Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Tak daleko żeby powiedzieć że wolę LCD niż OLED bym się nie posunął, ale jak kupowałem swojego to miałem jednego Decka obok drugiego (gość kupił OLEDa dlatego sprzedawał LCD) i różnica na korzyść OLEDa jest oczywista. Ale w tamtym momencie nie warta dopłaty tych 200 czy 300$ różnicy. W tej chwili te OLEDy na facebooku z odbiorem osobistym można wyrwać za 400-450$. Ale zwyczajnie mi się nie chce chrzanić ze sprzedażą swojego, a potem kupnem OLEDa. Gdyby była opcja dopłaty tej 100 czy 150 to może bym się zdecydował zważywszy na to jak ważnym sprzętem Steam Deck się dla mnie stał. 

Odnośnik do komentarza

Jedyne co mnie boli w ekranie LCD, to prześwity na czarnym tle. Poza tym nie płaczę nad "słabszymi" kolorami, nawet mając porównanie do OLEDa. Na pewno nie na tyle, żebym dla samego ekranu wymieniał sprzęt.

 

Przy okazji, czy u Was też Deck nie zapamiętuje ustawień jasności ekranu? Nie zawsze, ale często po uruchomieniu ekran jest przyciemniony. Muszę wejść na suwak jasności, klepnąć w lewo lub prawo i automatycznie jasność ustawia się na moją domyślną.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Suavek said:

Jedyne co mnie boli w ekranie LCD, to prześwity na czarnym tle. Poza tym nie płaczę nad "słabszymi" kolorami, nawet mając porównanie do OLEDa. Na pewno nie na tyle, żebym dla samego ekranu wymieniał sprzęt.

 

Przy okazji, czy u Was też Deck nie zapamiętuje ustawień jasności ekranu? Nie zawsze, ale często po uruchomieniu ekran jest przyciemniony. Muszę wejść na suwak jasności, klepnąć w lewo lub prawo i automatycznie jasność ustawia się na moją domyślną.

 

Szczerze mówiąc nie sądzę żebym coś tracił. Lepszych detali na OLEDzie nie ustawię lepszego framerate ani ray-tracingu. A cena jednak sporo wyzsza

Odnośnik do komentarza

90hz, HDR, praktycznie idealne odzwierciedlenie kolorów, trochę większy ekran, prawdziwa czerń, gry też minimalnie lepiej działają przez szybszy ram, 40% dłuższa praca na baterii

 

Ale już milion razy tutaj to przerabialiśmy, dla jednego to rzeczy warte dopłacenia, dla drugiego nie 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Hej, dzisiaj kupuje steam decka 512 gb OLED nówka za 2100 zł (chyba dość okej oferta, a jeżeli nie to proszę mnie wyprowadzić z błędu). Mam pytanie, jakie macie doświadczenie z odpalaniem niektórych gier na laptopie ze steam decka i łączenie ekranu czy to przez wifi, czy po kablu? Nie ukrywam, że niekiedy chciałbym sobie pograć w średnio wymagające strategię, a mój laptop z integrą ma spore problemy z europą universalis, victoria 3 czy CIV 6 (niedługo 7 na horyzoncie). 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Xoltro napisał(a):

Hej, dzisiaj kupuje steam decka 512 gb OLED nówka za 2100 zł (chyba dość okej oferta, a jeżeli nie to proszę mnie wyprowadzić z błędu). Mam pytanie, jakie macie doświadczenie z odpalaniem niektórych gier na laptopie ze steam decka i łączenie ekranu czy to przez wifi, czy po kablu? Nie ukrywam, że niekiedy chciałbym sobie pograć w średnio wymagające strategię, a mój laptop z integrą ma spore problemy z europą universalis, victoria 3 czy CIV 6 (niedługo 7 na horyzoncie). 

 

A laptop ma taką funkcję? Jak nie to musisz kombinować ze strumieniowaniem z decka ale nie wiem jak to się robi. Lepiej już podpiąć zewnętrzny ekran pod Decka. 

Odnośnik do komentarza

Steam sam pokazuje, że jest dostępne drugie urządzenie i pozwala z niego strumieniować rozgrywkę.

 

Edit: po kablu zawsze lepiej, ale jak masz dobre wifi to ma szanse pociągnąć. U mnie po ac przez Chiaki strumieniowanie działa zazwyczaj poprawnie (PS5 i Deck po wifi).

Edytowane przez dominalien
Odnośnik do komentarza

Przestało mi działać motion controls w Ryujinx przez co nie mogę przejść Paper Mario Origami King. Próbowałem wybierać Pro Controller, albo Control Pair i w obu przypadkach nie działa. Wcześniej działało bez problemu. Ktoś ma jakieś rady? Akurat tą grę zacząłem na Ryujinx a nie Yuzu i nie chce mi się grać od nowa na innym emulatorze.

 

Edit: zaktualizowało konfiguracje przez Emudeck i działa.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Daffy napisał(a):

Oficjalne pady Hori do steam decka 

 

https://www.gamingonlinux.com/2024/06/hori-announced-a-special-gamepad-for-steam-steam-deck/

 

Od dzisiaj już w kanale beta natywne nagrywanie filmików z gierek

 

https://www.theverge.com/2024/6/26/24186716/valve-steam-native-game-recording-tool-deck

 

 


To są pady do steam a nie tylko do decka xd 

 

Jest to związane z przygotowaniem przez valve steam input. Będzie tego więcej w przyszłości pewnie. 

Odnośnik do komentarza

Natomiast ja nie pamiętam kiedy ostatnio grałem w natywną grę na Steam Decku. Cały czas jadę w retro bo mam wkrętę odhaczać gry jako "beaten" na RetroAchievements. Wywaliłem jednak wszystkie pozycje retro z SteamOS przez Emudecka i odpalam je przez Emulation Station. Większy porządek :)

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Homelander napisał(a):

Forza Horizon 4 wygląda absolutnie zjawiskowo i działa jak marzenie na presecie high. To jest niesamowite, że w takie gry można grać handheldowo, cały czas mnie to zadziwia

Ja zakupiłem sobie Horizon Zero Dawn żeby zobaczyć jak wygląda na SD ;) i z zablokowanymi 40fps też wygląda i rusza się naprawdę spoko.

 

Ale i tak najdziwniejsze było granie w grę Sony na innym sprzęcie niż PS4/ps5. Idzie nowe

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, drozdu7 said:

Ja zakupiłem sobie Horizon Zero Dawn żeby zobaczyć jak wygląda na SD ;) i z zablokowanymi 40fps też wygląda i rusza się naprawdę spoko.

 

Ale i tak najdziwniejsze było granie w grę Sony na innym sprzęcie niż PS4/ps5. Idzie nowe

 

Powiem, że dam szansę temu Horizonowi. Na handeldzie lepiej mi się gra w takie gry. Ale kolejka jest długa póki co

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...