Skocz do zawartości

Dead Space (Remake)


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Schranz1985 napisał:

Jak wypada gierka w 60 fps?
Heretyk mówi o jakimś śmiesznym dynamicznym 1080p.
Czy to nie jest casus dying light 2?
Troche to śmieszne, gierka tylko pod current geny, korytarzowa a wszystko od rozdziałki po tekstury wygląda jak na ps4 pro :(.


Gierka wygląda spoko, choć faktycznie czasem jakość tekstur pozostawia trochę do życzenia, w tle widać aliasing, na stroju Isaaca czasem pojawiają się artefakty, a cienie są ząbkowane.
Tutaj jednak najważniejsze jest oświetlenie, a to praktycznie nie różni się pomiędzy trybami - większość gry skąpana jest w czerni, więc zdecydowanie lepiej wybrać te 60fps i cieszyć się płynnością, bo nie ma tu takiej, widocznej na pierwszy rzut oka różnicy między trybami, jak w Callisto.
 

Godzinę temu, Elitesse napisał:

Poza tym żadnych bugów, zacięć, smużeń i innych niedogodności?

Wygląda na to, że w końcu ktoś wydał głośny tytuł na premierę, który od początku jest w pełni grywalny ;)


Też jestem tym zdziwiony, zwłaszcza, że to gra od EA - mam nadzieję, że wyciągnęli wnioski i Rudy Jedi 2 też będzie odpowiednio długo trzymany w piekarniku, bo pierwsza część była wyraźnie niedogotowana.

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, messer88 napisał:

Kolejna gra gdzie devi mają w chuju optymalizację PC bo dobrze wiedzą że tam nie ma prawdziwych graczy tylko się brandzlują pod ustawienia jutubowcy. 

 

Jak mam zawsze wyjebane na pierdolenie głupot to aż Cię zacytuję. Może to i był żart, ale huja Ci wyszedł. Bo optymalizacja na PC jest lepsza niż na konsolach.

 

Odpowiadając @PiPoLiNiO tak, wszystko u mnie chodzi, 4K max ustawienia DLSS quality (bo wygląda lepiej niż natywne 4K) koło 120 fps.

Edytowane przez tjery
  • beka z typa 6
Odnośnik do komentarza

Po liniowym do bólu Callisto ta gra to miły powiew wolności - nie dość, że oryginał miał otwartą strukturę poziomów, gdzie w obrębie danego Chaptera można było bez problemów wracać we wcześniej odwiedzone miejsca, czy cofnąć się do sklepiku to tutaj poszli jeszcze dalej, dając nam do dyspozycji przemieszczanie się tramwajem pomiędzy lokacjami, czy te wszystkie opcjonalne pomieszczenia i skrzynki, do których musimy najpierw zdobyć dostęp.
Tak to się k#rwa robi, Panie Schofield, bo najwyraźniej Pan zapomniał :reggie:

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, KrYcHu_89 napisał:

Dobrze, ze wziąłem PS5, mam nadzieję, że to chwilowy problem, dziwne, bo w reckach nic nie wspominali, może problem konkretnego builda.

1440p na PS5

Performance mode has the following features:

Framerate of 60fps.

2K (QHD).

No ray tracing.

Quality mode has the alternative features:

Framerate of 30fps.

4K (UHD) resolution.

Includes ray tracing.

 

Pewnie będzie post pod potem ale huj. Trochę pijany jestem to napiszę, a co. 

Pipolino ma coś zjebane, napisał jeden post, zaraz historie, że dobrze, że wziąłem na PS5, na PC slaba optymalizacja itd. Huj, że to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością I

że na mocnym kompie jest 4xlepiej niż na konsoli, ważne, że jest punkt zaczepienia dla konsolowej pseudo beki. Myślałem, że tak ułomni konsolowcy to tylko na PPE siedzą, ale widzę, że nawet tutaj żal grania w pośredniej jakości na konsolach przerasta zdrowy rozsądek.

Edytowane przez tjery
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Wyraźnie jesteś pijany, bo 15 minut temu był mój post, więc raz, że go nie zauważyłeś, a dwa - nikt tu raczej nie kręci beki z PeCetów, bo wszyscy zdają sobie sprawę z ich technicznej wyższości, a jedynie z Pipolinio, który nie potrafi złożyć kompa i mimo drogich podzespołów co chwilę ma problemy z gierkami.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Wredny napisał:

Wyraźnie jesteś pijany, bo 15 minut temu był mój post, więc raz, że go nie zauważyłeś, a dwa - nikt tu raczej nie kręci beki z PeCetów, bo wszyscy zdają sobie sprawę z ich technicznej wyższości, a jedynie z Pipolinio, który nie potrafi złożyć kompa i mimo drogich podzespołów co chwilę ma problemy z gierkami.

Konsole jest ciężej wywalić do pulpitu przynajmniej :good2:.

 

Btw na PC nie działa w ogóle haptyka. Są tylko zwykle wibracje. Ja np. uwielbiam ten ficzer, tutaj jest topowa implementacja. Może dodadzą w paczyku, to ogram drugi raz kiedys na kompie po promkach. 

 

myślę, że warto to dodać, jak ktos wybiera pomiędzy wersjami, bo w tym wypadku nie ma tej ultimatywnej :). Cheers!

Screenshot_20230128_151921_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza

Jednemu resetują się ustawienia PC za kazdym razem, gdy odpali grę. Drugi pijany już o godzinie 15., czyli pić musiał zacząć pewnie około 12., bo dżentelmeni przed południem nie piją.

To chyba ta słynna rasa panów.

