najlepiej ocenianą grę roku, chwaloną powszechnie przez recenzentów i graczy. Spowodowali, że ludzie znowu zaczęli kochać Playstation. I parę dni później stwierdzili: jebać. Przykryjmy sukces gry ogłoszeniem PS5 Pro. I już nikt o Astro Bocie nie mówi, a o Playstation tylko w kontekście negatywnym związanym z Pro właśnie. No plan doskonały. 

Ekhmm......mocne słowa 

Odnośnik do komentarza
W dniu 18.09.2024 o 14:46, łom napisał(a):

Zobaczymy jaka będzie sprzedaż Pro bo na ten moment odbiór jest beznadziejny i o wiele gorszy niż PS4 Pro czy VR2. Moi znajomi na razie rezygnują z zakupu bo spodziewali się ceny (z napędem) max 1000zł wyższej niż Slim, ja też mocno się zastanawiam mimo że teoretycznie jestem idealnym targetem dla tej konsoli (PS5 nie kupowałem, mam backlog gierek i sporą bibliotekę gier na PS4).


Dwie rzeczy:
- jak oszacować, że odbiór jest beznadziejny, o wiele gorszy od tego PS4Pro i VR2 ? Oczywiście co innego skala mikro na naszym forum a co innego w szerszym spojrzeniu.
- według mnie nie jesteś idealnym targetem PS5Pro bo musisz wywalić jedną z najwyższych jeśli nie najwyższą kwotę za premierową konsolę i to nie jest nawet start generacji. Takie pieniądze nie idą w parze ze spodziewanym skokiem technologicznym. Jak słusznie zauważyli w Digital Foundry, idealnym targetem Prosiaka są właśnie posiadacze PS5, którzy chcąc podbić parametry grania zamieniają model po kilku latach za cenę zbliżoną do tej, którą wydali na PS5.

Odnośnik do komentarza

Tyle, że ta cena ma się nijak do wersji podstawowej. Jak wychodziła PS5 była wyceniona na ile 2400zł z napędem? Sam kupiłem chyba po roku z dodatkowym padem i Returnalem za 3099zł. A teraz wychodzi, że konsolę z napędem trzeba będzie wyłożyć 4500zł lekko licząc o ile w Polsce nie będzie dziwnych bundli konsola+napęd+podstawka + nikomu niepotrzebna gra za 4999zł. W sumie został tydzień do startu preorderów więc niedługo się przekonamy :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...