Skocz do zawartości

PS5 PROpremiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ludzie tu żyją w bańce że te 350 co MSC na 1 giereczke to jak splunąć, a każdy pcciarz to ma rtx 4080+ smile.gif
Ja mieszkając w W-wa patrząc na większość znajomych, rodziny 2+2 z kredytami, serio uwierz że nic poza używka nie wchodzi w grę.
Raz na rok jak jest duża premiera i ktoś czekał to czasem kupi nówkę ale tylko dlatego że wie że ogra i sprzeda dalej.
Naprawdę nieraz nie ma na dobre zagraniczne wakacje raz w roku, a ty im będziesz zabraniał kupować i odsprzedawać używki?
Synku w tym roku wakacje w Mielnie bo tata wydał 4k przez rok na cyfrę aby wspierać korporacje xD .


  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza
9 minutes ago, Schranz1985 said:

Ludzie tu żyją w bańce że te 350 co MSC na 1 giereczke to jak splunąć, a każdy pcciarz to ma rtx 4080+ smile.gif
Ja mieszkając w W-wa patrząc na większość znajomych, rodziny 2+2 z kredytami, serio uwierz że nic poza używka nie wchodzi w grę.
Raz na rok jak jest duża premiera i ktoś czekał to czasem kupi nówkę ale tylko dlatego że wie że ogra i sprzeda dalej.
Naprawdę nieraz nie ma na dobre zagraniczne wakacje raz w roku, a ty im będziesz zabraniał kupować i odsprzedawać używki?
Synku w tym roku wakacje w Mielnie bo tata wydał 4k przez rok na cyfrę aby wspierać korporacje xD .

 

 

Stary, ale Ty przecież nie musisz się nikomu tłumaczyć. Działasz w ramach prawa, nie łamiesz go, więc nic nikomu do tego jak zarządzasz pieniędzmi, no prosta sprawa. I od kiedy to klient na dbać o zyski korporacji? No śmiech na sali. Ty masz dbać o stan własnych finansów, a nie o finanse Sony, EA czy Nintendo. 

 

Dla mnie cyfra to oszczędzanie czasu. Czasu na szukanie, jeżdżenie, czekanie i inne takie. To nie pieniędzy na gierki mi brakuje, ale czasu na granie. Z tego powodu bardzo rzadko mam ciśnienie na nowości. W tym roku tylko Astro Bot wpadł w pełnej cenie, reszta na promocjach

Edytowane przez Homelander
Odnośnik do komentarza

Ja się nie tłumaczę tylko przedstawiam obraz 2 strony.
Bo większość tu płacze jak to korpo mają źle, jaka to oszczędność czasu wygoda i w ogóle idźmy z duchem czasu, zaorajmy czytniki fizyczne.( A później płacz że pro w digitalu )
1 kliknięcie na olx, 1 w apce banku i na 2 dzień gierka w paczkomacie pod domem.
Tanio i wygodnie, a co oferuje cyfra poza złodziejska ceną monopolisty?
Co to za argument że nie muszę wkładać płyty xD?
To trochę jakbym miał płakać że mi się rano sznurowadła w bucie same nie wiążą i tracę minutę.
Nie ma żadnej zapaści rynku, gra coraz więcej ludzi a firmy robiące DOBRE gry liczą milionowe zyski.

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Lukas_AT napisał(a):

Ale ja sprzedajac te uzywke moge dolozyc i kupic kolejna nowa gre. Bez sprzedazy tej uzywki moglbym tego nie zrobic. A wiec po czesci napedza to sprzedaz kolejnych gier.

Być może, ale developer gry X chce zarobić na grze X, a niespecjalnie go chyba obchodzi, czy użyjesz tej kasy żeby kupić grę Y od innego twórcy. Nie ma ideałów, ktoś zawsze będzie na plusie, a ktoś na minusie. Lepiej dla nas, żebyśmy byli tymi pierwszymi :nosacz3:

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, Schranz1985 napisał(a):

Ludzie tu żyją w bańce że te 350 co MSC na 1 giereczke to jak splunąć, a każdy pcciarz to ma rtx 4080+ smile.gif
Ja mieszkając w W-wa patrząc na większość znajomych, rodziny 2+2 z kredytami, serio uwierz że nic poza używka nie wchodzi w grę.
Raz na rok jak jest duża premiera i ktoś czekał to czasem kupi nówkę ale tylko dlatego że wie że ogra i sprzeda dalej.
Naprawdę nieraz nie ma na dobre zagraniczne wakacje raz w roku, a ty im będziesz zabraniał kupować i odsprzedawać używki?
Synku w tym roku wakacje w Mielnie bo tata wydał 4k przez rok na cyfrę aby wspierać korporacje xD .

