Skocz do zawartości

Diablo II: Resurrected


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka stronę albo użytkownika YT polecacie do ogarnięcia buildow?

 

Nigdy w to nie grałem ale ogrom rzeczy które można zjebac w postaci trochę mnie  przytłacza. 

 

Na razie kilka pierwszych godzin mnie mocno odepchnęło, jednak ta gra ma ponad 20 lat w sensie mechaniki i po szybkim Returnal i Hadesie czuję się jak mucha w smole, przy D3 w ogóle nie miałem takiego uczucia... no ale może się przyzwyczaję.

Odnośnik do komentarza

Nie przejmował bym się buildami przy pierwszym kontakcie z grą to zabawa na potem. Polecam pograć na luzie, poznac postać i skille a potem zająć się buildami. Postaci nie można zepsuć.

 

No i ważna rzecz! Zmienić zwykły atak na inny guzik żeby nie był pod A na Xboxie a X na PlayStation a pod ten odpowiedzialny za podnoszenie przypisać rzadko używany skill. Nie będziemy wtedy zbierać śmieci uderzając.

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

@michu86-polecam MrLamaSC 

https://youtube.com/playlist?list=PLchTMRijDSBygNFM8j4PxhjbiUItcrjK3

 

Tu masz link do sekcji z buildami, ogólnie znajdziesz u niego wszystko łącznie ze speedrunami i przejściem gry self-found Hell HC. Gość po prostu kocha tą grę. Dobrze się go ogląda bo jest pozytywny 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, devilbot napisał:

No i ważna rzecz! Zmienić zwykły atak na inny guzik żeby nie był pod A na Xboxie a X na PlayStation a pod ten odpowiedzialny za podnoszenie przypisać rzadko używany skill. Nie będziemy wtedy zbierać śmieci uderzając.

O, dzięki. Wczoraj wkurzałem się właśnie na to, że po chwili ataku mam pełny ekwipunek. Liczę na to, że w przyszłości...

 

image.thumb.jpeg.88c35cf1f7afad6f9a1c28413b7395d1.jpeg

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Może komuś się przyda mój patent na wczesny etap gry (w zasadzie do momentu gdy nie mamy całego ekwipunku w talizmanach).

Gra się wtedy lepiej niż na pc :)

 

Do paska z miksturami wkładamy od lewej.

HP, Mana, Rejuv(bądź też antidotum), tp scroll

 

Cały ekwipunek wypełniamy, potionami many, jeżeli zużyjemy manę z paska, to pomimo, że w pasku jest pusto, pod d-pad góra, dalej mamy manę z inventory. Ikonka w pasku robi się taka wyblakła.

Jeżeli podniesiemy potion z ziemi to wpadnie w pusty slot many, możemy od razu wypić (jeżeli podnieśliśmy np. HP) i dalej mieć manę.

 

Dzięki temu zabiegowi, zawsze mamy pod skrótami: 

D-pad lewo: HP

D-pad góra: Mana

D-pad dół: Rejuv 

 

Mi to bardzo ułatwiło, praktycznie już nie przekładam mikstur.

 

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, KrwawaRyba napisał:

Może komuś się przyda mój patent na wczesny etap gry (w zasadzie do momentu gdy nie mamy całego ekwipunku w talizmanach).

Gra się wtedy lepiej niż na pc :)

 

Do paska z miksturami wkładamy od lewej.

HP, Mana, Rejuv(bądź też antidotum), tp scroll

 

Cały ekwipunek wypełniamy, potionami many, jeżeli zużyjemy manę z paska, to pomimo, że w pasku jest pusto, pod d-pad góra, dalej mamy manę z inventory. Ikonka w pasku robi się taka wyblakła.

Jeżeli podniesiemy potion z ziemi to wpadnie w pusty slot many, możemy od razu wypić (jeżeli podnieśliśmy np. HP) i dalej mieć manę.

 

Dzięki temu zabiegowi, zawsze mamy pod skrótami: 

D-pad lewo: HP

D-pad góra: Mana

D-pad dół: Rejuv 

 

Mi to bardzo ułatwiło, praktycznie już nie przekładam mikstur.

 

 

 

 

A jak ułożę te miksturki w innej kolejności to to nie będzie działało ?

Odnośnik do komentarza

Szczerze? W pipi łem się wczoraj jak cholera. Skasowało mi mojego nekro po wyjściu z gry, po kilku godzinach expienia. To już był szczyt.

Inna sprawa, że wyszedłem z gry, żeby przełączyć na Forzę, a potem na Red Dead Redemption 2. To już jednak nie to: fajnie było w becie wrócić do klimatu i muzyki, ale wszystko jest już przejrzane, wszystko oczywiste. Pierwszy akt mogę przechodzić z zamkniętymi oczami, zwłaszcza nekro, któremu wystarczy regularnie klikać zbroję z kości, rzucać klątwy i jakikolwiek atat (polecam zatruty sztylet zamiast wybuchu zwłok, bardzo nieoczywisty build, a daje mnóstwo funu).

