Skocz do zawartości

Retro handheldy do emulacji


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

Kwestia kasy.   R36s jest pełno filmów na YT jak to działa to RK3326 z ekranem 640*480  na Ali 137zl bez zniżek do 20lipca. 

 

A30 ma mniejszy ekranik i jest naprawdę mały cena 120zl. Po wgraniu Spruce taki CFW jest chwalony bo poprawia wiele rzeczy aczkolwiek nadaj jest słabe wifi,  mój A30 jest w drodze za 2-3 dni będzie to sorawdze.  Ma słabsze CPU ale nadal do PSX działa. 

 

Następny próg cenowy to ok 200-250zl i tutaj Trimui Smart Pro wielkość PS Vita  lub Anbernick RG35XX w tych swoich wersjach  H,SP, Plus w zaleznosci od gustu. 

 

Potem to już jest przepaść i od 800zl są Androidowe konsole z PS2 i GameCube jak Anbernick RG556, Cube czy Retroid 4 pro

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Taka ciekawostka. 

 

Miyoo A30 to ta konsolka za 120zł   przychodzi do nas nie w pudełku a w futerale  luzem w kopercie (a w nim kabel USB i przejściówka z USB na jack 3,5mm)

 

Poniżej dwie fotki futerału i porównania z RG35XX-H i Trimui Smart Pro

 

1. Trimui Smart Pro - 200-220zł

2. Miyoo A30 - 120-130zł

3. Anbernic RG35XX-H 200-220zł

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Edytowane przez robbo2k_PL
  • Plusik 3
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Kupiłem TSP, bo chciałem coś z większym ekranem i w miarę płynną emulacją psp. Od R36S się odbiłem, bo jednak ten ekran nadaje się do ogrywania pozycji z GB co najwyżej, plus psp na nim nie pójdzie.

 

Pewnie kwestią czasu jest kiedy wypuszczą coś z porządną emulacją PS2. Byłem o krok od zakupu anbernica 556, ale po lekturze reddita odpuściłem. Retroid Pocket 4 z kolei jest bez oleda i sam ekran jest mniejszy. Nie widzę sensu grania w gierki z PS2 na małym ekraniku.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, mcp napisał(a):

Kupiłem TSP, bo chciałem coś z większym ekranem i w miarę płynną emulacją psp. Od R36S się odbiłem, bo jednak ten ekran nadaje się do ogrywania pozycji z GB co najwyżej, plus psp na nim nie pójdzie.

 

Pewnie kwestią czasu jest kiedy wypuszczą coś z porządną emulacją PS2. Byłem o krok od zakupu anbernica 556, ale po lekturze reddita odpuściłem. Retroid Pocket 4 z kolei jest bez oleda i sam ekran jest mniejszy. Nie widzę sensu grania w gierki z PS2 na małym ekraniku.

 

Już wypuścili dawno Steamdeck :)   O ile TSP za 200zł  to jest ok o tyle wydawanie na chinola  1000zł  to nie ma juz sensu lepiej  dołożyć do SteamDecka.

Pojawia się za chwile  dwie konsole  na Mediateku G99  ale nadal to będzie 1kzł  za chińczyka na ARMie z Androidem

Edytowane przez robbo2k_PL
Odnośnik do komentarza

Zaktualizuj ArkOSa  wez nową karte i nagraj obraz dla RG351MP  bo to chyba jest właściwy obraz  i jesli nie masz ekranu typ 4 bodaj to zamień pliki dtb z tej karty która masz po nagraniu obrazu

ja swojego R36 dopiero bede miał za kilka dni.  Ale z tego co wiem raczej  bedzie działać nowy obraz ArkOSa od strzała

 

Ale pierwszą rzeczą jako zrób to "kopię zapasową oryginalnych plików DTB"   (karta SD dostarczona z urządzeniem to szrot  padnie prędzej niz pożniej)

 

Niektóre urządzenia R36S są dostarczane z nowymi wyświetlaczami. Polecam wam zrobić kopię zapasową oryginalnych DTB, które były dołączone do waszego konkretnego urządzenia i wymienić je na karcie SD po flashowaniu nowego  obrazu. Jeśli wyświetla Ci się czarny ekran z domyślnym DTB na obrazie, możesz wypróbować te 2 pozostałe zestawy, dostępne tutaj: https://github.com/tech4bot/r35s/tree/main/new_displays

Najpierw wypróbuj domyślny wbudowany obraz, następnie panel 1 i na końcu panel 2.