 

Ale to ma być argument przepraszam za czym? Przypominam, że granie to rozrywka, w dodatku w wydaniu konsolowym, legalnie nigdy w PL do tanich nie należała.  Nie jest to dobro potrzebne do życia. PS5 i gry na premierę to nie jest mus, więc jaki to ma być argument dla twórców za utrzymywaniem pudełek? Żeby nie było, wolałbym pudełka utrzymać ale statystyki pokazują, że ludzie nawet mając wybór w większości kupują wersje cyfrowe, więc niestety argument, że nie każdego stać niczego nie zmieni.

 

Jeszcze dodam, że akurat na PS5 to nawet nie wiem na co ktoś miałby wydawać co miesiąc 3 i pół bomby :)

Edytowane przez izon
  • Plusik 2
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Jakie statystyki?
Pokaż te statystyki?
I pewnie globalnie cnie?
Ja twierdzę że w Polsce nadal na konsolach króluje płyta i nie interesuje mnie że w USA ktoś woli cyfrę.
A tu ludzie już tak zostali zmanipulowani że te kilkanaście osób z formka jest wyznacznikiem na skalę kraju, i głosi hasła zaorać płytę bo biedne korpo.
Nie chcę mi się wierzyć że w PL większość kupuję cyfrę.
Czezky poszedł by z torbami.
Moim zdaniem w interesie graczy jest aby płyta została.
Taka płyta zła a jakoś teraz Alan wake 2 i Wu Kong wydadzą na płycie.
Pewnie to w ramach pomocy społecznej dla biednych graczy których nie stać na cyfrę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
14 minutes ago, izon said:

Ale to ma być argument przepraszam za czym? Przypominam, że granie to rozrywka, w dodatku w wydaniu konsolowym, legalnie nigdy w PL do tanich nie należała.  Nie jest to dobro potrzebne do życia. PS5 i gry na premierę to nie jest mus, więc jaki to ma być argument dla twórców za utrzymywaniem pudełek? Żeby nie było, wolałbym pudełka utrzymać ale statystyki pokazują, że ludzie nawet mając wybór w większości kupują wersje cyfrowe, więc niestety argument, że nie każdego stać niczego nie zmieni.

 

Jeszcze dodam, że akurat na PS5 to nawet nie wiem na co ktoś miałby wydawać co miesiąc 3 i pół bomby

 

Daj jakieś linki do źródeł z tymi statystykami, średnio mi się wierzyć w to, że mając do wyboru pudełko za 289 i cyfrę za 339 Polacy wybierają cyfrę...

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

W Polsce króluje płyta póki można latać do paczkomatu z używkami. Cyfra na PS to zdzierstwo, wiadomo. Dlatego ja kupuję okazje na Steam albo inne regiony na Xboxa. Jeśli ktoś w cyfrowej dystrybucji jeśli tylko taka pozostanie nie będzie akceptował cen Sony to zawsze można zmienić platformę, na tym polega wolność wyboru.

Odnośnik do komentarza

Ale mnie interesuje interes polskich graczy w tym mnie, to chyba oczywiste.




 
Daj jakieś linki do źródeł z tymi statystykami, średnio mi się wierzyć w to, że mając do wyboru pudełko za 289 i cyfrę za 339 Polacy wybierają cyfrę...


No bez kitu przecież to absurd.
To tak jakbym miał Lida i biedre pod domem.
W Lidlu monsterek 10 w biedrze 8.
To ja kupię w Lidlu drożej i jeszcze najlepiej to niech zamkną tą biedre to Lidl więcej zarobi.

Jak zmienia politykę i będzie tylko cyfra, to będę myślał co dalej i co u kogo bardziej mi się kalkuluję.
Póki jest płyta, wybór jest oczywisty.
Mnie tylko dziwi że ktoś z pozycji polskiego gracza rzuca hasła idźmy z duchem czasu, zrezygnujmy z czynników.
Odnośnik do komentarza
18 minutes ago, Schranz1985 said:

Ale mnie interesuje interes polskich graczy w tym mnie, to chyba oczywiste.


 

 


No bez kitu przecież to absurd.
To tak jakbym miał Lida i biedre pod domem.
W Lidlu monsterek 10 w biedrze 8.
To ja kupię w Lidlu drożej i jeszcze najlepiej to niech zamkną tą biedre to Lidl więcej zarobi.
 

 

 

Kolega napisał wyżej, że kupuje na Steam i na tureckim Microsoft Store. Blacha i turystyka zakupowa. Z jednej strony walka o wspieranie branży krytykując fizyczne kopie i rynek wtórny, a z drugiej oszukują system robiąc zakupy na Argentyńskim sklepie... Nie wiem czy nie lepszy jest schemat - zakup pudła na premierę -> sprzedaż -> zakup kolejnego pudła 

Edytowane przez Masamune
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Homelander napisał(a):

W interesie klienta zawsze jest mieć wybór. Jak najszerszy. Ja taki mam i wybieram zawsze cyfrę. Bo dla MNIE jest to wygodne, najwygodniejsze rozwiązanie. I w nosie mam co myślą pudełkowcy, korporacje i inne takie. 

