Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Na SteamOS spokojnie można odpalić 2 aplikacje na raz. Nawet interfejs Steam to pozwala - pyta się, czy zamknąć tę grę, która już chodzi, czy odpalić kolejną. Dodatkowo, bez problemu można "opakować" jedną aplikację w drugą. Tak działa np. ten wyświetlacz do fps/cpu/gpu. Program się nazywa MangoHud i jest po prostu uruchamiany razem z grą. To można zrobić ręcznie przy pomocy skryptu lub opcji uruchamiania.

 

W tym przypadku główny temat to czy ktoś taką aplikację do tłumaczenia napisał. Możesz drążyć temat emulowania aplikacji z Androida na Linuksie, ale pewnie jest to niezła zabawa.

14 minut temu, lysyolec napisał(a):

Jeszcze dwa pytania. O co chodzi z tymi steam deckami na OLX?? Ceny rzędu 2300 za nówkę OLED? To jakiś scam? I dlaczego OLX a nie np allegro

 

2. Jak konsola radzi sobie z emulacją gier na Nintendo switch?

O Switchu nic nie wiem, choć niektórzy tu się bardzo tym podniecają. Jeśli chodzi o ceny, to jest "polski biznes". Niby nie można wyciągać kasy ze Steama za handel skrzynkami albo skórkami, ale za pieniądze w portfelu można kupić Steam Decka. I wtedy go można sprzedać. A czy dany sprzedający jest uczciwy... Dowiesz się jak kupisz i dostaniesz paczkę.

Edytowane przez dominalien
Odnośnik do komentarza

Słyszałem, że podobno można wgrać windowsa czy jakoś tak, i wtedy się bawić, emulator androida i heja, problem w tym czy to zadziała, bo jednak ten program którego używam, współgra z androidem jeśli chodzi o pływające przyciski podczas emulacji, chociaż nie jestem pewny, czy emulując android, też by to nie działało.

 

Jak zaopatrze się w decka to obadam :D

 

korcą mnie te ceny na OLX, choć trochę się boję, podejrzane wydaje mi się to, że dlaczego OLX, wolałbym taka transakcje przeprowadzić na allegro

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, lysyolec napisał(a):

Jeszcze dwa pytania. O co chodzi z tymi steam deckami na OLX?? Ceny rzędu 2300 za nówkę OLED? To jakiś scam? I dlaczego OLX a nie np allegro

 

2. Jak konsola radzi sobie z emulacją gier na Nintendo switch?

 

Ludzie sprzedają skórki z Doty2 czy CSa i tak wyciągają kasę ze steam. Czasem może ci wypaść skórka za kilkaset złotych, kilka takich skórek i masz Decka. A sprzedają na olx bo tam nie ma prowizji. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Ukukuki napisał(a):

Ludzie sprzedają skórki z Doty2 czy CSa i tak wyciągają kasę ze steam. Czasem może ci wypaść skórka za kilkaset złotych, kilka takich skórek i masz Decka. A sprzedają na olx bo tam nie ma prowizji. 

 

 

Czaje, a jest ktoś, kto kupił konsole w podobny sposób? Nie znam się do końca, jest możliwość, że w kartonie zamiast konsoli zastane kapcie, bądź jakąś podróbkę? 

 

Pomimo, że na olx podobno reputację ma "dobrą".

 

Ciężka sprawa

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, lysyolec napisał(a):

 

 

Czaje, a jest ktoś, kto kupił konsole w podobny sposób? Nie znam się do końca, jest możliwość, że w kartonie zamiast konsoli zastane kapcie, bądź jakąś podróbkę? 

 

Pomimo, że na olx podobno reputację ma "dobrą".

 

Ciężka sprawa

 

Ja kupiłem Oleda 1TB za 2300 zł nówkę na olx z plombą :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Bzduras napisał(a):

na SteamOS nie odpalisz dwóch aplikacji naraz

 

Powiedz to mojemu koledze, który testując u mnie Steam Decka stwierdził, że zarzyna w grach, po czym zobaczyłem, że włączył dwie gry w 3D równocześnie, jedna sobie zarzynała na ekranie, a druga w tle :laugh: Wtedy sam nie wiedziałem, że tak się da. On założył, że to jak na konsoli i jak odpala jakąś grę, to poprzednia aplikacja jest zamykana (nie jest).

 

@lysyolec być może ta Persona ze screenshota to tylko przykład, ale o ile widzę samą emulację, to w przypadku tego screena musiałaby to być emulacja Androida na Steam OS, w tym emulowanym Androidzie emulowane PS2 i jeszcze jakaś nakładka do tłumaczenia. Kiepsko to widzę :) Wydaje mi się, że Deck nie da rady tego zrobić w jakimś zadowalającym klatkażu. Ale to tylko moje przypuszczenia.

