Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Assassins_78 napisał(a):

Ale ty tak naprawdę? :beka:

Do mnie piszesz? Pytanie było proste, czy tego typu pluginy mają sens, skoro nie mają, to nie rozumiem po jakiego wogole takowe powstają..

 

 

 

 

 

Ktoś tam niżej napisał, że wszelka elektronika posiada tą funkcję (powyżej 150PLN).

 

 

 

Jesteś tego pewny ? 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

https://www.reviews.org/au/games/valve-steam-deck-australia-interview/

 

“With the LCD [Steam Deck], it was obviously the display,” said Aldehayyat. “We really wanted a better display and, thankfully, we got that. Maybe I shouldn’t say this, but VRR is a thing that we’ve been asked a lot about and I can say that we also wanted it really badly for the OLED ones. We just couldn’t get it done on time. So that’s probably a feature that is on the top of our list of things that we would like to do.”

 

“It is important to us, and we’ve tried to be really clear, we are not doing the yearly cadence,” said Yang. “We’re not going to do a bump every year. There’s no reason to do that. And, honestly, from our perspective, that’s kind of not really fair to your customers to come out with something so soon that’s only incrementally better. So we really do want to wait for a generational leap in compute without sacrificing battery life before we ship the real second generation of Steam Deck. But it is something that we’re excited about and we’re working on.”

Odnośnik do komentarza

Taaa.... Pamiętam jak w zeszłym roku czytałem jak się zarzekali, że Steam Deck z ekranem OLED to bardzo trudna sprawa i że nie nastąpi to prędko. Na podstawie wypowiedzi ludzi z Valve nawet niektóre redakcje (nie pamiętam już które) pisały, że na pewno w najbliższej przyszłości nie wyjdzie SD z ekranem OLED. W ten sposób miesiąc przed premierą SD OLED nabyłem stary model z ekranem LCD. :angry: Powiem, że byłem "lekko" zirytowany.

 

Spoiler

Byłem mega wkurwiony, bo było to zaledwie parę tygodni po okresie zwrotu. I nie chodziło o sam fakt premiery nowego sprzętu, ale o to, że automatycznie Valve ścięło cenę mojego 512GB LCD i wprowadziło refurby, przez co chcący wymienić mojego LCD na OLEDa tracił on połowę na wartości już miesiąc po zakupie.

 

Tak że rozumiem, że niedługo SD OLED z ekranem VRR ;)

Edytowane przez DarkStar
Odnośnik do komentarza

OLED oczywiście fajniejszy, głównie dzięki dłuższemu życiu na baterii, ale to był słaby ruch Valve w stosunku do istniejących klientów. Wiadomo, nie trzeba kupować nowego, stary działa tak samo jak dotąd, ale mówimy o entuzjastach, którzy oczywiście będą mieli fomo.

 

Z drugiej strony, dla Valve to był pierwszy taki produkt, zakładam, że wypuścili najlepszy sprzęt, jaki mogli wtedy zrobić i szybko okazało się, że mogą go poprawić w kluczowych kwestiach i postanowili wypuścić go od razu, zamiast czekać kilka lat i te usprawnienia dać dopiero do SD2.

Odnośnik do komentarza

Rozmiar ekranu raczej nie ma znaczenia w przypadku ficzera, któego głównym celem jest zminimalizowanie odczucia spadających klatek. Ba, na takim pececiku to ma wręcz bardzo dużo sensu, bo wrzucając tam duże AAA z 2024 trzeba się liczyć z pływającym klatkażem (albo zablokować go na 30/40) i tutaj VRR mogłoby okazać się zbawienne.

Odnośnik do komentarza

Chyba nie doczytaliście do końca newsa, bo tam jest aktualizacja:

 

Cytat

Zdaje się, że wczorajsza wzmianka o niemożności przejścia do strony Junk Store na Steamie była zwiastunem kłopotów projektu, jako że Valve oficjalnie potwierdziło wyrzucenie pluginu ze swojego sklepu.

