Skocz do zawartości

PS5 PROpremiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

13 minutes ago, oFi said:

Niezle wyparcie widzę :lul:

 

Plan jest długofalowy. Musicie wiedzieć że ludzie z wygody i bycia ignorantami przestaja kupować pudełka. Dane nie kłamią. Nawet jak skasują te 50% pudelkowcow to duża grupa z nich kupi i tak cyfrę, bo tak to zadziała na rynek.

 

Ja się obrażę na nich i już nie wrócę, ale casuale,. których jest zdecydowana większość pójdzie jak owca na psn i kupi.

 

Do tego jeszcze będzie się hypowac na twiterkach ze licznik odlicza do premiery na konsoli!

Hurraaaaa!

 

:jim:

 

Casualem nie jestem, a na cyfrę przerzuciłem się całkowicie dwie generacje temu. I co teraz? :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 7,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sam kupuje na psn, ale nie kurde faja gry za 4bomby, panowie. 

 

Nowy codzik już czuć ze rozbije bank na cyfrze psn :leo:

 

 

Na steamie "codzik ops 6" 20zl tańszy, a na winter steam sale jeszcze pewnie trochę urwie.

 

Polecam się przyzwyczajać, bo płacz za napędami długo nie potrwa, jak po prostu znikną.

Odnośnik do komentarza

Nie każdy przywiązuje się do kawałka plastiku.Nawet jak za parę lat stracę dostęp do cyfrowej wersji gry to mówimy wciąż o grze.Jak idę z rodziną do kina albo teatru to nie kalkuluję tego w sposób posiadania albo nie posiadania.Kur....to nie jest nieruchomość ani obligacje,żebym to przeliczał w kategori zysków i strat.

Jeśli świadomym graczem ma mnie definiować składowisko płyt, których i tak pewnie za parę lat nie ruszę to mam na to wyje....

W piwnicy mam jeszcze jakieś gry z Dreamcasta-nawet nie sprawdzam ile to teraz kosztuje, nie zagram w nie bo nie mam makarona-no po prostu super sprawa czyniąca mnie wytrawnym znawcą i koneserem gamingu :)

  • Plusik 2
  • This 2
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, dominalien napisał(a):

Ohydne.

 

Jest wybór: nie kupować. Ja na ten przykład tak zrobię. Kupię jak będzie z napędem. Jak nie będzie - kupię używkę za rok-dwa. Akurat z PS5 mam poczucie, że zdanża i nie mam parcia na troszkę lepszą graficzkę.

 

Ta zasada nie działa.

Analogiczna sytuacja - nie bede jadl mięsa to na pewno producenci mięska zmniejszą produkcję schabowych :lul:

 

Im bardziej coś wygodnego, tym częściej ludzie to będą wybierać.

Sony już wprowadzilo zbieranie punktow, liczniki - to wszystkio dla nas byśmy czuli hajpik na cyfrze!

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, AdiCarrion napisał(a):

Nie każdy przywiązuje się do kawałka plastiku.Nawet jak za parę lat stracę dostęp do cyfrowej wersji gry to mówimy wciąż o grze.Jak idę z rodziną do kina albo teatru to nie kalkuluję tego w sposób posiadania albo nie posiadania.Kur....to nie jest nieruchomość ani obligacje,żebym to przeliczał w kategori zysków i strat.

Jeśli świadomym graczem ma mnie definiować składowisko płyt, których i tak pewnie za parę lat nie ruszę to mam na to wyje....

W piwnicy mam jeszcze jakieś gry z Dreamcasta-nawet nie sprawdzam ile to teraz kosztuje, nie zagram w nie bo nie mam makarona-no po prostu super sprawa czyniąca mnie wytrawnym znawcą i koneserem gamingu


W końcu ktoś to pięknie ubrał w słowa :lapka:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Lucky77 napisał(a):

Kto mi wytłumaczy dlaczego na premierę Pro jest tylko wersja Digital? Przecież to jasno pokazuje celowe działanie ze strony Sony na rzecz cyfry. Pozbawianie ludzi wyboru jest ochydne. 

To nie tylko pójście w cyfrę ale też czysty zarobek na osobach które będą miały ciśnienie na napęd. Napędy sprzedają za 80$ (będę podawał ceny USA bo tylko tam mają jakiś sens) a dają w pakiecie z PS5 za 50$ czyli sprzedając oddzielnie mają dodatkowe 30$ czystego zysku. Oficjalne ceny wszędzie poza USA to kpina, ale czego innego się spodziewać mając taką przewagę w sprzedaży konsol względem bezpośredniej konkurencji.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, oFi napisał(a):

 

Ta zasada nie działa.

