Skocz do zawartości

PS5 PROpremiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy robi po swojemu ale trzeba mieć na uwadze że twórcy i firmy będą dążyć do maksymalizacji swoich zysków. 

To nie czasy PSX/PS2 że pomimo ogromnego piractwa (przynajmniej u nas) każdy wychodził na swoje i strzelał gierkami co dwa lata. 

Teraz każdy grosz jest ważny, studia padają jak muchy. Twórcy Silent Hill 2 pochwalili się milionem sprzedanych kopii, ale co to kurwa jest milion na 60 mln ps5 i Bóg wie ile komputerów? To jest huj wielki (i sam do tego przyłożyłem rękę bo kupię pewnie dopiero na Xboxie). 

Kupowanie i odsprzedawanie gier z minimalną stratą jest legalne i ekonomicznie logiczne ale moim zdaniem to się w najbliższych latach zmieni i zablokowane 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 7,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

2 minuty temu, mario10 napisał(a):


Rozumiem Twój punkt widzenia, ale wydaje mi się, że rzeczywistość się z tym mocno rozmija. 

Ależ oczywiście zdaję sobie z tego sprawę :)

Tutaj chodzi mi może bardziej o to jak często zdarza się,że ludzie mówiący jakimi są pasjonatami "obrażają się" na Sony z powodu braku czytnika w PS5 Pro, co niejako "zmusi" ich do kupienia gry, której nie można odsprzedać.

I to właśnie jest dla mnie najbardziej rażące że niby najwięksi pasjonaci gamingu są przerażeni, że kupując grę nie będą mogli jej odsprzedać i odzyskać kasy .Sztandarowym przykładem jest tu Arcadikuss, który już nagrał o tym parę filmów i komentarze jego widzów-oczywiście "największych pasjonató-true gamerów"

Odnośnik do komentarza

Gracze sami pozbawią się wyboru, cyfra z roku na rok również na Playstation ma większy udział, Sony zaczyna testować wody wypuszczając konsole która nie ma napędu. Producentów napędu też jest coraz mniej, a jedynym masowo produkowanymi urządzeniami z napędami są dziś konsole. 

 

Także wybór już się dokonał i Sony ostatecznie dopnie swego i wyeliminuję używki z obiegu.

Odnośnik do komentarza

Moj znajomy, raczej casual, ktory siedzi jeszcze na PS4, kupuje juz tylko cyfry. Ale nigdy na premiere. Zazwyczaj gra w starsze gry i kupuje je na promocji za max 50zl. 
 

Chcialbym zobaczyc statystyki cyfra vs pudlo uwzgledniajace tylko nowki AAA. Np takiego Silent Hill 2 na PS5.

 

Pomijajac kwestie mozliwosci sprzedazy, dla mnie plusem pudelek jest fakt, ze m wieksza frajde, gdy zrywam folie, mam jeszcze jakis steelbook i mape w srodku (czesto wybieram takie edycje). W przypadku cyfry po prostu sciagam gre i nie mam tego doswiadczenia.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza
30 minutes ago, Szermac said:

Jeszcze dochodzi kwestia czegoś takiego 
 

P H Y S I C A L

 

Series X nie obsługuje płyt dwuwarstwowych, edycja physical PS5 nie ma tego problemu. Z tego co kojarzę , Switch też ma ten problem , że na kartridżu gry się nie mieszczą?

 

Jeśli chodzi o słuszność odsprzedawania gier na płytach, myślę że można to też potraktować jako głosowanie portfelem - gra X mi nie odpowiada? Odsprzedaję. Podoba się? Zostawiam. Jeśli wydawca wydaje crapa, to ma za swoje ;)

Odnośnik do komentarza
42 minutes ago, Masamune said:

 

Series X nie obsługuje płyt dwuwarstwowych, edycja physical PS5 nie ma tego problemu. Z tego co kojarzę , Switch też ma ten problem , że na kartridżu gry się nie mieszczą?

 

Jeśli chodzi o słuszność odsprzedawania gier na płytach, myślę że można to też potraktować jako głosowanie portfelem - gra X mi nie odpowiada? Odsprzedaję. Podoba się? Zostawiam. Jeśli wydawca wydaje crapa, to ma za swoje

Pudełkowcy nie mają co kupować tego alanka bo DLC jest w formie kodu więc nikt nie kupi od nich wybrakowanej używki bez DLC

Odnośnik do komentarza

Wiesz co, szczerze nie zależy mi na dlc.
Wystarczy nie zużywać kodu.
Ogram podstawkę i do żyda.
Miało by to znaczenie gdyby podstawka była na płycie na premierę i chodziła teraz po 100 czy 150.
W obecnej sytuacji nadal będzie wielu chętnych żeby w końcu to ograć.
W sumie to zobaczę jeszcze co to za dlc i czy w ogóle to warte zachodu.
Z reguły interesuję mnie główne story, jedyne dlc które na prawdę chciałbym ograć to do cyberpunka.


Odnośnik do komentarza
54 minutes ago, Czoperrr said:

Pudełkowcy nie mają co kupować tego alanka bo DLC jest w formie kodu więc nikt nie kupi od nich wybrakowanej używki bez DLC

 

PSU ci się przegrzał? Każdy "pudełkowiec" wie, że fikuśne wersje pudełkowe z drugiej ręki to podstawka i raczej kupuje świadomie.

