Skocz do zawartości

PS5 PROpremiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Homelander napisał(a):

 

Po pierwsze, tax to max 10%, więc niech będzie 90$ z taxem. Ile to, 400 zł?

 

Po drugie PS Pro to nisza. A te napędy to nisza w niszy. Stock mały bo i mało kto to kupuje. Skalperzy wyczuli okazję żeby zarobić na idiotach i ja, w tym wypadku, bardzo to popieram. Rozumiem wkurw na Sony i MS za podaż na starcie nowej generacji. Ale to nie jest start generacji. To nawet nie jest konsola. Tej konsoli do napędu nawet nie ma na rynku. Ja jebie, przecież ten napęd jest totalnie opcjonalny. Kupisz go, nie wiem, miesiąc po kupnie PS5 Pro i nic się nie stanie. Żeby jeszcze jakaś duża premiera gry była przy okazji startu PS5 Pro, chcesz kupić w pudle i ograć. Ale nie, nic takiego nie ma :) Paranoja. Czysta fomosraka i nic więcej. Więc płaćcie na zdrowie, a ja kibicuję w tym momencie skalpelom i innym, niech was golą równo i przy samej skórze


No widzisz 400zł - w PL wyjściowo kosztowały 1,5x tyle. Nie rozumiem trochę tej ekscytacji scalperami i kibicowaniu im (nie wiem może to ten sam sort co robienie wałków na pchlim targu?), do tego wmawianie, że ktoś to tutaj od nich kupuje.

Ja tu tylko widzę posty z wkurwem związanym z wykupywaniem towaru przez powyższych i brakiem możliwości kupna w granicach normalnej ceny, i doprowadzeniem przez Sony do kuriozalnej sytuacji, w której można kupić konsolę bez możliwości uruchomienia na niej gier (jeśli ktoś posiada pudełka).

 

W moim przypadku ta konsola bez napędu nie ma prostu sensu i nie mam nawet po co odbierać preordera, ale mam tyle innego sprzętu do grania (w tym PC który zjada to Pro), że jest mi to obojętne. Potrafię za to zrozumieć kogoś kto jara się tym na tyle, że jest w stanie wydać te 100-200zł (myślę że dla wielu taka kwota to nie jest kwestia być albo nie być) więcej w markecie, bo chce pograć w okolicach premiery i nie biegam za nim mówiąc mu, że jest idiotą, bo obok warzywniaka w stanach kupi go taniej. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 7,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

4 hours ago, Kris77 said:

 

Aby uspokoić temat, może oficjalny komunikat na temat napędów od Sony wyjaśniłby sytuację. Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że nie są świadomi tematu, ogólnej histerii, cyrków z dostępnością i cenami. Niech ludzie gadają, nie ważne czy dobrze, ale żeby gadali o marce.  

Poza tym od wczoraj ceny PS5 Slim z napędem skoczyły do góry na 2699 zł w większości elektro marketów. Co za przypadek, że miesiąc przed Black Friday. Później obniżymy do 2249 zł i ciesz się panie polaczku że w promocji kupiłeś. 

Że spisek zwietrzam? Tylko stwierdzam fakt.

 

Uspokoić co? 10 Polaków, którym palą się dupy i MUSZĄ kupić napęd? No nie żartuj. 

 

Ja wiem, że nie pasuje to Wam do teorii spiskowych i innych takich, ale kolejny raz przypominam: na największym rynku na świecie napędy w normalnej cenie leżą na półkach i nikt ich nie kupuje, bo po co. Zapewne Sony, zaczynając makiaweliczny plan pozbywania się fizycznych nośników zwyczajnie zapomniało o USA. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Homelander napisał(a):

 

Uspokoić co? 10 Polaków, którym palą się dupy i MUSZĄ kupić napęd? No nie żartuj. 

 

Ja wiem, że nie pasuje to Wam do teorii spiskowych i innych takich, ale kolejny raz przypominam: na największym rynku na świecie napędy w normalnej cenie leżą na półkach i nikt ich nie kupuje, bo po co. Zapewne Sony, zaczynając makiaweliczny plan pozbywania się fizycznych nośników zwyczajnie zapomniało o USA. 

 

No nie żartuję, bo w sumie od 30 lat pracuję w handlu i dla mnie naturalną praktyką jest, że jeśli kończy się dany towar to jest klarowna informacja do partnerów handlowych, że więcej go już nie będzie. Czy wchodzi następca, czy produkt nie udany, czy nie produkujemy i chuj, bo mamy inny biznesplan. Tak to w mojej branży działa.

Tutaj jest podejście: nie mam Twojego napędu i co mi zrobisz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, izon napisał(a):

 Jeszcze najlepsze jest to, że te „limitki” i „kolekcjonerki” walają się potem po sklepach i tracą na wartości, co jest kolejnym plastrem na ryj debili, którzy to kupują za full price. No ale gracze są od tego żeby ich jebac, wydawcy to wiedza :) Cena PRO mnie nie szokuje i jest akceptowalna natomiast póki co Sony mnie nie przekonało, że ten zakup ma sens.  

 

 

 

Które kolekcjonerki? Wiedźmina 2 było trochę i szło kupić jeszcze krótko po premierze,  a 3 ciężko było kupić. Dzisiaj nie ma szans. Tzn jest na allegro używana za 5k. 

To samo Skyrim, nie walało się to po sklepach, a pamiętam że chciałem tego smoka i przespałem jeden moment. Więc tak nie do końca jak napisałeś. 

A wspomniany RE 4 za 2k nadal kosztuję 2k. Tak jak Spider Man 2 . To jest specyficzny produkt dla specyficznej i wąskiej grupy odbiorców. Dokładnie tak jak PS5 PRO. Tego nie kupi większość grająca w Fife, rodzicę nie kupią pod choinkę grającemu dzieciakowi we Frontnajta i również Ci sami nie kupią figurki Leona w skrzynce za 2k. 

Strony z figurkami- są ludzie co płacą i 4k za figurkę. Geralt 42cm kosztuję 1500 :)

To jest dzisiaj duża loteria- czekać czy nie czekać. Wo Long- wersja na Xbox. Na forum przeczytałem po co kupować, ograj w Gamepass, a pudełko kupisz jak stanieję. 

Pudełko oferował chyba jeden sklep, ale tam 3 sztuki na krzyż i poszło szybko. Teraz ktoś tam ma na allegro, ale niemiec. I widzisz, trzeba było brać jak debil za fullprice na premierę :) 

 

 

 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Masamune napisał(a):

Z pozytywnych rzeczy - podstawka jak za darmo! 

 

 

Screenshot_20241023-000827.png

Wczoraj przyszła.Zajebista.Założyłem już do fatki tak żeby szanowna małżonka przyzwyczaiła się do widoku i nie zauważyła podmianki na prosiaka:leo: Panele swoją drogą czarne też przyszły z Ali. Ciekawe czy będą pasować...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...