 

Switcha posiadam i jak chcę grać w jakiegoś exa, to go tam kupuję, ale emuluję (nawet w tej chwili) jedną grę* ze Switcha, tj pierwsze Xenoblade i działa właściwie identycznie jak na Switchu w 30fps.

 

* kupiłem na premierę, pograłem, porzuciłem i sprzedałem. Po kilku latach chciałem odkupić i zobaczyłem, że cena za używkę teraz jest taka sama jak na premierę była za nową grę w folii, a nowa jest o kilkadziesiąt złotych droższa niż wtedy gdy ją kupiłem. No nie, tyle to nie ;) Nintendo już moje pieniądze dostało.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, DarkStar napisał(a):

Powiedz to mojemu koledze, który testując u mnie Steam Decka stwierdził, że zarzyna w grach, po czym zobaczyłem, że włączył dwie gry w 3D równocześnie, jedna sobie zarzynała na ekranie, a druga w tle Wtedy sam nie wiedziałem, że tak się da. On założył, że to jak na konsoli i jak odpala jakąś grę, to poprzednia aplikacja jest zamykana (nie jest).

O widzicie, to w takim razie musiało mnie ominąć, że już się da - ostatnim razem jak próbowałem to przy włączeniu jednej gierki wyłączało mi to, co siedziało w tle. To było z rok temu i od tamtej pory nie próbowałem więcej.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze 2 pytania ..

 

Istnieją jakieś strony internetowe, zawierające listę gier wraz z optymalnymi ustawieniami na decka?

 

2. Nie wiem o co chodzi, ale na telefonie przynajmniej, forum zapisuje mi ostatnia wysłany post, a ze nie wiem jak usunąć "cytat", to musiałem opublikować.

 

Jak usunąć komentarz również nie wiem, widzę opcję jedynie edycji tego gówna.

 

XD długo mnie nie było na tym forum sorry 

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.09.2024 o 20:54, lysyolec napisał(a):

 

 

Czaje, a jest ktoś, kto kupił konsole w podobny sposób? Nie znam się do końca, jest możliwość, że w kartonie zamiast konsoli zastane kapcie, bądź jakąś podróbkę? 

 

Pomimo, że na olx podobno reputację ma "dobrą".

 

Ciężka sprawa

Ja tak kupiłem swego czasu nowego 1TB lokalnie we Wrocławiu za 2700 :)

 

Spytalem jak mu się to opłaca i powiedział, że wypadła mu skórka do CSa za około 3500 i spiniezyl to głównie w formie SD, którego mi sprzedał. 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, falcon87pl napisał(a):

Ja tak kupiłem swego czasu nowego 1TB lokalnie we Wrocławiu za 2700 :)

 

Spytalem jak mu się to opłaca i powiedział, że wypadła mu skórka do CSa za około 3500 i spiniezyl to głównie w formie SD, którego mi sprzedał. 

 

 

Pewnie sa takie asy w PL, że już od dłuższego czasu tak czarują XD W przyszłości jeśli miałbym kupować to pewnie w ten sposób, 5 stówek do przodu na gierki 

Edytowane przez lysyolec
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Homelander napisał(a):

Jak masz tyle pytań i wątpliwości to po prostu kup nowego na Steamie. Drożej, ale masz święty spokój, a za to czasem warto dopłacić

 

 

Dlatego pytam, bo jeśli jednak jest jaki sposób aby to stwierdzić, to wolę oszczędzić 5 stów i zakupić sobie za to gier..

 

Gdzie mam spytać w warzywniaku ?

Odnośnik do komentarza
32 minutes ago, lysyolec said:

 

 

Dlatego pytam, bo jeśli jednak jest jaki sposób aby to stwierdzić, to wolę oszczędzić 5 stów i zakupić sobie za to gier..

 

Gdzie mam spytać w warzywniaku ?

 

Słuchaj, jeżeli kupujesz używane na OLX to musisz brać pod uwagę i plusy i minusy. Sposób jest taki jak we wszystkich używanych zakupach gdziekolwiek: albo trafisz super i zaoszczedzisz, albo wtopisz. W ogłoszeniu można napisać wszystko. Mi się udało super kupić używanego Decka przez Facebooka i odbiór osobisty. Możesz zaryzykować, ale mam wrażenie, że czekasz aż ktoś Ci napisze: "dobra, kupuj, będzie dobrze". No nikt odpowiedzialny tego nie zrobi. Ja osobiście wysyłkowo tak drogiego sprzętu od osoby prywatnej bym nie kupił

  • This 1
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Homelander napisał(a):

 

