Skocz do zawartości

Słuchawki do PS5


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem pobieżnie ten temat ale nie znalazłem do końca odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Zastanawiam się nad kupnem słuchawek pod PS5. Konsoli jeszcze nie mam ale może zamówię na dniach albo przy większych promocjach (black friday, gwiadka etc). Czy aby cieszyć się jakością ich dźwięku 3D muszę kupić słuchawki od Sony np. te które dodają do zestawów czy nie jest to konieczne? Rzadko gram na słuchawkach, na co dzień korzystam ze starych i poczciwych Logitechów Z-5500 więc nie szukam słuchawek za miliony monet (1000 zł+) tylko czegoś ze średniej półki. Jak miałbym większy budżet to już prędzej pomyślałbym o nowym zestawie 5.1 albo 7.1 lub jakimś soundbarze. 

 

Obecnie gram głównie na XSX, mam kilka par słuchawek pod niego na kablu (JBL quantum 100, headset od tourtle beach). Prawdopodobnie nie zainteresowałbym się dodatkowymi słuchawkami do PS5 gdyby nie to, że:

1. dorzucają je do zestawów z konsolą dzięki czemu wychodzą taniej, 

2. dźwiękowi 3D jako ficzerowi niedostępnemu na xboxie,

3. i waszych pozytywnych opiniach o tym dźwięku. 

 

Jeżeli nie jestem zapalonym słuchawkowym graczem, to czy faktycznie warto zakupić te słuchawki? Na plus teoretycznie przemawia dźwięk 3D oraz bezprzewodowość. Na minus czas pracy na podstawowym modelu - 12h i cena. Z tego co widzę, to w podobnych pieniądzach można kupić słuchawki innych producentów, które posiadają większy czas pracy, a dodatkowo można z nich korzystać jeszcze na Xboxie i innych sprzętach. Nie znalazłem tam jednak informacji czy obsłużą dźwięk 3D na konsoli PS5 tak dobrze jakby zrobiły to słuchawki marki Sony. Czym się kierować przy wyborze słuchawek a co omijać?  

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Elitesse napisał(a):

Czy aby cieszyć się jakością ich dźwięku 3D muszę kupić słuchawki od Sony np. te które dodają do zestawów czy nie jest to konieczne?

 

Nie. 3D Audio działa z każdymi słuchawkami, nawet takimi wpiętymi po kablu do pada. Najlepiej sobie kupić po prostu porządne słuchawki, wiele modeli będzie lepszych niż słuchawki ze znaczkiem Sony.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Tylko, że teraz ten problem ładowania jest marginalny. Ja mam Arctis 7p+ dźwiek świetny jak dla mnie, chowany mikrofon, ale przede wszystkim duże, wygodne, materiałowe nausznice.
Miałem możliwość spróbowania pulse i dla mnie nie są zbyt wygodne i po 20 minutach czułem dyskomfort. Może kwestia przyzwyczajenia ale 7p+ od razu mi siadły. No i czas grania na jednym ładowaniu około 30 godzin więc na prawdę wystarczający.

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, DarkStar napisał(a):

 

Nie. 3D Audio działa z każdymi słuchawkami, nawet takimi wpiętymi po kablu do pada. Najlepiej sobie kupić po prostu porządne słuchawki, wiele modeli będzie lepszych niż słuchawki ze znaczkiem Sony.

 

Bardzo podoba mi się taka odpowiedź :) Szukając w necie natknąłem się na informację, że aby mieć dźwięk 3D to póki co tylko ze sprzętem Sony - ale to było w artykułach z 2020 r. Jeżeli od tego czasu sytuacja się zmieniła, to świetnie. W takim razie może nawet zaobserwuję różnicę i jakieś lepsze efekty na systemie 5.1. 

 

7 godzin temu, mario10 napisał(a):

Tylko, że teraz ten problem ładowania jest marginalny. Ja mam Arctis 7p+ dźwiek świetny jak dla mnie, chowany mikrofon, ale przede wszystkim duże, wygodne, materiałowe nausznice.
Miałem możliwość spróbowania pulse i dla mnie nie są zbyt wygodne i po 20 minutach czułem dyskomfort. Może kwestia przyzwyczajenia ale 7p+ od razu mi siadły. No i czas grania na jednym ładowaniu około 30 godzin więc na prawdę wystarczający.

 

A pro po porządnych słuchawek, to właśnie o tym sprzęcie od tego producenta myślałem. Były tu wcześniej polecane jakieś za 399 zł tego producenta. Za dobry sprzęt działający jeszcze z innymi konsolami byłbym może w stanie tyle dać zamiast pakować się w ten pulse 3d od Sonki. Dzięki za polecenie. 