 

R36s to najtańsze chyba urządzenie na RK3266.  

ArkOS ma aktualizacje online przez sieć trzeba mu tylko wsadzić "sticka wifi"  albo przejściówkę "USB to ethernet"  u mnie na RG351p z ArkOSem to działo wiec i tu powinno.

ArkOS jest ciagle rozwijany ostatnia wersja z 4 lipca 2024  https://github.com/christianhaitian/arkos/releases/tag/v2.0.07.04.2024

 

Edytowane przez robbo2k_PL
Odnośnik do komentarza

Tak.   zabezpiecz swoje pliki DTB one mogą być na partycji linux.  Moze byc je widac przez siec po ssh.    Chodzi oto ze te urządzenia przychodzą z rożnymi ekranami 

plik dtb zawiera sterownik ekranu do tej konkretnej partii.   Bo karta dostarczona z urzadzeniem "na pstrym koniu jeździ"

 

Jak włożysz karte do komputera to wyskoczą ci zapewne dwa dyski i jeden "do formatowania"   NIE FORMATUJ.  

 

na  dysku BOOT widocznym pod Windows będa pliki dtb,  skopiować i "trzymać w sejfie" a dysk EASYROMS to dysk z romami (jeśli masz jednokartowę rozwiązanie)

 

Edytowane przez robbo2k_PL
Odnośnik do komentarza

Przyszła...  po zmianie Androida na GammaOS  wychodzi w cyferkowym benchmarkowym (pipi)olo.... Wild Life  726  pkt   (to jest połowa tego co wyciąga telefon za 420zł  Poco M5 z Helio G99)

a i tak jest doskonała dla Dreamcasta i PSP nawet ze skręconymi zegarami  działa w 60klatkach niemal każda gra z GoW na PSP włącznie.

 

RG505 to stara konsola z 2023  z Unisockiem T618 ale gałki na czujnikach Hala i analogowe trigery.

 

 

spacer.png

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam Anbernica35XX z GarlicOS (Linux) i Retroida 3+ z Androidem. I tak jak lubię tego Retroida bo na nim ograłem FFX i FFXII to zdecydowanie bardziej relaksuję się na Anbernicu. Dla mnie Retroid za bardzo „wali telefonem” co mnie odrzuca podobnie jak gra na PC :)

Dlatego kolejna retro konsola którą kupię musi gładko ogarniać gry z PS2 (R3+ robi to różnie zależnie od tytułu) oraz raczej nie być na Androidzie. A za 5 lat może emu X360…?

Odnośnik do komentarza

Porąbało mnie i jednak kupiłem nowego Anbernica. Wbrew temu co czytałem, wcale nie taki on mały...

 

1.thumb.jpg.83030142226abae790f7e82afafe2d87.jpg

 

 

Spoiler

...jak na breloczek :kekw:

 

3.thumb.jpg.fdcdf122926127ab301726cf8fb73172.jpg

 

Samo pudełko jest wielkości RG35XX

2.thumb.jpg.ff80c9436fb4c9b8253950cb1e03a199.jpg

 

 

 

Wiem, że "beka", ale to należy traktować jako gadżet, czy właśnie breloczek z opcją odpalania gier. A ja już kiedyś pisałem, że lubię różne miniaturki.

 

"Konsolka" nie ma mi zastąpić żadnego innego sprzętu, tylko właśnie być taką pierdołą do pogrania w garstkę tytułów nie wymagających zręczności. Świetny bajer do backlogu GB i GBC ze względu na proporcje ekranu 1:1. Można spokojnie grać jedną ręką w mniej dynamiczne gry. Na pierwszy ogień poszedł u mnie WarioWare Inc, który jest wręcz idealną gierką do odpalania na krótkie posiedzenia.

