Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Pane Zawór, pan to ogarnij dupsko z tym SteamOS i wróć do czasów, gdy kanał STABILNY był stabilny :reggie: Od chyba SteamOS 3.5 mam problem z Deckiem, który nie chce się wybudzić ze sleepa ani zbootować za pierwszym razem. Nie i chuj, muszę przytrzymać powera na kilka sekund aż dioda mignie i dopiero wtedy jaśnie pańcia wstaje. Tak, robiłem reimage, CMOS, mam świeży bios, komendy w konsoli i generalnie jeśli cokolwiek ktoś napisał o "Black Screen of Death SOLUTION 1000% FIX" to ja to sprawdziłem sześć razy w każdej możliwej konfiguracji. Dzisiaj zainstaluję na próbę Windowsa i potestuję, jeśli problem ustanie to będę mieć winnego, a jeśli nie to będę iść przez życie z Deckiem bez funkcji sleep i odpalanego jak maluch w dieslu - "panie, to od razu nie ruszy, to trzeba na spokojnie". Z tego co wyczytałem to sporo ludków ma taki sam problem i niektórym działa coś, innym coś innego, a jeszcze innym - jak ja - nie działa żaden sposób na naprawę. Nawet skurwisyna multimetrem mierzyłem żeby zobaczyć, czy czegoś nie wynajdę. A jeśli Winda będzie bootować poprawnie to na niej zostanę do czasu, aż wydadzą SteamOS16 Ultra Pro i dopiero wtedy sobie wrócę.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Bzduras napisał(a):

Pane Zawór, pan to ogarnij dupsko z tym SteamOS i wróć do czasów, gdy kanał STABILNY był stabilny :reggie: Od chyba SteamOS 3.5 mam problem z Deckiem, który nie chce się wybudzić ze sleepa ani zbootować za pierwszym razem. Nie i chuj, muszę przytrzymać powera na kilka sekund aż dioda mignie i dopiero wtedy jaśnie pańcia wstaje. Tak, robiłem reimage, CMOS, mam świeży bios, komendy w konsoli i generalnie jeśli cokolwiek ktoś napisał o "Black Screen of Death SOLUTION 1000% FIX" to ja to sprawdziłem sześć razy w każdej możliwej konfiguracji. Dzisiaj zainstaluję na próbę Windowsa i potestuję, jeśli problem ustanie to będę mieć winnego, a jeśli nie to będę iść przez życie z Deckiem bez funkcji sleep i odpalanego jak maluch w dieslu - "panie, to od razu nie ruszy, to trzeba na spokojnie". Z tego co wyczytałem to sporo ludków ma taki sam problem i niektórym działa coś, innym coś innego, a jeszcze innym - jak ja - nie działa żaden sposób na naprawę. Nawet skurwisyna multimetrem mierzyłem żeby zobaczyć, czy czegoś nie wynajdę. A jeśli Winda będzie bootować poprawnie to na niej zostanę do czasu, aż wydadzą SteamOS16 Ultra Pro i dopiero wtedy sobie wrócę.

A jakie masz nakładki zainstalowane? Czy tylko fabryczny system? Bo może po kolejnych apdejtach coś się zaczęło gryźć.

Odnośnik do komentarza

Żadnych, tak jak pisałem - robiłem system na świeżo i po kolei eliminowałem kolejne rzeczy. Teraz mam postawiony znów od nowa, nie wchodziłem nawet w tryb pulpitu i znów to samo. Parę razy wybudzi się i wstanie pięknie, odłożę na 20 minut i black screen z działającym wentylem i haptyką dopóki nie zrobię twardego resetu. Jak już się podniesie to nie ma żadnych problemów z działaniem, ale no właśnie - najpierw musi wstać, a z tym mu coś nie po drodze ostatnio.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Bzduras napisał(a):

Żadnych, tak jak pisałem - robiłem system na świeżo i po kolei eliminowałem kolejne rzeczy. Teraz mam postawiony znów od nowa, nie wchodziłem nawet w tryb pulpitu i znów to samo. Parę razy wybudzi się i wstanie pięknie, odłożę na 20 minut i black screen z działającym wentylem i haptyką dopóki nie zrobię twardego resetu. Jak już się podniesie to nie ma żadnych problemów z działaniem, ale no właśnie - najpierw musi wstać, a z tym mu coś nie po drodze ostatnio.

 

To po prostu masz uszkodzonego decka, bo normalnie nie powinno tak być. Jeśli masz jeszcze na gwarancji, to wysyłaj.