Analogiczna sytuacja - nie bede jadl mięsa to na pewno producenci mięska zmniejszą produkcję schabowych :lul:

 

Im bardziej coś wygodnego, tym częściej ludzie to będą wybierać.

Sony już wprowadzilo zbieranie punktow, liczniki - to wszystkio dla nas byśmy czuli hajpik na cyfrze!

No to miśki czas się zdecydować, czy dalej będzie biadolenie o "głosowaniu portfelem, bo jakby ludzie nie kupowali to by tak nie było" czy teraz nastała era "a, nawet jak nie kupię to i tak tego nie odczują". Albo jedno, albo drugie.

Odnośnik do komentarza
41 minutes ago, AdiCarrion said:

Nie każdy przywiązuje się do kawałka plastiku.Nawet jak za parę lat stracę dostęp do cyfrowej wersji gry to mówimy wciąż o grze.Jak idę z rodziną do kina albo teatru to nie kalkuluję tego w sposób posiadania albo nie posiadania.Kur....to nie jest nieruchomość ani obligacje,żebym to przeliczał w kategori zysków i strat.

Jeśli świadomym graczem ma mnie definiować składowisko płyt, których i tak pewnie za parę lat nie ruszę to mam na to wyje....

W piwnicy mam jeszcze jakieś gry z Dreamcasta-nawet nie sprawdzam ile to teraz kosztuje, nie zagram w nie bo nie mam makarona-no po prostu super sprawa czyniąca mnie wytrawnym znawcą i koneserem gamingu :)

Ja mam dziesiątki gier na stare konsole i nie odpalałem ich od kilkunastu lat, raz na rok albo dwa sobie zajrzę do szafki i powzdycham i tyle. Konsole też leżą pochowane w pudełkach bo nie ma sensu tego podłączać nawet nie mam gdzie. Ale w stare gry gram - dzięki emulacji bo tak jest wygodniej niż użerać się z mnóstwem kabli i starych nośników.

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, jimmy said:

Z tymi napędami sraczka jak swego czasu z PS5 FAT i Portalem. Wszystko wróciło do normy po kilku miesiącach.

 

A jak komuś zależało na napędzie na premierę Prosiaka to było naprawdę dużo możliwości w normalnej cenie jeszcze 1-2 dni po ogłoszeniu konsoli.

 

Święta racja. Teraz jest sraczka, a będzie tak jak piszesz, wszystko wróci do normy jakiś czas po premierze. Na premierę fakt - będzie problem dzięki naszym sprytnym rodakom ale liczę, że się przejadą na tym śliskim biznesie i będą się prześcigiwać - kto da mniej.

 

Podejście wydawców do tematu płyta vs digital to inny temat. Moim zdaniem nie przypadkowo największe premiery ostatnich miesięcy to jakaś dziwna kombinacja z brakiem albo mocno ograniczoną dostępnością wersji fizycznych gier.

Zmowa? Alan 2, Baldur 3, Wukong, Test Drive, nowy DB??? Jedni otwarcie mówili o tym, że pudełko to później, inni mają śmiesznie mały nakład. Dodatkowo dziwna jest kwestia gier używanych na PS5, gdzie przez to że nówki trzymają cenę , używane gry też są drogie.

Odnośnik do komentarza

I właśnie dlatego wydawcy dążą do tego, żeby tych pudełek było jak najmniej. Drugi obieg, pożyczanie gier, ogrywanie z kimś każdemu korpo jest bardzo nie na rękę, a sytuacja w której nakład fizyczny jest wypuszczany tylko w jakiejś małej ilości (i to najlepiej przez LRG albo jakiś inny podmiot) z kolei jest dla nich plusem, bo nakład wyprzeda się szybko (w końcu limitowany, pyk fomo i preordery lecą same) i nie będzie tak dużo krążył po rynku wtórnym (panie, to limitka przecież, to nie są tanie rzeczy). To, co jest korzystne dla nas bardzo ich boli i przesiadka na cyfrę jest w interesie dużych graczy, ale niekoniecznie graczy na końcu łańcucha pokarmowego.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Czoperrr napisał(a):

 dzięki emulacji bo tak jest wygodniej niż użerać się z mnóstwem kabli i starych nośników.

No właśnie. Praktycznie biorąc to gry  w  pudełku pełnią rolę nostalgicznie wspomnieniową. W gry z Dreamcasta nie pogram bo nie mam Dreamcasta.Mam w pudełkach jakieś klasyki na PC typu pierwsze Baldury, Herosy itp, ale  uruchomienie ich na obecnym laptopie to jakieś kombinacje alpejskie z nadzieją,że nic się nie wykrzaczy po drodze.

I nagle ta "gwarancja" że gra jest moja i nikt mi "nie zabroni" grtać kiedy będe chciał troszkę mija się z rzeczywistością.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...