Skocz do zawartości

PS5 PROpremiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

7 minutes ago, Square said:

No jak jedna sieć sprzedaje u nas dwa razy drożej niż w DE to chyba idealnie pasuje aby UOKiK coś z tym zrobił?

A że takie zgłoszenie poszło to spytałem, czy ktoś śledził całą akcję i czy wiadomo coś.

 

Do UOKiK pasują niedozwolone klauzule, nielegalne umowy i inne takie. A nie sprzedawanie drożej kupującym głupkom towaru ósmej potrzeby

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Square napisał(a):

No jak jedna sieć sprzedaje u nas dwa razy drożej niż w DE to chyba idealnie pasuje aby UOKiK coś z tym zrobił?

A że takie zgłoszenie poszło to spytałem, czy ktoś śledził całą akcję i czy wiadomo coś.

Inny rynek, inna waluta, inny kurs ;) do obronienia. Sprzedaje i schodzi, więc chyba problemu nie ma. Uokik nie ma tu nic do rzeczy niestety. Chyba, że wszyscy się zmówili u nas i można by to udowodnić.

Była afera ostatnio, że zgadali się u nas i ekspresy Jura pchali po 30% więcej niż na zachodzie.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, elvis004 napisał(a):

Media Expert widzę przykład z MM biorą, Janusze biznesu niczym skalperzy:

9f1c9be993b1f5b5bf5c0ddedb043894.jpg

Imo minie pierwsza szajba, część ludzi anuluje preordery i jeszcze w lipcu te napędy będą chodzić po cenie wyjściowej. Napędy wykupili skalperzy myśląc, że na pro będzie jakiś niebywały popyt, zaraz się zdziwią i pójdą zwroty :)

Odnośnik do komentarza

Stocku brakuje w całym EU, ludzie piszą o tym na Reddit, na amazon.de napędy latały po 200€.

 

Tutaj karny kutas należy się też i po prostu Sony przez brak oficjalnych wersji/bundle z napędem, małą ilość stocku , która leci od razu do scalperów.

 

@Homelanderale co Ty porównujesz cenę bez tax do ceny, która już wcześniej wyniosła w PL 599zł? Za 2x ceny od scalperów to myślę, że tutaj mało kto to kupuje, większość chce po prostu kupić napęd w normalnej cenie i pograć po rozpakowaniu konsoli z pudła.

 

 

Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, jar3czek said:

Stocku brakuje w całym EU, ludzie piszą o tym na Reddit, na amazon.de napędy latały po 200€.

 

Tutaj karny kutas należy się też i po prostu Sony przez brak oficjalnych wersji/bundle z napędem, małą ilość stocku , która leci od razu do scalperów.

 

@Homelanderale co Ty porównujesz cenę bez tax do ceny, która już wcześniej wyniosła w PL 599zł? Za 2x ceny od scalperów to myślę, że tutaj mało kto to kupuje, większość chce po prostu kupić napęd w normalnej cenie i pograć po rozpakowaniu konsoli z pudła.

 

 

 

Po pierwsze, tax to max 10%, więc niech będzie 90$ z taxem. Ile to, 400 zł?

 

Po drugie PS Pro to nisza. A te napędy to nisza w niszy. Stock mały bo i mało kto to kupuje. Skalperzy wyczuli okazję żeby zarobić na idiotach i ja, w tym wypadku, bardzo to popieram. Rozumiem wkurw na Sony i MS za podaż na starcie nowej generacji. Ale to nie jest start generacji. To nawet nie jest konsola. Tej konsoli do napędu nawet nie ma na rynku. Ja jebie, przecież ten napęd jest totalnie opcjonalny. Kupisz go, nie wiem, miesiąc po kupnie PS5 Pro i nic się nie stanie. Żeby jeszcze jakaś duża premiera gry była przy okazji startu PS5 Pro, chcesz kupić w pudle i ograć. Ale nie, nic takiego nie ma :) Paranoja. Czysta fomosraka i nic więcej. Więc płaćcie na zdrowie, a ja kibicuję w tym momencie skalpelom i innym, niech was golą równo i przy samej skórze

  • Plusik 3
  • This 2
Odnośnik do komentarza

Sony ograniczając podaż zwiększyło popyt, jednocześnie nie będąc odpowiedzialnym za politykę cenową własnych produktów. Mistrzostwo. Z jakiegoś powodu jest panika, że napędów nie będzie, tymczasem wciąż można złożyć pre-order na PS5 PRO. Nie wiem, nie rozumiem. Mam ps5 fat na którym prawie nie gram, za to syn używa intensywnie i nawet myśl o przesiadce na mocniejszy sprzęt wydaje mi się absurdalna. Nie mówię, że nie biorę udziału w owczym pędzie, bo jednak zamówiłem szarego dual sense'a, no ale gdyby mi się nie udało, to nie rozmyślałbym czy wyjebać 500 zł za coś wartego 360 zł. Z drugiej strony Homelander kibicuje skalpelom, czego też nie rozumiem. Gdyby Sony wyprodukowało 100x więcej szarego pada to też by zarobiło. A tak to robi się sraczka. To samo z napędami, nie wiem czemu ma to służyć. Prawdopodobnie wcześniej schodziło ich niewiele i siłą rzeczy nie produkowali ich za dużo, a tu nagle panika. Żółte kutasiarze testują cierpliwość, a niektórzy wystawiają tyłek po więcej.