Odnośnik do komentarza

Panie, już dawno po gwarancji. Nie ma opcji na serwis. W środku wygląda spoko, pomiary też są okej, nie mam pojęcia co mu odbiło, ale zaczęło się przy 3.5 i tak do tej pory zostało. Gdyby był jakiś myk na downgrade SteamOS to bym spróbował, ale przy pierwszej konfiguracji i tak ściąga najnowszą aktualizację, więc to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Daffy napisał(a):

Ja mam na becie problem od kilku updatow że wchodzenie do pulpitu działa raz na kilka prób, przy nieudanej mam czarny ekran z działają haptyka i zostaje reset

 

No ja przez te zwiechy działam na stabilnym 3.5. Beta 3.6.8 jest mega zje*ana, przechodzenie do pulpitu z reguły kończy się czarnym ekranem, nie działa usypianie Decka. Padaka jakaś.

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza

Brzmi zupełnie jak mój problem - haptyka działa, wiatrak kręci i nic więcej. Raz zostawiłem go pod ładowarką na dwie godziny bo myślałem, że może coś tam mieli w tle długo i zaskoczy w końcu, ale jednak nie. Z kolei z przełączaniem się między trybami nie miałem problemu ani raz od początku jak mam deczka w domu.

 

Będę kombinował dalej, dzisiaj akurat piątek to sobie puszczę w tle jakiś podcast i pogrzebię z tym łindosłem, potestuję i będę wiedział coś więcej.

Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, Bzduras said:

Brzmi zupełnie jak mój problem - haptyka działa, wiatrak kręci i nic więcej. Raz zostawiłem go pod ładowarką na dwie godziny bo myślałem, że może coś tam mieli w tle długo i zaskoczy w końcu, ale jednak nie. Z kolei z przełączaniem się między trybami nie miałem problemu ani raz od początku jak mam deczka w domu.

 

Będę kombinował dalej, dzisiaj akurat piątek to sobie puszczę w tle jakiś podcast i pogrzebię z tym łindosłem, potestuję i będę wiedział coś więcej.

Na bank to jest problem softwarowy a nie hardwarowy z twoim deczkiem.

Odnośnik do komentarza

Też jestem tego samego zdania, dlatego wywalę ostateczną podejrzewaną przyczynę problemu - SteamOS i sprawdzę, co będzie się działo. Jeśli na windzie problem ustąpi to pewnie gdzieś przy tworzeniu partycji coś się pieprzy (jakby co SSD też wykluczyłem, sprawny w 100%) i będę musiał zagłębić się w jakieś linuxowe tematy co z tym zrobić. Jeśli będzie to samo - problem leży gdzieś w sprzęcie i pewnie jakiś rezystor albo cewka fisiuje (ale gdyby tak było to z kolei nie działałby normalnie po tym długim przytrzymaniu przycisku power i wieszałby się przy wymagających gierkach). Jebla idzie dostać z tymi pecetami czasami.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Bzduras napisał(a):

Pane Zawór, pan to ogarnij dupsko z tym SteamOS i wróć do czasów, gdy kanał STABILNY był stabilny :reggie: Od chyba SteamOS 3.5 mam problem z Deckiem, który nie chce się wybudzić ze sleepa ani zbootować za pierwszym razem. Nie i chuj, muszę przytrzymać powera na kilka sekund aż dioda mignie i dopiero wtedy jaśnie pańcia wstaje. Tak, robiłem reimage, CMOS, mam świeży bios, komendy w konsoli i generalnie jeśli cokolwiek ktoś napisał o "Black Screen of Death SOLUTION 1000% FIX" to ja to sprawdziłem sześć razy w każdej możliwej konfiguracji. Dzisiaj zainstaluję na próbę Windowsa i potestuję, jeśli problem ustanie to będę mieć winnego, a jeśli nie to będę iść przez życie z Deckiem bez funkcji sleep i odpalanego jak maluch w dieslu - "panie, to od razu nie ruszy, to trzeba na spokojnie". Z tego co wyczytałem to sporo ludków ma taki sam problem i niektórym działa coś, innym coś innego, a jeszcze innym - jak ja - nie działa żaden sposób na naprawę. Nawet skurwisyna multimetrem mierzyłem żeby zobaczyć, czy czegoś nie wynajdę. A jeśli Winda będzie bootować poprawnie to na niej zostanę do czasu, aż wydadzą SteamOS16 Ultra Pro i dopiero wtedy sobie wrócę.

nagraj pan filmiki i zgłoś do RMA. Raczej pomocni są, nawet PO gwarancji często

Odnośnik do komentarza

Nie chcę być "no-man", ale jakiś czas temu z supportem rozmawiałem, proponują odpłatną naprawę w ich repair center po zdiagnozowaniu problemu i koszt wyceniony został na "between 100-250$", te rzeczy które proponują to raczej wszystkie można znaleźć w sieci. Będę działał sam, w ostateczności po prostu nauczę się z tym żyć i jak matka boska pieniążkowa pozwoli to podmienię sobie na oleda i z bani.

 

Tym bardziej, że powrót na SteamOS zawsze jest możliwy i nikt nikogo na smyczy nie wiąże z systemem. Tu akurat pecegurom

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...