 

Dziwna zależność nam się klaruje, bo wygląda na to, że większość przeciwników pudełek to blacharze, którzy już chyba co najmniej od dekady są pozbawieni tego przywileju i niczym pies ogrodnika domagają się podobnej sytuacji na konsolach ubliżając wręcz każdemu, kto ma czelność sprzedawać posiadane gry. Z całym szacunkiem dla waszego "poświęcenia" w rozwój branży, ale spadajcie na swojego Steama, i nie róbcie syfu na konsolowym podwórku, pomyślcie lepiej jak ominąć wymóg logowania do PSN aby pograć w Ragnaroka, czy jak wgrać moda z gołymi dupami do Residenta.

 

Smutne ale wygląda na to, że blacharstwo pochłonie konsole   PlayStation, bo przy takim nastawieniu graczy "konsolowych", każuali (grających już w dużej mierze na Steam) jak pokazuje ten temat, przy braku exów, które po roku pojawiają się na PC i przy braku pudełek, skrzynka z logiem PS wkrótce nikogo nie będzie interesować. Ciekawy film w tym temacie:

 

 

Odnośnik do komentarza
8 hours ago, Bzduras said:

Właśnie, pecetowcy, nie śmiecić. Wróćmy do rozmów o upscalerach, lepszym taktowaniu GPU i tym, czy taki sam procesor w konsoli Pro ma rację bytu czy to będzie strzał w stopę.

 

Tak wiecie - po konsolowemu.

 

Tak po konsolowemu, żebyś wiedział. Przypomnij sobie czasy Cell'a, SPE, MLAA...

 

...chociaż faktycznie, pierdolenie o słabości procesorów ZEN2 to akurat kolejny przykład wtrącania się blacharzy do konsolowych spraw, gdzie Alex Battaglia z DF wyskoczył z tą teorią podczas analizy DD2. Miasto wygląda przeciętnie, a NPC pojawiają się przed nosem jak w grze z 1999 ? Oj, to wina słabego procesora , bo jego boost clock to zaledwie 3.4 GHz a nie 6.5 GHz jak w moim najnowszym Intel HX Core Ultra Arrow Lake za milion. Ci ludzie nie wiedzą co to jest prawdziwy kunszt dewelopera, kunszt architekta systemu, gdzie konsola z 256MB RAM biła wszystkie pc na głowę aż do swojej później starości, ci ludzie nie wiedzą jaką wagę ma pudełkowe wydanie gry. Dla nich liczy się 3.4<6.5 i o ile gracze myślą inaczej i mogą pamiętać to o czym wspomniałem wyżej , Sony ma już blaszany mózg i właściwie to przybiło sztamę z nowymi kolegami z branży pc. To, że w tym temacie są takie dyskusje to wina blacharstwa jako zjawiska. Jeśli dalej tak pójdzie, to życzę Sony fiaska w sprzedaży konsol i niech spieprzają na PC z jakimś nowym sklepem pokroju Steam, wtedy może się przekonają, że nie mieli wcale tak najgorzej.

  • Haha 1
  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza
40 minut temu, mario10 napisał(a):

Wczoraj rozmawiałem ze znajomym i mnie pytał czy wiem jak wymontować napęd z ps 5 bo jego ziomek z pracy chce kupić napęd za 700zł i myśli czy mu nie sprzedać swojego. Nie wiem czy to będzie działać z pro konsolą ale już takie kwiatki się dzieją :)

Jeśli ma zwykłe PS5 nie będzie, jeśli ma slim będzie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Microsoft/Xbox jak zwykle robi coś przed Sony, coś, co jest nieuchronne i prędzej czy później się stanie, za co oczywiście zbiera baty. Za czasów Xbox One za always online, później za marginalizowanie płyt, później za dodatkowy zarobek w postaci eksów na PC. Sony tylko siedzi w strefie komfortu i zgapia jak małpa, bo nie wie na ile może sobie pozwolić lub gra na czas, żeby korzystać finansowo z bycia tym dobrym wujkiem, ale i to już chyba minęło i przestali się z tym pierdolić, bo nie daje to korzyści finansowych jak pamiętny filmik z hehe prostym pożyczaniem gier.

 

I oczywiście tak będzie i tym razem - początek końca pudełek na Sony zacznie się wtedy, kiedy MS jako pierwszy zrezygnuje z napędu i przetrze szlak, weźmie pierwszy, nawiększy hejt na siebie. Publika się przyzwyczai do nowego świata, a Sony wprowadzi to jako ten drugi gracz, ale hejt zbierze mniejszy, bo co prawda nie będzie już pudełek, "ale przecież MS też nie ma, nie tylko PS", tak wygląda rynek konsolowy obecnie i wsio. Gracze popłaczą, że to już nie to, że kończą z konsolami, będą jakieś śmieszne clickbaity na youtube i szybko wszyscy przejdą nad tym do porządku dziennego, a na konsolach dalej będą grać.

  • Plusik 4
  • Dzięki 1
  • beka z typa 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, krzysiek923 napisał(a):

Microsoft/Xbox jak zwykle robi coś przed Sony, coś, co jest nieuchronne i prędzej czy później się stanie, za co oczywiście zbiera baty.

Czemu nieuchronne? Mogą tego po prostu nie robić. Nie ma obowiązku rezygnowania z napędów. To jest lepsze dla samych firm, nie dla konsumentów, ci ostatni zwykle wszystko przyjmują co im się podsuwa, ale czasem się skutecznie zbuntują i firma się musi wycofać.

 

Firmy konkurujące ze sobą muszą się do siebie dopasowywać, żeby nie odstawać za bardzo. No chyba, że któraś spierdoli, jak MS z Xbox One, wtedy druga może po nich pojeździć i Sony do dziś zbiera tego owoce.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...