Skocz do zawartości

PSVR 2 - komentarze i inne rozmowy


qraq_pk

Rekomendowane odpowiedzi

No ma się, to gra się. Najwięcej funu i specyficznych doznań dostarczają mi gry z kategorii rytmiczno-muzycznej, bo większość oferowanych przez nie atrakcji jest nie do odtworzenia poza sferą VR. Beat Saber to oczywiście ambasador, bo gra po tych wszystkich latach wciąż jest rozwijana i rozszerzana zarówno darmowymi, jak i płatnymi DLC. Ale są jeszcze Synth Riders, jest Pistol Whip, gry perkusyjne. Nie ma tego przesadnie dużo, ale jak dla mnie w zupełności wystarczająco.

A przecież są też inne kategorie. Rogalika Synapse platynowało mi się satysfakcjonująco, na półce czeka wysoko oceniane Vertigo 2, chciałoby się również dać szansę RE4 w trybie VR, bo brzmi jak dobra zabawa. Humanity też czeka, Moss 2 zaraz obok. Z racji, że grywam sporadycznie i traktuję VR jako odskocznię, to jest tego aż w nadmiarze i dla chcącego nic trudnego w sumie. Marzy mi się kierownica do GT7, ale marzenie chwilowo musi poczekać, jednak taki zestaw może kolejny raz odmienić moje gamingowe życie. 

 

Red, może Ty po prostu spróbuj innych kategorii gier? Takich prostszych konstrukcyjnie, w których nie trzeba pamiętać tysiąca gestów? W Tetrisa pograj, albo zaryzykuj z Beat Saberem, bo to pewniaczek. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Posiadacze PSVR2 mogą rozważyć abonament Premium (szczególnie gdy mają już Extra), bo będą darmowe gry. Czy regularnie, to nie wiem, bo aż tyle tych tytułów nie ma, by co miesiąc dostarczać sztosy, ale początek obiecujący. Szczególnie, gdy ktoś nie posiada jeszcze TWD czy Synth Riders.

 

IMG_20240603_102928.thumb.jpg.515407a41443725280798f0b2d3b9c87.jpg

 

Abonament Premium oferuje oprócz tego wersje demonstracyjne innych gier VR, więc tym bardziej można się zastanowić. 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jako, że nie czytałem wszystkich 40tu stron tematu, a nie wiem czy temat był nawet poruszany - pytanie do okularników. Czy gracie na psvr w okularach czy bez i dajecie radę mimo wady wzroku? Czy jeśli w okularach, to używacie jakichś dystansów, co by nie porysować jednych i drugich szkieł? Czytałem, że przy stosunkowo niedużej wadzie (2-3 dioptrie) nie powinno być problemu w graniu bez binokli. Ja co prawda mam lekko ponad 3 na minusie, ale jestem ciekaw jak to wygląda.

 

W zeszłym roku miałem okazję mieć na głowie questa 2 i pograłem ze dwie piosenki w Beat Saber mając okulary na nosie i nie przypominam sobie dyskomfortu, ale nie wiem też jakby to było przy dłuższych sesjach. No i nie zwróciłem też zbytnio uwagi czy okulary wpływają w jakiś sposób na jakość grania przez to, że gogle mogą jakoś odstawać od czaszki itp. Domyślam się, że może to zależeć od np. wielkości oprawek czy grubości szkieł. Wiem, po recenzji np. Quaza, że psvr2 ma duże gumy izolujące od otoczenia, ale on testował chyba bez okularów i nic w materiale odnośnie tego nie wspominał.

Jeśli ktoś może się na ten temat wypowiedzieć, to będę wdzięczny.

 

Cały czas rozważam czy nabyć OQ2 (w tym przypadku nówki) czy też psvr2 (używki), bo nie chciałbym wydawać zbyt dużo na taki gadżet.

 

Do pierwszej opcji skłania mnie niższa cena za nówki oraz ich autonomiczność i mobilność, z kolei drugie są teoretycznie lepsze sprzętowo, mają oledy no i przede wszystkim GT7 :gayos:

Edytowane przez Luqat
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Wziąłem do serca porady by pograc w rytmiczne i zrecznosciowe gry. Ale i tak 30 min w tym kasku i od razu spocony ryj, pierwsze nudności i potem żołądek ściśnięty przez godzine. Nie mam z tego zadnej frajdy, poszło na OLX poki jeszcze coś warte. Jednak wolę padzik i pizdę uwalona na kanapie :[

 

Odnośnik do komentarza

Ta perkusyjna czy Beat Saber. Po prostu jak cos mi lata tak blisko oczu to jest mi niekomfortowo i potem ciśnie zarówno łeb jak i brzuch. A skoro gry chodzone jak Walking Dead w ogóle juz do mnie nie trafiaja (chociażby z powodu sterowania, gdzie każda czynność imituje życie, jebanie sie by wyjąć z plecaka journal czy przeładować spluwe), to raczej przyszłości tego kloca u siebie nie widziałem. No szkoda, kupione na premierowym hypie bez poczytania opinii. Można chwile pograć jako ciekawostkę, ale kompletnie tego sprzętu nie wykorzystuję, nie lubię składować elektrosmieci.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, _Red_ napisał(a):

Po prostu jak cos mi lata tak blisko oczu to jest mi niekomfortowo i potem ciśnie zarówno łeb jak i brzuch.

No to kiepsko, bo gry VR w 95% opierają się na tym, że coś masz blisko oczu i w ogóle blisko gracza. Tak jak kolega wyżej pisze - jeśli Beat Saber powoduje dyskomfort, to niewiele jest gier na VR tak bardzo przystępnych i jednocześnie doskonałych jakościowo (plus nie do odtworzenia poza VR). 

 

No ale cóż - przynajmniej próbowałeś.

 

VR to też fajne narzędzie na spotkania towarzyskie przy piwie.

Kolega ostatnio najebany pływał kajakiem po podłodze xd

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
2 hours ago, puppets said:

Witam.

Mam problem bo piesek pogryzł mi słuchawki od vr2, a teraz dorwał lewy kontroler, dramat.

Ktoś się orientuje gdzie można dostać same kontrolery? Słuchawki to pół biedy. 

Nie mogę niestety nic namierzyć.

 

0225 844 222 od 9 do 17

Gdy zgubiłem jedną słuchawkę bezprzewodową sony, to mi zamówili i sparowali z tą która mi została. Może dadzą radę pomóc z kontrolerem VR :dunno:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...