Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

@Dr.Czekolada Właśnie wczoraj przez przypadek wyłączyłem gamingową nakładkę. Jest na tym normalny linuxowy system. Coś się dzisiaj pobawię więcej. Tylko zależy mi też na gogu, mam tam z 200 gierek. Głównie starocie.

 

Kozacki sprzęt, jakość dźwięku na głośniczkach jest całkiem dobra. Jeszcze ani razu nie czułem potrzeby użycia słuchawek. Co do głośności, jest głośniejszy niż switch ale nie aż tak żeby zagłuszać czy przeszkadzać podczas grania. Sama ergonomia też zaskakująco dobra, wczoraj grałem na leżąco z 2h i dopiero po tym czasie ręce mi zaczęły drętwieć. Dużo daje to ,że ma się jednak szerzej dłonie oraz jest wgłębienie na palce. Szkoda tylko ,że trzymali się kształtu prostokąta a nie trapezu. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W Decku to tak nie działa. Nie jesteś uzależniony od xinput/direct. Za sterowanie systemem i UI odpowiada Steam, nawet jeżeli go wyłączymy. Za jego pośrednictwem niezależnie czy w trybie pulpitu czy gry ustawiamy presety i jaką czynność ma wykonywać przycisk, analog, trackpad itd. W Tyrianie 2000 nawet od razu bez kombinowania mogłem grać tylko ciągle stateczek leciał w prawą stronę sam z siebie. Można spróbować dodać grę do steama i w trybie gry zmienić sterowanie pod siebie. Painkillera odpaliłem czy jakiegoś rtsa spoza Steam i normalnie preset klawiatury/myszki grasz jak chcesz.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, devilbot napisał:

Jest launcher do goga i tfu epica 

 

https://heroicgameslauncher.com/

Spróbowałem. Zainstalowałem Twierdzę z konta i dodałem plik exe do biblioteki Steam po czym odpaliłem game mode i dodałem kompatybilność proton. Jebane działa:obama: o w dupę.

IMG_20220413_201026.jpg

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

 

Typek nie ma Decka a rzucił całkiem słuszne uwagi. W trybie gry byłoby fajnie móc używać np Spotify albo discord w tle. Na tą chwilę nie ma żadnego sposobu blokowania dostępu przed nieupoważnionymi osobami. Klawiatura zawsze wyświetla się na dole i zasłania sporą część ekranu, gdzie może się znajdować np chat a w trybie pulpitu czasami potrafi wyskoczyć na górze i wtedy kompletnie nic nie widzimy więc może jakiś suwak dla transparentności? Możliwość przenoszenia danych między PC przez USB byłaby fajna.

 

Tak z innej beczki polecam pobrać z Discovery flatpaka ProtonUp-QT który pozwala na zainstalowanie wersji GE dla Steama albo Lutrisa. W skrócie Proton GE to customowa paczka, którą rozwija społeczność i Gaben między innymi z powodu bycia nieoficjalną nie mógł jej umieścić na liście. Jeżeli zdaży się jakaś gra, która nie działa poprawnie nawet na wer experimental można spróbować tą.

 

Obecnie Ogrywam Borderlandsy i Dragon Quest Builders 2. Trackpad działający jako kursor myszki to super sprawa.

Odnośnik do komentarza

Dla kogoś zainteresowanego emulacją PS2 - daje sprzęt radę? Dużo babrania, czy tak jak piszecie, wszystko w miarę pod ręką?

 

Ciekawe, jak często są aktualizowane te listy gier kompatybilnych ze SD. Ludzie piszą, że po aktualizacji np. Persona 4 już działa dobrze, ale wg Steam dalej jest niegrywalna.

 

Wstępnie zaklepałem konsolkę 512GB dopiero w Marcu, to mi przewiduje dostępność "After Q3 (October 2022 or later)".

Odnośnik do komentarza

Nie sugeruj się za bardzo tym, co podaje Steam. Mam obecnie zainstalowane z 8 gier i żadna z nich nie ma nawet statusu grywalne. W większości przypadków z przyzwyczajenia i tak będziesz chciał ustawić kompatybilność z którymś protonem a dla nich to już z automatu znaczy, że niegrywalne.

