Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.05.2022 o 18:40, pawelgr5 napisał:

Jezd i moja zabaweczka. Pierwsze wrażenie pozytywne. Duże ale wygodne. Analogi strasznie wysokie i chwile zajmuje żeby do nich przywyknąć. Jak bym miał mniejsze dłonie to byłoby ciężko. Na ten moment mam miliard rzeczy do sprawdzenia z samego Steam'a więc gog i emu deck poczekają odrobinę. 

 

Całośc szła równo tydzien od potwierdzenia zamówienia. Od piątku w PL ale nikt nie dostarcza w weekendy więc zrozumiałe że trzeba było przeczekać.

 

Poniżej moje obecnie posiadane zabawki:

 

image.thumb.jpeg.0a80f611d1d2fc8b5ceaffc045dd84bc.jpeg

 

Tak wygląda raj.

Odnośnik do komentarza

Wrzuć ten plugin https://github.com/NGnius/Powertools i zobacz czy jak wyłączysz 4 jądra sytuacja się poprawi. 4 pozostałe będą w stanie utrzymać wyższe zegary, w emulatorach i gierkach gdzie cpu jest problemem pomaga. 

 

Zacznij od tego https://github.com/SteamDeckHomebrew/PluginLoader zrobili tak opcję ściągania i instalacji bez wychodzenia do desktopa po jednym wyjściu żeby zainstalować loader. Musisz mieć Sudo włączone i ustawione hasło dla usera. 

Odnośnik do komentarza

Ziomek na reddicie wsadził Decka do własnej kabiny arcade, bo czemu nie. Sam rozkminiam nad jednym arcade stickiem bo w Tekkena 7 gra się wybornie a sam Steam pomijając emulatory to niezła skarbnica mordobić.

Co do gier to zacząłem męczyć Ys: The Oath In Felghana (dosyć wyżyłowani bossowie na hardzie) i przymierzam się wreszcie powrócić do Rune Factory: Frontier, które zacząłem na wysłużonym Wii a teraz przeniosłem savy i będę mógł kontynuować odbudowę farmy na handheldzie.

RDT_20220522_0416572970589754889787643.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Szczerze to jestem niesamowicie zaskoczony. Emulacja WiiU na Decku działa świetnie! Shadercache budowane w locie - ustawione Async, stutter mikroskopijny.

Gra działa w natywnej jakości z WiiU (1080p) w 30FPS (nie ma żadnego moda na 60) z poprawionymi cieniami (jakość x2) i ulepszonym oświetleniem.

 

W celu oszczędzania baterii spokojnie można ustawić 720p dla tej gry i nadal na małym ekranie prezentuje się fantastycznie. 

 

Pograłem jeszcze chwilę w Bayonettę 2 i Twilight Princess - również wydają się działać bardzo, bardzo dobrze, ale TP ma bugi na Vulkanie i OpenGL to niestety wymóg.

Edytowane przez GreatOnDeck
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
11 hours ago, GreatOnDeck said:

 

Szczerze to jestem niesamowicie zaskoczony. Emulacja WiiU na Decku działa świetnie! Shadercache budowane w locie - ustawione Async, stutter mikroskopijny.

Gra działa w natywnej jakości z WiiU (1080p) w 30FPS (nie ma żadnego moda na 60) z poprawionymi cieniami (jakość x2) i ulepszonym oświetleniem.

 

W celu oszczędzania baterii spokojnie można ustawić 720p dla tej gry i nadal na małym ekranie prezentuje się fantastycznie. 

 

Pograłem jeszcze chwilę w Bayonettę 2 i Twilight Princess - również wydają się działać bardzo, bardzo dobrze, ale TP ma bugi na Vulkanie i OpenGL to niestety wymóg.

Cemu nie ma natywnej wersji na linuxa. Czy odpalenie wersji windowsowej jest problematyczne? Działa z Emu Deck?

Odnośnik do komentarza

Odpalenie całości przez Emu Deck jest stosunkowo proste. 

 

Napisałem poradnik (po angielsku) z najlepszymi ustawieniami do gry, mam zamiar wrzucać kolejne z czasem. Wczoraj udało mi się np. naprawić Alpha Protocol - jedną z najbardziej nierównych gier w historii, o której dziś mało kto pamięta. Niedługo również opiszę co i jak.

Link do poradnika: https://greatondeck.net/the-legend-of-zelda-wind-waker-hd-on-steam-deck/

 

BTW, jak się tutaj daje reakcje? Bo sam otrzymałem, a nie umiem dać :). Na forum piszę od niedawna, choć nie raz tu zaglądałem.

Edytowane przez GreatOnDeck
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, devilbot said:

Nie ma. Jest w planach: https://imgur.com/a/3Rk75PM

W linku post twórców tego emu odnośnie wersji na Linuxa.

 

Czy jest problematyczne? Wszystko na steam decku będzie problematyczne dla przeciętnego użytkownika tego forum.

 

Przeciętnego może, dla mnie nie :daddy:

 

Linux user since 2006.

Odnośnik do komentarza

Na lewym świetnie się sprawdza jakiś radial menu, można sobie zrobić kółeczko z różnymi przyciskami czy klawiszami funkcyjnymi. 

 

 

uh0x88ws3tc71.png

 

Tu jest świetny filmik w którym koles omawia i okazuje przez prawie 20 minus same ustawienia sterowania. 

 

Spoiler

 

 

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...