Słuchaj, jeżeli kupujesz używane na OLX to musisz brać pod uwagę i plusy i minusy. Sposób jest taki jak we wszystkich używanych zakupach gdziekolwiek: albo trafisz super i zaoszczedzisz, albo wtopisz. W ogłoszeniu można napisać wszystko. Mi się udało super kupić używanego Decka przez Facebooka i odbiór osobisty. Możesz zaryzykować, ale mam wrażenie, że czekasz aż ktoś Ci napisze: "dobra, kupuj, będzie dobrze". No nikt odpowiedzialny tego nie zrobi. Ja osobiście wysyłkowo tak drogiego sprzętu od osoby prywatnej bym nie kupił

 

 

Jak używane. Gościu hurtowo sprzedaje na OLX nówki. Za 2250 512GB OLED.

 

Więc nie dziw się że wolę się zapytać 

 

Jak widzisz, jestem sceptyczny i średnio wierzę na "słowo"  bo jak napisałes w ogłoszeniu można napisać co się chce

Edytowane przez lysyolec
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, lysyolec said:

 

 

Jak używane. Gościu hurtowo sprzedaje na OLX nówki. Za 2250 512GB OLED.

 

Więc nie dziw się że wolę się zapytać 

 

Jak widzisz, jestem sceptyczny i średnio wierzę na "słowo"  bo jak napisałes w ogłoszeniu można napisać co się chce

 

Wcale się nie dziwię. Dziwię się jedynie, że rozważasz kupno wysyłkowo od prywatnej osoby tak drogiego sprzętu. Już nie wspomnę o czerwonych flagach pt. "Gościu hurtowo sprzedaje na OLX nówki. Za 2250 512GB OLED."

Odnośnik do komentarza

Konsola za 2k a tu dramy jakby ktoś miał kupić kompa apple za 50k.

Ludzie mają te konsole ze steama za wymianę co już napisałem i @Ukukuki to samo napisał. On tak kupił, ja tak kupiłem. 
Czy plombę można założyć czy nie- nie wiem, zrywałem i nie oglądałem tego więcej.

Kup nowego na OLX. Jak będzie podejrzeny, analogi będą miały ślad że były używane to zgłaszasz problem i odsyłasz. 
Ale nic nie będzie. Zobacz czy na OLX jest od tygodnia czy od 2015 i tyle. 
Jeszcze możesz sobie powąchać, nowy specyficznie pachnie- jak większość sprzętu.

Ja bym kupił tego nowego z OLX nic używanego z odbiorem osobistym. Ale ja nie lubię używanych rzeczy, a szczególnie takich właśnie jak konsola, pad, zegarek, telefon itp rzeczy które mają kontakt z pH innego człowieka :kekw:

 

Ich to nic nie kosztuje, bo skórki i inne bzdury zdobyli grając. Ceny mają niższe, bo żadna atrakcja jakby mieli za tyle samo…

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, iluck85 napisał(a):

Konsola za 2k a tu dramy jakby ktoś miał kupić kompa apple za 50k.

Ludzie mają te konsole ze steama za wymianę co już napisałem i @Ukukuki to samo napisał. On tak kupił, ja tak kupiłem. 
Czy plombę można założyć czy nie- nie wiem, zrywałem i nie oglądałem tego więcej.

Kup nowego na OLX. Jak będzie podejrzeny, analogi będą miały ślad że były używane to zgłaszasz problem i odsyłasz. 
Ale nic nie będzie. Zobacz czy na OLX jest od tygodnia czy od 2015 i tyle. 
Jeszcze możesz sobie powąchać, nowy specyficznie pachnie- jak większość sprzętu.

Ja bym kupił tego nowego z OLX nic używanego z odbiorem osobistym. Ale ja nie lubię używanych rzeczy, a szczególnie takich właśnie jak konsola, pad, zegarek, telefon itp rzeczy które mają kontakt z pH innego człowieka 

 

Ich to nic nie kosztuje, bo skórki i inne bzdury zdobyli grając. Ceny mają niższe, bo żadna atrakcja jakby mieli za tyle samo…

 

 

 

A widzisz .. a przykładowo masz pewność, że gościu od którego zakupiłeś decka, nie czaruje, i nie zamawia sobie po taniości wersji odnowionych? Jesteś pewny że Twój egzemplarz jest kompletnie nowy, a nie odnowiony?

 

Skoro nie da się zweryfikować, czy ktokolwiek woogle otwierał pudło z konsolą, to pewnie nie da się również, czy aby na pewno konsola jest jak piszą " nowa" , czy może jednak odnowiona, tańsza wersja.

 

 

Nie każda odnowiona konsola musi mieć "rysy", może wyglądać jak nówka, ale jednak nią nie być .

 

Czy się mylę ? :p

  • beka z typa 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...