Są jednak gry dające większą gamę emocji, ciekawszą rozgrywkę i mniej ograne wrażenia wizualne. Diablo 2 należy postawić koło Half life'a 2 na honorowej półce i niech tam leży. Ja tymczasem chyba składam reklamację za te premierowe bugi z save'ami.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, michu86- napisał:

ta gra ma ponad 20 lat w sensie mechaniki i po szybkim Returnal i Hadesie czuję się jak mucha w smole, przy D3 w ogóle nie miałem takiego uczucia... no ale może się przyzwyczaję.

 

Mam to samo. D3 jest pięknie zbalansowane pod względem dynamiki i tempa rozgrywki, co na konsolowym padzie sprawia, że gra jest mega przyjemna. W D2 trochę drętwo i drewniano, ale klimacik i muzyka nadrabiają. :)

Odnośnik do komentarza

Kolejny minus, nie da się przeglądać statystyk jednocześnie z włączonym ekwipunkiem.

Czyli zakładamy miecz, wchodzimy do statystyk i patrzymy jakie są cyferki.

Później zakładamy inny miecz i znowu wchodzimy do statystyk. To jest męczące!

Powinni to rozwiązać jak na PC. Sa dwa okna otwarte jednocześnie !

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, kufir napisał:

Kolejny minus, nie da się przeglądać statystyk jednocześnie z włączonym ekwipunkiem.

Czyli zakładamy miecz, wchodzimy do statystyk i patrzymy jakie są cyferki.

Później zakładamy inny miecz i znowu wchodzimy do statystyk. To jest męczące!

Powinni to rozwiązać jak na PC. Sa dwa okna otwarte jednocześnie !

 

Masz porównanie od Y. 

 

Co do sterowania na padzie jest świetne dla postaci walczących w zwarciu. 

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Ukukuki napisał:

 

Masz porównanie od Y. 

 

 

 

Owszem masz porównanie ale tylko Broń do Broni. A jak one mają jakieś % do obrażeń od trucizn, itp itd to tak naprawdę nie wiesz ile obrażeń zadajesz, widzisz to tylko w zakładce ze statystykami ....

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ukukuki napisał:

 

No granie online z innymi xd Do tego postać online możesz przenosić między systemami a z postacią offline kombinować ale to głównie chyba PC. 

 

Ok, ale coś poza coop to daje? Jak mam wywalone na coop, to żadnych innych profitów nie ma?

Odnośnik do komentarza

@kufirto ciężko porównać, D2 opierał się na klatkach, opisy można sobie wsadzić w buty. Bronie mają ukrytą prędkość itp. itd. Niestety jak chcesz mieć min,max build to musisz policzyć ręcznie.

 

Ekran statystyk nie uwzględnia prędkości broni ani szybkości rzucania czarów. W skrócie to są jednostkowe obrażenia nie DPS.

 

@Emtebenie ma, dodano do singla wszystkie eventy i przedmioty z online Ladder.

Generalnie D2 na singlu jest o wiele trudniejsze niż multi, to główna różnica

Edytowane przez KrwawaRyba
Odnośnik do komentarza
56 minut temu, Emtebe napisał:

 

Ok, ale coś poza coop to daje? Jak mam wywalone na coop, to żadnych innych profitów nie ma?

 

Ale gdybyś jednak kiedyś chciał zagrać w multi, to będziesz postacią zaczynał od zera, a tak mógłbyś sobie masterować postać na ew. "przyszłość". Nie musisz grać z innymi, możesz online grać sam :).

Odnośnik do komentarza

25 poziom na HC już wbity - teraz to już z górki do tego 99 :yao:

Armia szkieletorków rośnie w oczach, golem udaje, że coś robi, merc z aurą dźga aż miło - cała ekipa świeci od dwóch aur i wszystko śmiga płynnie. Smoke na plecach, Nadir na głowie więc zero potrzeb zero testosteronu nie muszę z nikim walczyć, jak mawia klasyk.

 

Po pracy czeka mnie całkowicie nowa zawartość - niesławny 3 akt :s159:

 

Ciekawe są opinie nowych graczy - tempo jest wolne to fakt, mały to jednak szkopuł jak na ponad 20 letnią produkcję.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, devilbot napisał:

To jest mega zjebane offline. W starym D2 jak grałem solo offline to mogłem grać coopa ze znajomy co też tak grają.

W starym D2 inaczej się to nazywało - open battle net. Tam mogłeś grać przez neta z ziomkami postaciami z singla.

Edytowane przez sprite
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...