 

PS2 za bardzo nie testowałem jeszcze. Soldier Of Fortune i Soul Calibur 3 działają całkiem spoko (jedna arena w tym drugim miała lekki slowdown) od razu po autokonfiguracji przez EmuDeck. Oczywiście możemy odpalić każdy z poszczególnych emulatorów i ustawić sobie jak chcemy. Wii w Dolphinie na pewno trzeba sobie pogrzebać jeżeli chcemy np grać classic controllerem. 

Odnośnik do komentarza

Ogólnie pewnie dużo czasu jeszcze minie zanim przysiąde do emulatorów. Póki co sprawdzam stare, obskurne pctowe giereczki i pod tym względem to urządzenie jest darem bożym :obama:

Od emulacji mam w domu od cholery sprzętu więc tym tematem tak się nie jaram ale znając Suavka pewnie był ciekawy działania wszelakich SMT/Gundamów z PS2.

 

Odnośnik do komentarza
47 minut temu, Dr.Czekolada napisał:

Ogólnie pewnie dużo czasu jeszcze minie zanim przysiąde do emulatorów. Póki co sprawdzam stare, obskurne pctowe giereczki i pod tym względem to urządzenie jest darem bożym :obama:

Od emulacji mam w domu od cholery sprzętu więc tym tematem tak się nie jaram ale znając Suavka pewnie był ciekawy działania wszelakich SMT/Gundamów z PS2.

 

Jaki masz USB C hub? Daj linka

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Dr.Czekolada napisał:

Ogólnie pewnie dużo czasu jeszcze minie zanim przysiąde do emulatorów. Póki co sprawdzam stare, obskurne pctowe giereczki i pod tym względem to urządzenie jest darem bożym :obama:

Od emulacji mam w domu od cholery sprzętu więc tym tematem tak się nie jaram ale znając Suavka pewnie był ciekawy działania wszelakich SMT/Gundamów z PS2.

 

Tzn. jakie gierki sprawdzasz? Podrzuć listę, jestem ciekaw. Czekam na wersję 256gb bo Braciak oddał mi preorder i już w głowie listę gierek sobie robię.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, devilbot napisał:

Jaki masz USB C hub? Daj linka

https://www.amazon.pl/Anker-PowerExpand-adapter-wejściem-zasilaniem/dp/B07ZVKTP53/ref=asc_df_B07ZVKTP53/?tag=plshogostdsp-21&linkCode=df0&hvadid=504488750148&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=9222700640517076974&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=m&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1011654&hvtargid=pla-843446777475&psc=1

 

42 minuty temu, XM. napisał:

Tzn. jakie gierki sprawdzasz? Podrzuć listę, jestem ciekaw. Czekam na wersję 256gb bo Braciak oddał mi preorder i już w głowie listę gierek sobie robię.

Ze Steamowych: Amid Evil, Blood, Borderlands: GOTY, Dragon Quest Builders 2, GTA3 (oryginalne, kod z eneba), Hitman Codename 47, Painkiller: Black Edition, Persona 4 Golden, Sovereign Syndicate (bardzo podobne do Disco Elysium). 

 

Z niesteamowych GTA2 (przerzuciłem zainstalowany katalog z grą na konsole), Soldier Of Fortune (gog), Stronghold HD (gog), Widelands(flatpak z Discovery), Xbox Cloud.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Nie no to jest po prostu zajebiste. Disciples 2 z doinstalowanym wrapperem żeby ustawić natywną rozdzielczość konsoli i spolszczenie. Gra się zajebiście chociaż jak na tak starą grę literki oczywiście małe co trzeba blisko mordy trzymać ale i tak się cieszę:banderas: Na upartego można sobie włączyć lupę skrótem przycisków.

 

Tekken 7 trzyma 60 klatek.

IMG_20220420_161717.jpg

IMG_20220420_203035.jpg

IMG_20220420_203232.jpg

  • Plusik 3
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...