Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

No ciekawe ile pracy by kosztowało zrobienie dedykowanej apki, która by ogarniała te microsoftowe api.

W sumie gdyby ogarnęli to robienie dual boota z windowsem byłoby dla mnie chyba zbędne (póki co nawet brak oficjalnych driverów od valve dla modelu oled).

Screenshot_20231231-130836.png

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, NemoKOF napisał:

Źródło: "stary qrva, mówię ci!" 

 

Nie będę się rozwodził, napiszę tylko, że ten człowiek wrzuca Reshade pluginy do Decky Loadera i np ten z nakładką CRT eliminuje problem smużenia no ale to kompletnie zmienia obraz i grać się tak nie da na dłuższą metę. Nie sądziłem, że jest w ogóle możliwość podmianki konkretnych pixeli ale jest to jednak możliwe bo np inny reshade naprawia tzw fringing czyli kolory obramówek małych ikon w menusach -tam jest właśnie purpura i zielony, reshade zamienia te kolory na szary no ale to już trzeba mieć bardzo dobry wzrok żeby coś takiego zauważyć.

 

Tak czy inaczej jak mi da znać na discordzie co do tego shadera dead pixeli to podziałam z tematem póki valve samo tego oficjalnie nie wprowadzi (a że wprowadzi tak jak pisałem - kwestia czasu).

Odnośnik do komentarza

Kurczę, no, technologia idzie do przodu. Switch OLED ma już dwa latka, czyli panel sprzed trzech, w takim czasie można zrobić postęp. Mam zwykłego Switcha i jak do niego siadam oczy mi na szczęście nie wypływają. CHOCIAŻ muszę powiedzieć, że jak gram na Decku i potem coś włączam w TV (LCD) to obraz wydaje mi się jakiś taki blady. To mija po krótkim czasie.

Odnośnik do komentarza

Mi się super gra na Switchu dalej. Oczywiście w to co nie chodzi jak kupa xD Czekam na niższe ceny (w sensie używek), teraz i tak nie mam czasu na granie ale luty czy marzec i pewnie SD oled wjedzie jakiś używany. Na razie być może odkupię od znajomka LCD w dobrej cenie. Windows jak uki pisze... Mógłbym przeżyć na małym clamshellu typu GPD Win Mini ale na urządzeniu typy candybar... No nie. To usypianie zyebane albo czekanie 20-30 sekund na wyjście z hibernacji... Walić to. Moc jest większa, jak ktoś ma długie sesje gdzieś blisko gniazdka czy w aucie bo jest kierowcą i sobie odpoczywa to można przeżyć ale na krótkie sesje - dramat. U mnie niechęć była do tego stopnia, że nie chciało mi się tego odpalać w ogóle i sięgałem po switcha/3dsa.

Odnośnik do komentarza

Mam Steam Decka od kilku tygodni i zdążyłem już na kupić kilkadziesiąt gier na niego :obama:

 

Nie wiem kiedy i czy w ogóle te gry ogram, ale mając PC i SD o wiele łatwiej wydaje mi się pieniądze ze świadomością że będe mógł grać zarówno pod przysłowiową kołderką jak i na PC. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, ASX napisał:

Mam Steam Decka od kilku tygodni i zdążyłem już na kupić kilkadziesiąt gier na niego :obama:

 

Nie wiem kiedy i czy w ogóle te gry ogram, ale mając PC i SD o wiele łatwiej wydaje mi się pieniądze ze świadomością że będe mógł grać zarówno pod przysłowiową kołderką jak i na PC. 

No i teoretycznie jak nie wyłączą steama to masz pewną kompatybilność na jakimkolwiek sprzęcie jaki nabędziesz w przyszłości czy to sd2 czy jak coś innego wymyślą 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Daffy napisał:

No i teoretycznie jak nie wyłączą steama to masz pewną kompatybilność na jakimkolwiek sprzęcie jaki nabędziesz w przyszłości czy to sd2 czy jak coś innego wymyślą 

no to też jest piękne. 

 

Crossbuy, cross save miedzy SD a PC do tego kompatybilność w przód jak to na PC. Niby podobnie jak na Xboxie, ale jednak Steamowa biblioteka starszych tytułów robi o wiele większe wrażenie. Taką chciałbym widzieć przyszłość gamingu, a Steam Deck już teraz ją oferuje. 

Niech jeszcze Valve zrobi drugie podejście do Steam Machine i jestem pierwszy który będzie tym zainteresowany. 

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, ASX said:

no to też jest piękne. 

 

Crossbuy, cross save miedzy SD a PC do tego kompatybilność w przód jak to na PC. Niby podobnie jak na Xboxie, ale jednak Steamowa biblioteka starszych tytułów robi o wiele większe wrażenie. Taką chciałbym widzieć przyszłość gamingu, a Steam Deck już teraz ją oferuje. 

Niech jeszcze Valve zrobi drugie podejście do Steam Machine i jestem pierwszy który będzie tym zainteresowany. 

 

No własnie myślałem ostatnio o Steam Machine i teraz jest okazja by Valve ponownie weszło na ten rynek. Steam Deck wyrobił im świetną pozycję, a kompatybilność protona jest na wiele wyższym poziomie niż wtedy. Musieliby jednak produkować te sprzęty samemu i wypuścić jedną konfigurację zamiast zlecać to innym firmom. Niestety obawiam się o cenę bo taka maszyna byłaby podłączana do telewizorów 4K więc jakość obrazu musiałaby być odpowiednio wysoka. 

Odnośnik do komentarza

Podłączyłem wczoraj lapka z Fifą pod TV i tam taka "natychmiastowość" imo to nie jest tak ważny czynnik. Szybkie dyski więc gierkę odpalisz w 20-30 sekund i akurat nalejesz sobie wody czy coś takiego. W HH to dużo ważniejsze. Valve próbowało ale nie widzę takich plusów szczególnie też, że ew zakup windy home to ok 100 usd zawsze. To przy kompie za kilka klocków bardzo mała składowa. 

 

Ja nie mogę się doczekać mocniejszego SD. System już jest całkiem przyjemny, teraz trochę więcej mocy by się przydało ale... nie ma za bardzo nic. Obecne Z1 Extreme/7840u i nowy 8840u który wychodzi mają taką samą moc a wzrost mocy na TDP 15W nie jest wart przeskosu, chipy pokazują pazur na wyższym TDP. Możliwe, że Valve pracuje z AMD nad jakimś chipem z grafiką RDNA 3.5 już i jakimiś oszczędnymi jajeczkami CPU ale udawało im się dość dobrze trzymać tajemnice więc pewnie się dowiemy jak będzie wychodzić. Widać też, że Valve przyjęło taki właśnie sweet spot (15W), żeby bateria miała jakiś sens xd. Więc najwcześniej w 2025 coś się pewnie pokaże.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...