Skocz do zawartości

Forza Horizon 5


Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo że każdy by chciał jak najlepszy produkt. Ale nie ma co wymagać od maszynki za 2tys cudów wiedząc że wychodzi to rowniez na One. Po ograniu 1,2,3 i 4 (tam to dopiero jest doczytywanie) w tym roku wiem że po 3 minutach przestanę na to zwracać uwagę i będę się bawił genialnie kosząc kaktusy. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Szymek napisał:

Ale nie ma co wymagać od maszynki za 2tys cudów wiedząc że wychodzi to rowniez na One

Tu nie o to chodzi, te maszynki za 2.5kPLN nie są przestarzałe na starcie tak jak były PS4 i XO. W czym problem jebnąć natywne 1440p i 60FPS w trybie quality, tylko na siłę brnięcie w upscalowane 4k60 z popupem i gorszymi teksturami.

Odnośnik do komentarza

Preview od Digital Foundry mówi jednak co innego: gra w obu trybach wygląda na XSS tak samo, jak na XSX, ale w niższej rozdzielczości. Plus jeśli dobrze zrozumiałem to na poprzedniej generacji nie będzie w ogóle możliwe odpalenie FH5 w 60 klatkach.

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że jak nie postawisz dwóch konsol obok siebie to ciężko będzie wyłapać różnicę między nimi, ale jak już to zrobisz to Series S będzie ładniejsze/stabilniejsze. To nowsza konsola z nowszymi bebechami, mocno zdziwiłoby mnie, gdyby One X miał nad nią przewagę. Z drugiej strony Playground było zadowolone z tego, jak udało im się dostosować skalowanie silnika i efektów graficznych pod słabsze sprzęty... Trzeba czekać na jakieś miarodajne porównania, ale zgaduję, że z tych dwóch lepszą wersją będzie ta na Series S.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Figuś napisał:

Tu nie o to chodzi, te maszynki za 2.5kPLN nie są przestarzałe na starcie tak jak były PS4 i XO. W czym problem jebnąć natywne 1440p i 60FPS w trybie quality, tylko na siłę brnięcie w upscalowane 4k60 z popupem i gorszymi teksturami.

Doczytywanie oraz zmianę oświetlenia widzac również w 30 fps o czym niektórzy pisali. Mi to wygląda na kule w postaci Ona. A czemu nie ma 1440p i 60fps? No widocznie devi uznali ze tak lepiej. No i ogólnie na X widzę że jest mocne nastawienie na 4k z samej góry pewnie. 

Edytowane przez Szymek
Odnośnik do komentarza

I to jest problem i plaga w tej generacji. Parcie na 4K za wszelką cenę. Te konsole są na to zbyt słabe. Gdyby jeszcze AMD ogarnęło odpowiednik DLSS i dodało do konsol... ale natywne 4K to marnotrawienie zasobów.

Niestety są tacy dla których wyższa rozdzielczość jest ważniejsza niż faktyczne detale w grze...

Odnośnik do komentarza

Pooglądałem trochę filmów i mam hajp over 9000. To jest Forzunia jak 2 i 3. Lato, palmy, piaseczek i lamborghini :usmiech:

Ktoś tam pisał o motorach 

Spoiler

421808df199ecee10cbebec54dfaff4c.jpg.6fdd30335f64948d8fc4b8c7bbd671d1.jpg

 

Teraz, Emet napisał:

I to jest problem i plaga w tej generacji. Parcie na 4K za wszelką cenę. Te konsole są na to zbyt słabe. Gdyby jeszcze AMD ogarnęło odpowiednik DLSS i dodało do konsol... ale natywne 4K to marnotrawienie zasobów.

Niestety są tacy dla których wyższa rozdzielczość jest ważniejsza niż faktyczne detale w grze...

Natywne 4K to ma być standard.  2022 za pasem, 65 calowe OLEDy a ludzie będą grać w jakieś rumunskie 1400p. Litości. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mocniejszy... ale dodatkowe efekty, geometria, bardziej zaawansowane oświetlenie itd zjadają bezlitośnie zasoby. Albo faktyczny postęp w grafice jak przy każdej generacji, albo drobny lifting grafiki ale w wyższej rozdzielczości. 

Nawet PC z 2x mocniejszymi kartami za kilka tys zł posiłkują się upscalingiem najczęściej 1440p do 4K aby trzymać min 60fps przy wysokich detalach.

Zresztą... zawsze deweloperzy mogą dawać wybór (ostatnio to w modzie) dla gracza z różnymi trybami graficznymi.

Osobiście wolałbym 1440p w 60fps z detalami z trybu 4k w 30fps.

Podobnie np w GT7 wolałbym opcję 1440p 60fps podczas wyścigu i RT a 4k 30fps w replayach... a nie stałe 4k 60fps kosztem RT podczas wyścigu (replaye są 4k 30fps z RT). Wybor zawsze jesr dobry. 

 

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Masorz napisał:

No to wychodzi lenistwo programistów Turn10 w takim razie.

To prawda, Turn10 nie zrobiło absolutnie nic w kierunku poprawy tego pop-upu w FH5 :/

 

Pewnie dlatego, że grę robiło Playground, a nie Turn10, ale jednak

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Hubert249 napisał:

Pooglądałem trochę filmów i mam hajp over 9000. To jest Forzunia jak 2 i 3. Lato, palmy, piaseczek i lamborghini :usmiech:

Ktoś tam pisał o motorach 

  Pokaż ukrytą zawartość

421808df199ecee10cbebec54dfaff4c.jpg.6fdd30335f64948d8fc4b8c7bbd671d1.jpg

Natywne 4K to ma być standard.  2022 za pasem, 65 calowe OLEDy a ludzie będą grać w jakieś rumunskie 1400p. Litości. 

Ale przecież możesz grać natywnie, tak jak w poprzednia część z grafiką Utlra tylko musisz wydać dodatkowe 3 tys zł na sprzęt do grania.

 

Jakby konsole kosztowały 5k, to pewnie każdy by pisał na chuj te natywne 4k, 1440p z popupem by styknelo, a cena byłaby normalna.

 

Nie dogodzisz...:dunno:

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Labtec napisał:

 

tak? a jakie karty są mocniejsze 2x od GPU w XSX

W ogólnej wydajności np. Radeon 6900XT albo Nvidia RTX3080 (tutaj w ray tracingu wydajność nawet 3x wyższa, szczególnie przy wysokich rozdzielczościach).

Niestety te nowe konsole nie są tak potężne jak się niektórym wydaje... 

Co nie zmienia faktu, że zdolni developerzy wyciągną z nich jak zwykle efekty "ponad miarę", a przy obecnych absurdalnych cenach GPU na PC konsole za 2,5tys zł są istną okazją.

 

Wracając do tematu... nadal nie wiadomo jak to będzie wyglądać na starych konsolach. Ja niestety będę ogrywać na XOX.... chociaż lepsze to niż na zwykłym łoniaku :turned:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...