Odnośnik do komentarza

Tak na prawdę jedyne do czego potrzebowałbym napędu na starcie Pro to gry z PS4 i boost mode dla nich, który mnie bardzo interesuje i pewnie bym sprawdzał starsze tytuły jak szalony + kilka tytułów z PS5. Nowych premier faktycznie brak, ale napęd jednak by się przydał, bo większość graczy posiada bibliotekę gier raczej w formie fizycznej. Jak zwykle durna decyzja ze strony Sony lub wyrachowana perswazja zakrawająca o cyfryzacyjny szantaż.

Edytowane przez Masamune
Odnośnik do komentarza

Wy serio sądzicie, że ograniczona podaż głupich napędów to jakiś spisek Sony mający na celu co dokładnie? Napędów jest tyle ile było, po prostu z niewytłumaczalnych dla mnie przyczyn ludzie wpadli w jakąś panikę. Żeby te PS Pro było na rynku to jeszcze bym zrozumiał. Ale kupowanie po dwukrotnie zawyżonej cenie na zapas, bo MOŻE nie będzie? Litości :D Sam fakt, że w Stanach nie ma głupawki, a napędy są do kupienia w nominalnej cenie świadczy o tym, że to jakiś regionalny trend. Najlepsze jest to, że pudełkowcy piszą i mówią z pogardą o zwolennikach cyfry, że to wolno gotujące się żaby i inne takie. A tu MM wrzuciło napędy 400zł drożej i zeszły na pniu. Inny sklep o 200zł drożej i płacz na forumku, że nawet zamówienia nie przeklikał ktoś, bo zeszły. Na allegro schodzą po tysiaku. Komedia :D 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, SlimShady napisał(a):

Nie pamiętam, o co tam chodziło dokładnie, ale chyba nie da się tego sprowadzić tylko do cyferek, i musieli stosować jakieś sztuczki, bo to była czołówka na 360, tutaj pewnie jest podobnie, i nadrabiają w inny sposób.

Odpaliłem jakiś czas temu na XSX wersję z 360-tki w 60 klatkach (bo fps boost, ale rozdzielczość taka jak na 360) i daleko mi do mówienia, że ta gra jest niegrywalna. Wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Homelander napisał(a):

Wy serio sądzicie, że ograniczona podaż głupich napędów to jakiś spisek Sony mający na celu co dokładnie? Napędów jest tyle ile było, po prostu z niewytłumaczalnych dla mnie przyczyn ludzie wpadli w jakąś panikę. Żeby te PS Pro było na rynku to jeszcze bym zrozumiał. Ale kupowanie po dwukrotnie zawyżonej cenie na zapas, bo MOŻE nie będzie? Litości :D Sam fakt, że w Stanach nie ma głupawki, a napędy są do kupienia w nominalnej cenie świadczy o tym, że to jakiś regionalny trend. Najlepsze jest to, że pudełkowcy piszą i mówią z pogardą o zwolennikach cyfry, że to wolno gotujące się żaby i inne takie. A tu MM wrzuciło napędy 400zł drożej i zeszły na pniu. Inny sklep o 200zł drożej i płacz na forumku, że nawet zamówienia nie przeklikał ktoś, bo zeszły. Na allegro schodzą po tysiaku. Komedia :D 

 

Aby uspokoić temat, może oficjalny komunikat na temat napędów od Sony wyjaśniłby sytuację. Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że nie są świadomi tematu, ogólnej histerii, cyrków z dostępnością i cenami. Niech ludzie gadają, nie ważne czy dobrze, ale żeby gadali o marce.  

Poza tym od wczoraj ceny PS5 Slim z napędem skoczyły do góry na 2699 zł w większości elektro marketów. Co za przypadek, że miesiąc przed Black Friday. Później obniżymy do 2249 zł i ciesz się panie polaczku że w promocji kupiłeś. 

Że spisek zwietrzam? Tylko stwierdzam fakt.

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Homelander said:

Wy serio sądzicie, że ograniczona podaż głupich napędów to jakiś spisek Sony mający na celu co dokładnie? Napędów jest tyle ile było, po prostu z niewytłumaczalnych dla mnie przyczyn ludzie wpadli w jakąś panikę. Żeby te PS Pro było na rynku to jeszcze bym zrozumiał. Ale kupowanie po dwukrotnie zawyżonej cenie na zapas, bo MOŻE nie będzie? Litości :D Sam fakt, że w Stanach nie ma głupawki, a napędy są do kupienia w nominalnej cenie świadczy o tym, że to jakiś regionalny trend. Najlepsze jest to, że pudełkowcy piszą i mówią z pogardą o zwolennikach cyfry, że to wolno gotujące się żaby i inne takie. A tu MM wrzuciło napędy 400zł drożej i zeszły na pniu. Inny sklep o 200zł drożej i płacz na forumku, że nawet zamówienia nie przeklikał ktoś, bo zeszły. Na allegro schodzą po tysiaku. Komedia :D 

 

Tu nie chodzi o ograniczoną podaż. Chodzi o trend i to, jaką polityką jest podyktowany. W teorii mamy sytuację, gdzie absolutnie nie ma przymusu kupowania cyfry, nikt nikogo nie zmusza ale ...

 

- premiera Pro, konsola jest dostępna tylko w wersji digital

- premiera nowej gry AAA, na start tylko w wersji digital (bo niby później się ogarnie resztę)

- premiera białego XSX, pudło identyczne, a w miejscu napędu dziura

 

Byłbym skłonny dostrzegać tu pewną sugestię włodarzy tego biznesu dla graczy. No a te ceny 2x wyższe i braki towaru w sklepach to skutek działania ludzi, którzy dobrze wiedzą co ta sugestia oznacza i wykorzystują to dla własnych korzyści.

Edytowane przez Masamune
  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...