641f3ad2-9852-4da9-a0b6-262e5e654575.web
Źródło: https://www.reddit.com/r/JunkStore/comments/1g4hi6x/its_true/

Przekazano, że Steam nie będzie wspierał żadnych aplikacji, które w jakikolwiek sposób modyfikują kod platformy, jako że mają one potencjał do wyrządzenia szkód. Twórcy Junk Store próbowali odwołać się od decyzji Gabe'a Newella i spółki, aczkolwiek Valve jasno dało do zrozumienia, że decyzja w tej kwestii jest ostateczna. Na ten moment Junk Store pozostaje dostępne za pośrednictwem zewnętrznej aplikacji Decky.

 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Daffy napisał(a):

Btw gdzieś tam ktoś wygrzebał że steam os ma już w kodzie obsługę vrr więc albo serio steam deck OLED vrr w drodze albo robią podwaliny pod udostępnienie steam os jako open system do instalacji też na innych urządzeniach o czym sami jakiś czas temu wspominali 

Na pewno tak, ale najprostszym wytłumaczeniem jest VRR na telewizorze.

29 minut temu, Bzduras napisał(a):

Chyba nie doczytaliście do końca newsa, bo tam jest aktualizacja:

 

 

To chyba reakcja Valve na niedawną wtopę z Jackbox Megapickerem, który podmieniał coś bezpośrednio w folderze .steam, czyli poza swoją strukturą katalogów, i powodował pętlę bootowania. Valve musi jakoś wzmocnić ochronę przed aplikacjami, które mieszają w konfiguracji samego Steama.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, l33t napisał(a):

Od dwóch lat jak mam Steam Decka używam nieustannie Heroica. Obsługuje gry z Epica oraz GOG-a. I nigdy żadnych problemów.

 

A pięć dolców wydaj sobie na giereczki

 

:niki:

 

 

Różnica polega na tym, że Junk Store działa w Game Mode, a do Heroica trzeba przejść na Desktop i poklikać trochę. Tak że jakby to kosztowało 20 zł, to można nawet za wygodę dopłacić. :) Junk Store był i nadal jest dostępny jako plugin do Decky, chociaż ta apka w sklepie to wg twórców to nie był już ten sam kod.

Edytowane przez DarkStar
Odnośnik do komentarza
46 minut temu, DarkStar napisał(a):

Różnica polega na tym, że Junk Store działa w Game Mode, a do Heroica trzeba przejść na Desktop i poklikać trochę.

Oprócz samej instalacji nie potrzeba absolutnie wracać na pulpit, wszystko można obsłużyć spod GM.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Bzduras napisał(a):

Oprócz samej instalacji nie potrzeba absolutnie wracać na pulpit, wszystko można obsłużyć spod GM.

 

Heroica? Ale jak? Może nie ogarniam :), bo raptem może dwie gry z tego zainstalowałem. Wydaje mi się, że żeby dodać sobie kolejną grę do Game Mode, to za każdym razem muszę przełączyć się na Pulpit, odpalić tam Heorica, poklikać, żeby grę ściągnął i dodał mi kafelek, a następnie wrócić do Game Mode. Chcesz powiedzieć, że Heroic ma jakiś frontend do Game Mode, o którym nie wiem?

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, DarkStar napisał(a):

Heroica? Ale jak? Może nie ogarniam :)

Normalnie, instalujesz sobie z Discovery, potem dodajesz jako grę spoza Steam i już masz w Game Mode. Zawsze do aplikacji wymagających klikania (Heroic niby ma konfig pod pada w UI, ale średnio to działa) ustawiam sobie dodatkowo prawy panel jako mysz, a L4 i R4 odpowiednio jako lewy przycisk myszy i prawy przycisk myszy. Klawiaturę ekranową można w dowolnym momencie wywołać skrótem "Steam + X", więc i z wpisywaniem loginu czy hasła nie ma problemów :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...