Odnośnik do komentarza

Ja jestem bardzo zadowolony choć nie jestem żadnym specem od dźwięku. Mam ziomka co grał u mnie na nich i mówił o nich, że są całkiem niezłe, ale to gość co jak słucha to opowiada o szerokości sceny, o głębi poszczególnych tonów i generalnie używa dużo specjalistycznych określeń :notlikethis: dotyczących dźwięku, a sam używa słuchawek za 2 tysie.

Więc uznałem, że "całkiem niezłe" u gościa co ma o tym pojęcie jest satysfakcjonującą półką dla mnie. Miałem wcześniej też słuchawki z sony, ale nie pamiętam modelu coś koło 300zł za nie dałem i szybko się zepsuły. Te mam już jakiś czas i dla mnie klasa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zmienilem pulsy na pulse elite i nie jestem zadowolony. Tak jak koledzy pisali - srodek i gora jest wywalony w kosmos, wrecz przesterowany przy wiekszych glosnosciach az mam wrazenie "pierdzenia" w sluchawkach. Jest jeszcze jedna rzecz ktora mnie bardzo irytuje - z racji zwiekszonej wagi i konstrukcji sluchawek przy ruchu glowa slychac pykanie elemntow konatrukcyjnych sluchawek. Zaluje ze sprzedalem swoje Pulsy. Liczylem ze z nowym updatem cos w dzwieku sie poprawi a mam wrazenie ze jealst gorzej. 

 

Na plus wzgledem starych pulsow to pozycjonowanie w strzelankach, na pewno lepiej slychac kierunkowo odglosy w strzelankach. 

 

Randomowe rozlaczanie... przy dzisiejszej technologi uwazam to za niedpouszczalne.

 

Te sluchawki nie powinny kosztowac wiecej niz 300zl. Na pewno dzwiek w Pulsach jest na wejsciu przystepniejszy.  Sproboje sie z Pulse Elite pomeczyc, zobaczymy. Jak je dzisiaj zalozylem po kilkudniowej przerwie to resetowalem je bo myslalem ze cos sie popsulo, wysokie tony zdrapuja tynk z sufitu. Niestety takie one sa.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, gnom napisał(a):

Zmienilem pulsy na pulse elite i nie jestem zadowolony. Tak jak koledzy pisali - srodek i gora jest wywalony w kosmos, wrecz przesterowany przy wiekszych glosnosciach az mam wrazenie "pierdzenia" w sluchawkach. Jest jeszcze jedna rzecz ktora mnie bardzo irytuje - z racji zwiekszonej wagi i konstrukcji sluchawek przy ruchu glowa slychac pykanie elemntow konatrukcyjnych sluchawek. Zaluje ze sprzedalem swoje Pulsy. Liczylem ze z nowym updatem cos w dzwieku sie poprawi a mam wrazenie ze jealst gorzej. 

 

Na plus wzgledem starych pulsow to pozycjonowanie w strzelankach, na pewno lepiej slychac kierunkowo odglosy w strzelankach. 

 

Randomowe rozlaczanie... przy dzisiejszej technologi uwazam to za niedpouszczalne.

 

Te sluchawki nie powinny kosztowac wiecej niz 300zl. Na pewno dzwiek w Pulsach jest na wejsciu przystepniejszy.  Sproboje sie z Pulse Elite pomeczyc, zobaczymy. Jak je dzisiaj zalozylem po kilkudniowej przerwie to resetowalem je bo myslalem ze cos sie popsulo, wysokie tony zdrapuja tynk z sufitu. Niestety takie one sa.

 

Zrobiłeś aktualizację? Ona rozwiązuje problem rozłączania. Mi się do tej pory nie przydarzyło ani razu ale używam za krótko żeby się wypowiedzieć.

 

Ja z każdym dniem co raz bardziej się do nich przekonuje. Ten dźwięk jest tak bardzo "inny" ale jednocześnie tak bardzo szczegółowy i "prawdziwy", że stwierdziłem iż zostają na stałe. Cały czas jeszcze szukam odpowiednich ustawień na EQ. Największą zaletą jest pełna integracja z UI. Włączam słuchawki, sam się dźwięk na nie przełącza (coś czego nie ma w Arctisach), automatycznie łącza mi się z telefonem po BT (obsługują oba urządzenia jednocześnie, więc mogę sobie w trakcie grania obejrzeć śmieszny film z kotami na telefonie nie przełączając źródła) 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, WisnieR napisał(a):

automatycznie łącza mi się z telefonem po BT (obsługują oba urządzenia jednocześnie, więc mogę sobie w trakcie grania obejrzeć śmieszny film z kotami na telefonie nie przełączając źródła) 

Z ciekawości jakoś sparowałeś z tel czy porostu złapał? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...