Skocz do zawartości

Thermomix


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

Używałem szukajki ale nie znalazłem tematu o thermomixie. Są na forum jacyś użytkownicy? Mam TM5 już 3 lata ale bardzo mało w nim gotuje, do tego stopnia, że przez ostatnie pół roku nawet z abonamentu zrezygnowałem. Dziś wznowiłem i stwierdziłem, że co sobotę będę robił jakieś inne danie, którego sam nigdy bym nie ugotował. Zacznę chyba od Ramen.

 

W każdym razie nie gotuje może dlatego, że tych przepisów jest tam za dużo. Ponad 300 książek i 4000 przepisów. Jak już coś wybiorę to nagle okazuje, się że są tam jakieś wymyślne składniki, które są dostępne 20km od domu. Może to przez tę ilość nigdy nie mogłem czegoś wybrać. Liczę na jakieś porady, co warto ugotować?

 

Z moich ulubionych top 3 to:

- chlebek ziołowy idealny do grilla

- makaron z sosem z trzech serów - idealne proste danie jednogarnkowe

- tagliatelle z krewetkami i cukinią - bardzo pasuje mi ten cytrynowy posmak

 

Właśnie siadam do zrobienia domowego sera. Ciekawe czy się uda.

Odnośnik do komentarza

No i wygląda jak z Thermomixa xD

Zona raz po raz pojojczy o TM6, ale i tak głównie gotujemy proste zarcie na indukcji typu zupy czy makarony z sosem. Zaloze sie, ze zapłacimy 5.5k za to i będziemy robić dokladnie to samo, taki mamy dryg do gotowania.

 

A ma ktos ten Lidlomix i porównywal? Jak zbiją go kiedys do ok 1300 zl to może spróbuję na poczatek. Wiecie, wpierw QLED, potem OLED :rayos:

Odnośnik do komentarza

Kotleciki ziołowe z cielęciny na varomie. Miód. 

2 godziny temu, _Red_ napisał:

No i wygląda jak z Thermomixa xD

Zona raz po raz pojojczy o TM6, ale i tak głównie gotujemy proste zarcie na indukcji typu zupy czy makarony z sosem. Zaloze sie, ze zapłacimy 5.5k za to i będziemy robić dokladnie to samo, taki mamy dryg do gotowania.

 

A ma ktos ten Lidlomix i porównywal? Jak zbiją go kiedys do ok 1300 zl to może spróbuję na poczatek. Wiecie, wpierw QLED, potem OLED :rayos:

Chodzisz i jojczysz po tematach nawet bez patrzenia wiem że to Twoj post. 

Żona musi mieć z Tobą utrapienie.

Odnośnik do komentarza

No będę coś kombinować ze smakiem bo jest bardzo kremowy ale brakuje mi czegoś wyrazistego.

Jeżeli chodzi o jednogarnkowość to nie tak do końca. Thermomix tylko gotuje albo gotuje na parze. Wszelkie pieczenie czy smażenie i tak trzeba robić na kuchence. Tak samo większość przepisów z makaronem wymaga jednak ugotowania makaronu w osobnym garnku, choć ja zawsze szukam takich, gdzie makaron gotuje w garze od thermomixa i w tym samym czasie coś się robi na parze.

Przede wszystkim trzeba mieć czas na gotowanej ale to niezależnie od tego w czym się gotuje. Ja od 6 lat jem w pracy na kantynie więc w domu obiadów nie jadam. Mimo to warto jednak go używać i będę właśnie kombinował z takimi dodatkami jak ser, własny majonez czy ketchup itp. a co sobotę/niedzielę jakieś wymyślne danie sobie zaplanuje bo jest czego wybierać. Trzeba tylko się przedrzeć przez te wszystkie przepisy i znaleźć coś co się chce.

Zobaczymy czy zaraz znów mi się nie odechce.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, _Red_ napisał:

A ma ktos ten Lidlomix i porównywal? Jak zbiją go kiedys do ok 1300 zl to może spróbuję na poczatek. Wiecie, wpierw QLED, potem OLED :rayos:


Kiedyś był nawet za 999zł (niestety tylko lokalnie w Lublinie :nosacz2:)

Z minusów to 
- ograniczona liczba przepisów ("tylko" 500 w porównaniu do termomixa)
- niższa max temperatura

A z plusów
- większe naczynie miksujące w lidlomixie (i tu pytanie do @WisnieR, jak to wygląda u konkurencji? Dla ilu dorosłych osób można przyrządzić potrawę (wiadomo.. zależy od samego potrawy, ale tak mniej więcej?)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

ogólnie to za co się płaci te 5k skoro i tak trzeba piec/smazyc/gotowac rzeczy oddzielnie? nie mogę sobie zamiast termomixa kupić komplet garnków na prezentacji z darmowych poczęstunkiem i wyjść na to samo tyle, że taniej(może ekskluzywna pościel w gratisie dadza nawet)?

Myślałem, że to taki sprzęt z dragon balla, że wpierdalasz skłądniki i wychodzi coś fajnego bez brudzenia innych garów.

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś nie używa to nie zrozumie. Poza tym już widzę jak któryś z was gotuje coś bardziej skomplikowanego niż mrożone warzywa i sos w słoiku. Zatem faktycznie, nie ma sensu wydawać 5k na taki sprzęt.

Od razu lepiej dodać, że ja nie mam Thermomixa, ale korzystałem i wiem jak bardzo pomaga i jak potrafi zaoszczędzić czas, pracę, brudne gary dla kogoś kto regularnie gotuje. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 26.10.2020 o 07:42, krupek napisał:

A w przypadku takiego burgera Thermomix był przydatny jeszcze do czegoś oprócz wyrobienia ciasta do buły?

Zrobi sos, zmieli idealnie mięso, wsio waży live. No i ciasto na bułki robi takie jak w najlepszych burgerowniach. Nigdy przed tem nie udało nam się w domu zrobić takich bułek do burgerów, a nie mówiąc ile było przy tym rypania. Tutaj sam ubija, wyrabia, waży. Nie sposób zepsuć. Szczerze to jak wcześniej robiłem burgery to tylko bułki przegrywały z tymi z burgerowni, teraz już nie ma tego problemu.

 

Ktoś się pytał wcześniej. Spokojnie jest bardzo wiele dań „1 garnkowych” których robi się tylko w Tmixie.


Naprawdę jest to kozacki sprzęt zarówno dla osób które słabo gotują, jak i osób które wcześniej już mega pichciły. Widzę to po mnie i mojej lubej. Fajnie urozmaica kuchnie (np różne przepisy orientalne czy tajskie). Aaaaa no i mega oszczędza się czas na samym gotowaniu jak i wymyślaniu „co na obiady w tym tygodniu”. Wchodzisz w apkę, sprawdzasz przepis i co trzeba kupić. Robi się od razu lista na zakupy i cyk.

 

Mam od pół roku. Dla mnie to niezły next gen. Używamy do wszystkiego (owsianki, szakszuki, obiady, desery czy nawet drinki, robi kozackie alko koktajle).

Odnośnik do komentarza

Tam jest kilka tysięcy przepisów. Jest w czym wybierać. 
Są tematy, że dusi się nam u góry  kurczak i warzywa, a na dole w tym samym czasie gotuje się zupka dla najmłodszej córki. 
Z tym sprzętem to trochę jak z automatem. Najwiecej się śmieją/krytykują ci co w życiu z niego nie korzystali. Jak już dostaną na trochę auto z dobrym automatem, nie będą chcieli wróci do manuala.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...