 

A Dedspejsik wchodzi jak woda w suchą ziemię. Oryginał nadrabiałem z lekkim opóźnieniem (na przełomie PS3/PS4) i zdążyło kilka lat minąć, więc doznania są odpowiednio świeże. pamiętam niektóre lokacje i motywy, ale absolutnie nie pamiętam ich kolejności, toteż porównywać mi pod kątem zmian będzie trudno. Ale najistotniejsze jest to, że gra się świetnie. Wczoraj ledwo się oderwałem od pada, dzisiaj tylko czekam na zapadnięcie zmroku, otwieram piwo (zdrowie tjery!) i lecę dalej w głąb Ishimury.

Co jest niewątpliwą zaletą DS to konstrukcja samych "poziomów". Po Callisto Protocol niezwykle miło jest tutaj zwiedzać bez żadnej presji, że za chwilę ktoś/coś nam odetnie drogę powrotu. Jest mapa, jest wskaźnik ogólnego kierunku głównego celu, więc chętni zawsze mogą najpierw obadać opcjonalne tereny, no sama eksploracja jest znacznie przyjemniejsza i przystępniejsza. A robienie z potworów bezbronne tułowia gotowe na przydeptanie nadal satysfakcjonuje.

 

Aha, Isaac ma mordę jak wystruganą z ziemniaka, ale morduje z zachwycającą wprawą i czuję się pewnie stąpając jego ciężkimi krokami po pokładzie planetołamacza. 

Odnośnik do komentarza
Teraz, WisnieR napisał:

No ale z tym nie kręceniem beki z taboreciarzy to ewidentnie kłamstwo.

Ja jestem 60% taboreciarzem i 40% konsolarzem, także na pewno beki nie kręciłem. Chyba jedynie z podkręcania proca. Jednemu promilowi ludzi wywalo nawet konsole do bluescreena bo trzymają w szafie :obama:

 

Bez offtopa, wszystkie wersje wyglądają naprawdę dobrze jak na premierówki. Jedna z lepszych premier AAA w ostatnich miesięcy jeżeli chodzi o ilość bugów I ficzerow od premiery. Jest nawet ng+, co ostatnio często dopiero po kilku miesiącach dodają. Top. Tutaj warto wydac tą kasę, czekam na wieczorek :). 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Kmiot napisał:

Jednemu resetują się ustawienia PC za kazdym razem, gdy odpali grę. Drugi pijany już o godzinie 15., czyli pić musiał zacząć pewnie około 12., bo dżentelmeni przed południem nie piją.

To chyba ta słynna rasa panów.

 

A Dedspejsik wchodzi jak woda w suchą ziemię. Oryginał nadrabiałem z lekkim opóźnieniem (na przełomie PS3/PS4) i zdążyło kilka lat minąć, więc doznania są odpowiednio świeże. pamiętam niektóre lokacje i motywy, ale absolutnie nie pamiętam ich kolejności, toteż porównywać mi pod kątem zmian będzie trudno. Ale najistotniejsze jest to, że gra się świetnie. Wczoraj ledwo się oderwałem od pada, dzisiaj tylko czekam na zapadnięcie zmroku, otwieram piwo (zdrowie tjery!) i lecę dalej w głąb Ishimury.

Co jest niewątpliwą zaletą DS to konstrukcja samych "poziomów". Po Callisto Protocol niezwykle miło jest tutaj zwiedzać bez żadnej presji, że za chwilę ktoś/coś nam odetnie drogę powrotu. Jest mapa, jest wskaźnik ogólnego kierunku głównego celu, więc chętni zawsze mogą najpierw obadać opcjonalne tereny, no sama eksploracja jest znacznie przyjemniejsza i przystępniejsza. A robienie z potworów bezbronne tułowia gotowe na przydeptanie nadal satysfakcjonuje.

 

Aha, Isaac ma mordę jak wystruganą z ziemniaka, ale morduje z zachwycającą wprawą i czuję się pewnie stąpając jego ciężkimi krokami po pokładzie planetołamacza. 

Morda Issaca jest wyjatkowo brzydka, ale i tak rzadko się ją ogląda, za to mordy maszkar piękne :).

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Kmiot napisał:

Jednemu resetują się ustawienia PC za kazdym razem, gdy odpali grę. Drugi pijany już o godzinie 15., czyli pić musiał zacząć pewnie około 12., bo dżentelmeni przed południem nie piją.

To chyba ta słynna rasa panów.

 

(zdrowie tjery!)

 

Hehe, no wiem, że to jest przezabawne w wieku 37 lat wkurwiać się na bekowe posty na forum, no ale cóż, jest jak jest ;)

 

Spokojnie, aż tak źle nie jest, że od 12, wróciłem o 5, wstałem o 7, dopilem winka i takie tego rezultaty. 

 

Żeby zupełnego offtopu nie było, niby nic nowego dla znających oryginał, ale nowa oprawa robi. 

 

Zdrówko!

 

 

 

20230128_154315.jpg

Edytowane przez tjery
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Szermac napisał:

Si senor

// ah już nie widziałem Twojej edycji :D

Pojechałem dzisiaj w górki i zamiast skupić się na naturce (ale paleta barw dzisiaj słaba xD) to łaże i marzę o powrocie na Ishimure. Będzie ciorane w nocyyyy

Hehe, no też czekam mocno na wieczorek dzisiaj, wczoraj mialem ograniczony czas odbioru :(. Dawno sie tak nie jarałem jakims Survival Horrorem, ostatni raz chyba RE2R (tam też nie grałem w pierwowzór). Muszę teraz trochę offline, bo za dużo telefonu, w nocy oczy nie wyrobią :D. Słuchaweczki już naładowane :). 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...