I większość ludzi tak robi i w końcu nie będzie wyboru. Chyba, że UE wkroczy i coś nakaże, choć w tym przypadku wątpię. Ja też kupuję dużo cyfry, zwykle jak się nawalę i tę grę, co miałem zamiar kupić za rok używkę jednak okazuje się, że bym se jednak pyknął teraz.

 

Jak jestem trzeźwy (staram się jak najrzadziej) i racjonalny kupuję płytę, albo na Steamie na odpowiednio dużej wyprzedaży (tak, sprawdzam steamdb jaka cena była najlepsza).

Edytowane przez dominalien
Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, dominalien said:

I większość ludzi tak robi i w końcu nie będzie wyboru.

 

No to nie będzie. Będą wydania kolekcjonerskie, limited runy i inne takie. A, że zwykłe płytowe wydania wymrą na konsolach jak na pc? Whatever. W tej chwili bardziej martwię się jakością gier, a nie tym, czy będą pudełka. No przecież nie będę wbrew własnym potrzebom kupował fizycznych gier, bo Schranz czy inny Lucek se chcą kupić, przejść i sprzedać lol. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Schranz1985 napisał(a):

O czym wy dyskutujecie.
95% nie interesuje czy "pudełko ma duszę"
Chodzi o to że możesz je sprzedać i odzyskać większą część kwoty.
Gry używane to eldorado, pół roku trzymają tą samą cenę, więc możesz ograć i sprzedać nie tracąc ani zł.
A w dużym mieście to nieraz mam bliżej kupić to z olx niż jechać do sklepu.
Zresztą w dobie paczkomatow na każdym rogu to w ogóle xD.
Kupić Ragnaroka za 300 w cyfrze jak pudełko za 150 i jeszcze je opchne za kilka MSC za tą samą kwotę?
I jeszcze mi tu ktoś będzie pisał że trzeba iść z duchem czasu? XD
Czułabym się jak debil gdym kupił cyfrę mając taki wybór.
Pieniądze nie spadają z nieba a ja umiem liczyć.

Całe szczęście,że są "frajerzy" którzy nie przeliczają aby jak najtaniej zagrać. Strach pomyśleć jakby wyglądała branża gdyby miała się opierać na  koneserach gamingu uprawiających sprinty do paczkomatu,

Ja doskonale rozumiem chęć kupienia czegoś jak najtaniej, ale śmieszy mnie kiedy tacy ludzie nazywają się "prawdziwymi i świadomymi graczami" \smiejąc się z tych, którzy są w stanie kupić nówkę bez liczenia kiedy najkorzystniej ją odsprzedać, lub kupić cyfrę ze świadomością, że się jej nie odsprzeda.

1 godzinę temu, Schranz1985 napisał(a):

Ludzie tu żyją w bańce że te 350 co MSC na 1 giereczke to jak splunąć, a każdy pcciarz to ma rtx 4080+ smile.gif
Ja mieszkając w W-wa patrząc na większość znajomych, rodziny 2+2 z kredytami, serio uwierz że nic poza używka nie wchodzi w grę.
Raz na rok jak jest duża premiera i ktoś czekał to czasem kupi nówkę ale tylko dlatego że wie że ogra i sprzeda dalej.
Naprawdę nieraz nie ma na dobre zagraniczne wakacje raz w roku, a ty im będziesz zabraniał kupować i odsprzedawać używki?
Synku w tym roku wakacje w Mielnie bo tata wydał 4k przez rok na cyfrę aby wspierać korporacje xD .

 

A kupienie gry po przecenie nie wchodzi w grę?

Godzinę temu, Schranz1985 napisał(a):


Tanio i wygodnie, a co oferuje cyfra poza złodziejska ceną monopolisty?

 

PC, Sony, Microsoft, masz wybór, nie jesteś skazany na mobnopol.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
16 minutes ago, izon said:

Ale gdzie ja piszę o Polakach? Globalne dane znajdziesz w parę sekund  wyszukiwa

9 minutes ago, izon said:

Konsumenci sami głosują portfelami co wybierają i pl rodziny z kredytem nie pokonają prostej matematyki 

IMG_0560.jpeg

 

 

Dobra, zobaczymy co będzie jak już zablokują tureckie, argentyńskie i inne sklepy dla użytkowników spoza regionu. Dopóki taki proceder funkcjonuje, te statystyki są przekłamane. Później co, powrót do pudełka i jednak handel używanymi grami? Przecież robisz zakupy w zagranicznych sklepach właśnie z oszczędności.

Edytowane przez Masamune
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...