Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Bzduras napisał(a):

A też rozważałem przez moment, ale jak pooglądałem te filmiki z serwisem Asusa to mi przeszło :nosacz:

 

W czasie 32h wymienili mi płytę główną w Rogu włącznie z moją wysyłką + ich wysyłką. Dodam, że nawet nie miałem żadnego potwierdzenia zakupu sprzętu. W życiu żaden serwis nie obsłużył mnie lepiej. To tyle jeśli chodzi o opinie w necie "gdzieś tam".

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dobra, cały dzień się żaliłem to dla odmiany napiszę: udało się doprowadzić SteamOS do porządku. Bootloader był zjebany, nie wiem jak do tego doszło, ale komenda "sudo update-grub" w Konsole najwyraźniej zadziałała, bo wszystko jak do tej pory śmiga. Tyle czasu i grzebania w sieci, a sprawę załatwiło 15 znaków wklepanych w klawiaturę :nosacz: Nie wiem czy mam się cieszyć czy zacząć zastanowić nad swoim życiem.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
12 hours ago, Bzduras said:

Dobra, cały dzień się żaliłem to dla odmiany napiszę: udało się doprowadzić SteamOS do porządku. Bootloader był zjebany, nie wiem jak do tego doszło, ale komenda "sudo update-grub" w Konsole najwyraźniej zadziałała, bo wszystko jak do tej pory śmiga. Tyle czasu i grzebania w sieci, a sprawę załatwiło 15 znaków wklepanych w klawiaturę :nosacz: Nie wiem czy mam się cieszyć czy zacząć zastanowić nad swoim życiem.

Na Linuxie nie ma problemu, którego nie dałoby się rozwiązać komendą w terminalu. Gratuluję i życzę dalszej zabawy z deckiem.

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Homelander napisał(a):

Dwa pytania:

1. Mame. Nie mogę odpalać gier. Trzeba je wrzucić w odpowiednie miejsce czy jak? 

IMG_3595.thumb.jpeg.8f7dacae9f9feba12b92c1dfaf713d24.jpeg

 

2 Cemu. Ten się w ogóle nie odpala. Zrobiłem dokładnie tak samo jak inne emulatory i one działają, a cemu nie. Coś robię źle?

IMG_3597.thumb.jpeg.a384cf1c0d1696ac7d9c9d8a15180c69.jpeg

 

Musisz mieć romy w "emudeckowym" folderze na nie, wtedy emulatory znajdują i czytają.

Odnośnik do komentarza

Pograłem kilka godzin w TLoU2 Remastered na Decku i grało się świetnie. Ale potem wziąłem do ręki Dualsensa i jednak różnica jest ogromna w doznaniach. Tak samo w Gran Turismo 7. Dla mnie te adaptacyjne triggery, haptyka, to jest gamechanger. Jak Ci nie zależy to Deck sprawdzi się bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam szanowne Steam Deckowe grono. 

Mam mały problem i nie umiem go na razie rozgryźć jeżeli chodzi o ten fajny sprzęt i wykonanie spolszczenia jednej gry.

 

Niestety ze Steam Deckiem jest tak że jak problem dotyczy samego Steam Decka to społeczności jest tak dużo że po 5 sekundach idzie znaleźć rozwiązanie problemu (i to czasem na różne sposoby)

Gdy problem dotyczy tylko konkretnej gry to owszem społeczność już jest mniejsza ale i tak idzie znaleźć rozwiązanie problemu nawet w starszych tytułach.

Ale gdy już wchodzą dosyć szczególne problemy jak np. spolszczenia starych gier no to już znaleźć rozwiązanie jest trudno.

 

Dlatego uznałem że może uderzę od drugiej strony. Nie będę szukać ludzi którzy mają tą grę i może ją spolszczali ale popytam Was jako ludzi znających już Decka nieco od podszewki i może będziecie w stanie mi podpowiedzieć co robię źle :)

 

Chodzi konkretnie o spolszczenie gry Assassins Creed II ze Steama. Problem jest taki że podobno sposób z podmianą plików już nie działa, ale podobno język polski w tej grze jest zaimplementowany tyko zablokowany z góry. 

I na tej stronie: https://*steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1382260075* jest podany sposób na odblokowanie poprzez rejestr ale na windowsa jednak na drugiej stronie komentarzy ktoś podaje sposób na Steam Decka. 

Cytat: "Na steamdecku działa ta sama metoda z blokowaniem rejestru jak przy ac1 tj. "chattr +i system.reg". Opisałem to tutaj https://*justpaste.it/73m3d* , i jak ktoś by szukał compactdata id to 33230."

 

Wykonuje to co jest podane na stronie (oczywiście bez punktu 1 bo ten opis jest do AC 1) ale pomimo że podmieniam wartość "language" z "English" na "Polish" i blokuje rejestr tak że nie zmienia się ten parametr to i tak gra odpala się po angielsku.

 

Czy ktoś wie gdzie popełniam błąd albo czy ktoś ma może na Steam Decku AC II i byłby w stanie sprawdzić czy ten sposób działa. Niby ludzie piszą w komentarzach tam na stronie że działa. Nawet jest wpis z lipca więc powinno to działać prawidłowo. 

 

Z góry dzięki za jakiekolwiek zainteresowanie się tematem i odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.07.2024 o 10:29, Homelander napisał(a):

Pograłem kilka godzin w TLoU2 Remastered na Decku i grało się świetnie. Ale potem wziąłem do ręki Dualsensa i jednak różnica jest ogromna w doznaniach. Tak samo w Gran Turismo 7. Dla mnie te adaptacyjne triggery, haptyka, to jest gamechanger. Jak Ci nie zależy to Deck sprawdzi się bardzo dobrze

Jak bateria i jaka wersja SD? Ja niestety mam pierwszą i przez czas baterii nie chce mi się za bardzo odpalać dużych gierek. To ciąglę emu/indyk station.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...