Skocz do zawartości

Retro handheldy do emulacji


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Obecnie "na świecie"  popularnośc zdowywają poza Anbernickiem

 

a) Miyoo A30 bo malutki za 120zł  a jest juz Spruce który naprawia sporo rzeczy.

b) Trimui Smart Pro bo 50USD za ekran 720p  z chodzacymi grami PSP (w 90%) bo przejsciu na Vulcan i 64bit  (jest troche CFW jak Crossmixx za chwile 1.2)

 

Oba sa w początkowej fazie softu społecznościowego

 

Odnośnik do komentarza

Zostawiłem sobie rg35xxh, fajna bryła, niewielkie wymiary, ekran spoko, stockowy system jest ok, wszystko chodzi jak należy, wymagań kosmicznych nie mam, oczojebnie też nie musi być, ma śmigać i tyle.

Z jednej strony podziwiam społeczność, która robi CFW, z drugiej irytuje mnie fakt, że takie CFW nie jest w stanie działać tak jak stock od razu po instalacji, zawsze znajdzie się jakieś ale, a to zmień ustawienia, a to wybierz jeden z kilku dostępnych emulatorów, bo każdy ma jakieś plusy i minusy, a to czekaj na update, bo poprawimy błedy... i tak w kółko.

Kiedyś uwielbiałem takie zabawy, teraz chyba za stary na to jestem i po prostu szkoda mi na to czasu...

 

 

  • This 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ukukuki napisał(a):

W sumie jakie zalety ma taka retrokonsola względem telefonu + np. takiego Razer Kishi?

Chyba wygoda: odpalasz konsolkę i grasz. Nie babrasz się w androidzie, nie musisz podłączać pada. Odpalasz i grasz na sprzeciku który przypomina np gameboya. Jest tak jak kiedyś.

A z drugiej strony, mam retroarcha na telefonie, uchwyt na pada z xss i grałem tylko na początku jak pojawił się w końcu programik w AppStore. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Mnie wkurwia to, że jak gram na telefonie to jak ktos zadzwoni to trzeba odpinać to wszystko itd żeby normalnie porozmawiać. Te dedykowane mini hh to po prostu super wygodne. Dodatkowo są super małe więc jak już wychodze wiedzać, że mogą pograć "poza domem" to zawsze mi się to mieści w kieszeni. W zasadzie to mniejsze jest niż nakładka + pad. Razer Kishi jest mniejszy niż takie kombo ale nadal bym się wkurzał jak bym miał odebrac telefon podczas rozmowy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Odpowiedź na takie pytanie jest zawsze "to zależy".  Tania retro konsola do PS1, I częściowo Dreamcasta i PSP to maksymalnie 200-250zl. To jest połowa kosztu dedykowanego kontrolera a mieści się do kieszeni.   W droższych urządzeniach z Androidem to już kwestia gustu.  Obecnie do 1000zl kupisz taka na Unisoc T620 z Androidem 13.  Telefon + kontroler nie będzie wiec tańszy.   Ja lubię te mniejsze dedykowane urządzenia a jak mają porządnie zrobione usypianie to są idealne można grać nawet 5minutek i schować. 

 

Retro konsolka chińska na ARM  za 1000zl+ jest już wątpliwa bo jest Steam Deck lub złamany Switch. 

 

Ogólnie alternatywa do tych chinoli jest Vita lub 3DS po złamaniu.  Pierwszy radzi sobie z PSP jakiego chinoli nie oferuje a druga z GBA i DSem jakiego chinoli nie oferuje. 

 

Dlatego uważam że te Chińczyki są ok do 200zl,  masz i grasz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, robbo2k_PL napisał(a):

Ogólnie alternatywa do tych chinoli jest Vita lub 3DS po złamaniu.  Pierwszy radzi sobie z PSP jakiego chinoli nie oferuje a druga z GBA i DSem jakiego chinoli nie oferuje. 


3DS i DS świetnie obslugują dwuekranowe gry bo w końcu do tego zostały stworzone. Zresztą uważam 3DS niemal idealnego handhelda. Ale gry z GBA na np. RG35XX z Garlic chodzą znakomicie. I by nie było: wcześniej ogrywałem je na DS, bawiłem się nimi na 3DS więc mam porównanie.

 

Edytowane przez friedrich
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Dr.Czekolada napisał(a):

3DS nie radzi sobie z każdą grą na GBA, miałem freezy np w Swordcraft Story 2.

 

Jak odpalałeś?   emulator, VC czy natywne GBA zawarte w 3DS poprzez  "open_agp"?

open_agb_firm uses the 3DS's native capabilities to run GBA software, just like the original AGB_FIRM.     

 

A wracając do konsolek mamy promocje na Ali od dzisiaj.