 

Sprzęt jest niewiele większy od paczki TicTaców. Nawet z etui (nawiasem mówiąc brzydkie, bo wygląda jak cheesburger) zajmuje mniej miejsca niż paczka chusteczek. Tym sposobem mogę mieć to zawsze w torbie i odpalić np. w poczekalni, czy w nudniejszy dzień w pracy, kiedy nie wziąłem żadnej innej konsoli (na telefonie nie gram). Jest też opcja uśpienia i natychmiastowego powrotu do gry, a sprzęcik uruchamia się nawet szybciej, od RG35XX.

 

Obudowa z aluminium, nie plastiku. Jakość wykonania pierwsza klasa. Ekran oczywiście mały, ale bardzo dobry. Na żywo wygląda lepiej, niż na zdjęciach. Dźwięk z głośnika ulokowanego na spodzie konsoli również porządny i wyraźny, wcale nie za cichy. A w razie czego w pudełku była też przejściówka na wejście słuchawkowe.

 

Oczywiście nie dla każdego takie coś, co by nie powiedzieć większości. Jak ktoś jest dalekowidzem, albo ma duże dłonie, to odpada całkowicie. Ale ja lubię takie bzdety i ten ma swój urok. Teoretycznie odpala to gry do PS1, ale w praktyce wiadomo, że mija się to z celem. Parę gier GB czy SNES przejdę, mam nadzieję, a ostatecznie faktycznie skończy jako breloczek, jak się kiedyś zepsuje. Jedyne, czego się boję, to żywotność baterii. RG280V już mi dawno zdechł. Zobaczymy, jak będzie tym razem. Teoretycznie sprzęt może działać między 2-3h, co jak na taką pierdołę jest ok.

 

Poniżej kilka zdjęć

Spoiler

Porównanie z RG280V (RIP) i RG35XX. Ekran na żywo moim zdaniem lepiej wypada w Nano, minus proporcje ekranu.

9.thumb.jpg.ec7db85f0f59599c6f26be1dd5751913.jpg

 

4.thumb.jpg.1244e291ca070eb2148a70adcb19334b.jpg 5.thumb.jpg.855a069cf46796e83821cdbbe2a5b896.jpg

 

6.thumb.jpg.afcca4368fa1eed7d2a8a5e980449e23.jpg 7.thumb.jpg.6a5faf292a81c5acc1a5daa91bea5505.jpg

 

11.thumb.jpg.fe1e6e276a60b590774f753db41c5736.jpg 8.thumb.jpg.1342a9f9bcccdbcdf44001040e481015.jpg

 

  • Plusik 3
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Suavek napisał(a):

Porąbało mnie i jednak kupiłem nowego Anbernica.


Namawiałeś, namawiałeś no i namówiłeś :D

 

Kilka pytań:

- na chińskim Ali etui jest w zestawie?

- system na karcie (oczywiście do wymiany) plus druga karta na gry?

 

GBA i SNES sobie daruję ale do GB i GBC czy NGP i GG zimą w kieszeni kurtki w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Assassins_78 napisał(a):

Nie CPU a SoC a to różnica ;)

 

  • SoC: Rockchip RK3588S, czterordzeniowy procesor ARM Cortex-A76 (do 2,4 GHz) i czterordzeniowy procesor Cortex-A55 (do 1,8 GHz)
  • Karta graficzna: Mali-G610 MP4, kompatybilna z OpenGLES 1.1, 2.0 i 3.2, OpenCL do 2.2 i Vulkan 1.2

Vulkan 1.2 powinien robić tu robotę.

 

Tutaj robotę robi Big-Little wszystkie obecne Linuxy to 4 małe rdzenie. Tutaj mamy 4 duze.  Do tego 4GB RAM i nie Android.  PoYjemy zobaczymy bo podobne urządzenie zapowiada też MagicX - XU20 ze słabszym CPU

 

Ciekawe jest jak schłodzą te 15W zamiast 5W.

 

Cena będzie ponad 100USD .

Edytowane przez robbo2k_PL
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...