Skocz do zawartości

PS5 PROpremiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kurde a ja w dniu ogłoszenia Pro przechodziłem przy okazji przez MM i widziałem na półce te napędy po 539zł. Powiedziałem sobie pod nosem, nie będę szmatą scalperską, jeżeli ktoś potrzebuje bardziej ode mnie, to niech sobie kupi. Pewnie szybko zaopatrzą sklepy i napędy będą wisieć w nieskończoność

 

No i finalnie po miesiącu chyba żałuję, bo póki co Sony za bardzo się nie spieszy z uzupełnianiem braków :kekw:

Edytowane przez ThePatrickyo
Odnośnik do komentarza
11 hours ago, addhoc said:

Ale chyba nie samą konsolę z padem?

Prawie, dorzuciłem pudełkową wersję BF2042 :D oczywiście uprzejmościowo jestem zalogowany na konsoli, żeby chłopak mógł pograć w tego BFa i ewentualnie inne gry pobrać. Do momentu zakupu przeze mnie Prosiaka ma na to trochę czasu.

 

Co zaobserwowałem przy okazji tej sprzedaży, to że jest masa fałszywych ogłoszeń sprzedaży. FB Marketplace w moim mieście miał może z 15 ogłoszeń z czego tylko moje było prawdziwe - reszta to zarówno ewenementy typu PS5 + PSVR za 500zł jak również takie nieco lepiej udające prawdziwe ogłoszenia typu PS5, 2 PADY, stacja i gry za 1200.

 

Powoduje to sytuację, gdzie osoba zainteresowana przyjmuje fałszywe przeświadczenie, że konsolę PS5 można kupić za 1200zł. Uważam że trzeba twardo trzymać swoją cenę, bo gdy potencjalny kupujący będzie miał już dość rozmów z botami z OLX i oszustami, w końcu trafi do mnie i zda sobie sprawę z tego, że to jedyna autentyczna opcja zakupu używanej konsoli. Także nie poddawajcie się presji, ta cała szajba jest wywołana Januszami biznesu, którzy tylko czekają na okazje aż rzetelny sprzedawca ugnie się pod presją ich fałszywych ofert.

 

O fałszywych opcjach zakupu za pobraniem przez kuriera InPost nie wspomnę...nie wiem jakim cudem to funkcjonuje tak prężnie.

Edytowane przez Masamune
  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

@AsmWalker Nie gorączkuj się. Na premierę ps5 pro będzie wysyp napędów i skończą się te jaja.

Pomyśl że to ich zysk, wypuszczają sprzęt bez napędu za 3500 plus napęd po starej cenie wynosił kolejne 500 zl

Wypuszczają konsole za prawie 800 USD( Za konsole !!!) Teraz jakby nie produkowali napędów na premierę to strzał w kolano sobie strzela 

 

 

Edytowane przez Plackus
  • This 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Plackus napisał(a):

@AsmWalker Nie gorączkuj się. Na premierę ps5 pro będzie wysyp napędów i skończą się te jaja.

Pomyśl że to ich zysk, wypuszczają sprzęt bez napędu za 3500 plus napęd po starej cenie wynosił kolejne 500 zl

Wypuszczają konsole za prawie 800 USD( Za konsole !!!) Teraz jakby nie produkowali napędów na premierę to strzał w kolano sobie sobie strzela 

 

 


Czemu mamy zakładać, że Sony musi niby dostarczyć jakieś niebotyczne ilości napędów na premierę PS5 Pro?

 

Ja uważam wręcz odwrotnie. Nałapią ludzi na nową wersję konsoli, która już jest dużo droższa od pierwowzoru. I napędy będą mocno cedzili, dzięki czemu ci chcący grać w nowe tytuły tu i teraz, będą musieli kupować edycję cyfrowe. Tych odsprzedać się nie da i kosztują tyle samo co płyta (w dniu premiery).

 

Zgaduje, że na tym polu zarobek ze sprzedaży napędów jest długofalowo wyraźnie mniejszy, niż zysk na graczu, który niejako zmuszony sytuacją rynkową (niska dostępność napędów), zaczyna coraz częściej sięgać po edycję cyfrowe.

Odnośnik do komentarza

To jest kraj dymania konsumenta na kazdym kroku, takie praktyki jak w przypadku napedu to ja nie widzialem. Bo o ile scalperzy to patologia znana na calym swiecie to u nas dymaja oficjalni partnerzy handlowi SONY. W UK mimo braków w większości sklepów to cena jest zamrożona. Wstyd.

 

Jestem przekonany, ze to kwestia czasu, 6-12 miesiecy jak napędów będzie wystarczająco. Rynek w koncu sie wysyci, zeszli z nadwyzki napędow ktorych naprodukowali a nikt ich nie bral a teraz sukcesywnie beda partiami zaspokajac potrzebe, zeby nie zamrozic kasy.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Wbijcie sobie do glowy ze sony nie będzie produkować już napędów. A na pewno nie tyle ile na produkują ps5pro/slim.

Ten zabieg z dołączonym napędem to transformacja przejścia na full cyfrę. Zaraz ze sklepów zniknie zupelnie napęd a plyty będą echem przeszłości.

 

Przyzwyczajajcie się do tego stanu raczej, bo płakać nad rozlanym mlekiem już nie ma co.

  • Plusik 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...