 

Ceny bez dodatkowych obniżek jak kupony

 

Anbernic RG35XX-H  poniżej 200zł  a RG35XX  jeszcze niżej (142zł)

TrimUI Smart Pro ok 200zł

R36S 137zł

Miyoo A30 130zł

Anbernic RG505 poniżej 500zł  

 

do tego rabat z kodu GDPL03  po ok 10% plus monetki, kupony indywidualne.  

 

 

 

Edytowane przez robbo2k_PL
Odnośnik do komentarza

Tyle tych modeli, że się człowiek gubi. Jaki jest obecnie najmniejszy dobry retro handheld horyzontalny?

 

Wpadł mi w oko RG28XX. Przypadkiem materiał Retro Game Corps wczoraj obejrzałem i zaciekawił mnie bardziej, niż RG35XX SP (tu się mimo wszystko obawiam, że zawiasy szybko padną).

 

RG35XX H wydaje się bardziej praktyczny, tańszy, plus ma gałki, ale jest mimo wszystko większy gabarytowo.

 

Miyoo A30 niewielki i niedrogi, ale krzyżak podobno mało precyzyjny, co mnie trochę odrzuciło.

 

RG Nano stuprocentowa ciekawostka, jak breloczek, ale nie warty swojej ceny.

 

 

Najbardziej przymierzam się do RG28XX, choć myślę, czy nie poczekać na promocje. Obecnie niecałe 200zł. Mam już RG35XX, ale jak już kiedyś pisałem, uwielbiam miniaturki, a niestety RG280V wyzionął ducha... Nie planuję na tym grać w nic poważnego, tylko pierdółki na kwadrans góra.

Odnośnik do komentarza

O ile pamiętam to Russ (RGC) lepiej wypowiadał się o sterowaniu w A30 niż RG28XX (słaby krzyżak i malutki guziczki).  Anbernic jest mocniejszy ale  moc w PSP i tak jest na nich bez znaczenia.

ja tez mam RG35XX-H i wybrałem dodatkowo A30  za kilka dni będzie no i gałka analogowa jest analogowa nie jak w 35XX-H gdzie przyciaga do 8 kierunków

No i wreszcie cena A30  niemal połowe taniej od Anberniców

 

Obecnie A30 jest za 120zł  ze zniżkami, kuponami można zbic  do 100zł.    Wiec albo A30 jesli ma byc mały, tani na 5 minut w tramwaju  albo po prostu RG35XX-H.

 

jest jeszcze jedna opcja  TrimUI Smart Pro czyli najładniejszy ekran za 200zł ale to wielkosc  PS VITA

 

 

 

 

 

Edytowane przez robbo2k_PL
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Ukukuki napisał(a):

W sumie jakie zalety ma taka retrokonsola względem telefonu + np. takiego Razer Kishi?

PROPORCJE EKRANU 
sprzęt mający jedno zadanie: odpalać retro gierki
telefon dzwoni? Rzucasz konsolkę na bok i odbierasz jak król, jak prezes. Z kontrolerem wpiętym w telefon przy uchu jak jakiś kosmita? Czy lepiej to odpinać za każdym razem? Kto ma na to czas?
 

Odnośnik do komentarza

W poniedziałek przyszła Trimui Smart Pro ale to jest dobra konsola za 200zl.  Świetny jasny ekran 720p do tego wgranie Crosmixa 1.2 z emulatorami standalone dodaje po kilka klatek.   Hacki do Dreamcasta na 16:9 czynią ten ekran świetnym a Virtua Tennis upscalowane do 720p wygląda doskonale i chodzi w 30fps.

 

Nawet GBA wygląda dobrze.  Oczywiście z N64 i Dremasta grywalne jest 50/50 np Mario Tenis na N64 nadal 10-15 klatek

Edytowane przez robbo2k_PL
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, robbo2k_PL napisał(a):

W poniedziałek przyszła Trimui Smart Pro ale to jest dobra konsola za 200zl.  Świetny jasny ekran 720p do tego wgranie Crosmixa 1.2 z emulatorami standalone dodaje po kilka klatek.   Hacki do Dreamcasta na 16:9 czynią ten ekran świetnym a Virtua Tennis upscalowane do 720p wygląda doskonale i chodzi w 30fps.

 

Nawet GBA wygląda dobrze.  Oczywiście z N64 i Dremasta grywalne jest 50/50 np Mario Tenis na N64 nadal 10-15 klatek

odpaliles code veronica z dreamcasta (jeszcze jakby dzialalo 16:9 :leo:)? mam stockowy soft i wlasnie mysle czy nie wgrac tego crosmixa

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, robbo2k_PL napisał(a):

Wszystko zależy za ile i czy klapka jest warunkiem.   Za 120zl. Masz jeszcze takie sprzęty jak R36s w kształcie gameboya czy miyoo A30 jako batonik.  Oba mają analogi.  I mocniejsze cpu

Klapka nie jest warunkiem, bardziej chodzi o to żeby nie było za drogie ale też nie przestało działać po miesiącu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...