Skocz do zawartości

Retro handheldy do emulacji


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, friedrich napisał(a):


Namawiałeś, namawiałeś no i namówiłeś :D

 

Kilka pytań:

- na chińskim Ali etui jest w zestawie?

- system na karcie (oczywiście do wymiany) plus druga karta na gry?

 

GBA i SNES sobie daruję ale do GB i GBC czy NGP i GG zimą w kieszeni kurtki w sam raz.

Konsola i etui osobno z Ali, ale przyszły jedną paczką, bo zamawiałem jednocześnie.

 

Ogólnie nie wiem, na jakiej zasadzie działa Aliexpress, bo ceny przedmiotów zmieniają się z każdym kliknięciem i to znacząco. Koniec końców za konsolkę dałem 150zł z któregoś z oficjalnych sklepów Anbernic, a etui od randoma za 3zł. Darmowa wysyłka i oba przedmioty przyszły razem InPostem. Obecnie widzę ceny już skoczyły w górę. A nie ukrywam, że właśnie cena mnie trochę skusiła, bo na premierę sprzęt kosztował bliżej 300zł.

 

Co do OS, konsolka ma tylko jeden slot na kartę. Ja nie wymieniałem fabrycznego firmware, tylko go zaktualizowałem do wersji 1.0.2, który podobno poprawia trochę wydajność i wsparcie 60hz. Ogólnie domyślnie są dwa UI - GMenu2X oraz RetroFE. Można się między nimi swobodnie przełączać. Żaden dupy nie urywa, ale na moje potrzeby i przeznaczenie konsolki więcej mi póki co nie trzeba. Wypierdzieliłem wszystkie domyślnie wgrane romy i zostawiłem tylko swoje własne, które mnie interesują.

 

Ale ludzie generalnie polecają DrUm78 - https://github.com/DrUm78/FunKey-OS/releases/tag/FunKey-OS-DrUm78

 

Może sprawdzę, jeśli natknę się na jakieś problemy. Aczkolwiek karta, która przychodzi z konsolką to jakiś marny noname, więc można zawczasu sobie przygotować własną.

 

Wczoraj jeszcze trochę pograłem na sprzęcie i jeszcze raz podkreślę, że do GameBoy'ów nadaje się to idealnie. Szczególnie, jeśli chcemy nadrobić jakieś jRPGi, czy strategie.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, friedrich napisał(a):

Zaktualizowałeś podłączając konsolkę do kompa? Na stronie Anbernica akurat przy nano brak linka do firmware. 

https://win.anbernic.com/download/280.html

 

Pliczek luzem na kartę i sprzęt się sam zaktualizuje.

 

Wszelkie pliki można przesyłać bezpośrednio na sprzęt (Mount USB). Nie trzeba wyjmować karty pamięci.

Odnośnik do komentarza

Jesli to prawdziwy RP2 to ma stareńkiego Mediateka MTK6580 i Androida 6.  To zabytek.   To ma moc jak  R36s  (za 120zł)

A przy dzisiaj jest 1 sierpnia więc wyprzedaż na Ali i zniżki z kodem CDPLxx (dodatkowe ok 10% w zaleznosci od wysokosci zakupów inny kod)

 

z horyzontalnych (bez kodu i znizek za monety)

Anbernic RG35XX w zaleznosci od wersji Plus/H/SP od 200 zł

Trimui Smart Pro 220zł

Miyoo A30 134zł

 

Edytowane przez robbo2k_PL
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, robbo2k_PL napisał(a):

Jesli to prawdziwy RP2 to ma stareńkiego Mediateka MTK6580 i Androida 6.  To zabytek.   To ma moc jak  R36s  (za 120zł)

A przy dzisiaj jest 1 sierpnia więc wyprzedaż na Ali i zniżki z kodem CDPLxx (dodatkowe ok 10% w zaleznosci od wysokosci zakupów inny kod)

 

z horyzontalnych (bez kodu i znizek za monety)

Anbernic RG35XX w zaleznosci od wersji Plus/H/SP od 200 zł

Trimui Smart Pro 220zł

Miyoo A30 134zł

 

 

Jeszcze można wyrwać Powkiddy RGB20SX za około 65$ + parę dolców z kodu da się urwać.

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Kris77 napisał(a):

 

Jeszcze można wyrwać Powkiddy RGB20SX za około 65$ + parę dolców z kodu da się urwać.

 

Jeśli masz na myśli to poniżej to nie postawiłbym nawet włosa na to ze nie przyjdzie "żarówka".

Normalna cena  to około 80-85USD

 

 

0.0% Positive Feedback
 
Edytowane przez robbo2k_PL
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, robbo2k_PL napisał(a):

 

Jeśli masz na myśli to poniżej to nie postawiłbym nawet włosa na to ze nie przyjdzie "żarówka".

Normalna cena  to około 80-85USD

 

 

0.0% Positive Feedback
 

 

Ale zawsze można w przypadku "nieścisłości" odesłać towar i odzyskać kasę. Był kiedyś wał na Anbernic RG405V w zaskakująco niskiej cenie. Przychodził tani tetris. Dostałem kwit przewozowy DPD na maila i kasę szybciej niż Ali szacowało. Może wał, może dobra oferta. 

Odnośnik do komentarza

Na reddit  są wpisy tych co dostawali żarówki z takich sklepów.  

ostatnio Anbernic RG35XX  przyszedł taki,  w 95% nie ma problemu z odzyskaniem pieniędzy ale szkoda czasu i nerwów.

 

Jeśli sklep nazywa sie Shopxxxxx  trzymam się od tego z daleka.

 

 

spacer.png

Edytowane przez robbo2k_PL
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, BRY@N napisał(a):

Tanio to znaczy ile? ;)

250 zł z kartą pamięci 128 gb, ale możemy negocjować. :) No chyba ze przestrzeliłem z ceną bo w sumie  nie wiem za ile takie coś można opchnąć teraz. Wiem że to zabytek, ale może komuś nie potrzeba nic lepszego.

Edytowane przez Enepsignos
Odnośnik do komentarza

Dojechało moje Trimui Smart Pro. Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne, co prawda w transporcie pognietli rogi pudełka, ale samo opakowanie porządne i nie wali chińszczyzną na kilometr. Konsola również sprawia wrażenie solidnej, ma swoją wagę, przyciski dobry skok, ekran ok. Póki co, mało się bawiłem, ale dodawanie nowych romów jest bezproblemowe, czasy ładowania zadowalające. Będę używał jako zamiennik PSP, bo żeby znaleźć w miarę używalny egzemplarz konsoli sony trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 400 zł, a tu za 220 zł (tyle chyba aktualnie stoi na promce) dostajemy PSP i starsze generacje. I na takim ekranie mogę grać, R36S szybko poszło do żyda, bo jednak granie na tym małym ekraniku w coś więcej niż GB/GBC/GBA moim zdaniem mija się z celem.

 

Z ciekawostek, konsolka ma odpowiednik przycisku turbo w starych pecetach xd I na nie stockowym OS można odpalić stardew valley

 

Generalnie mogę polecić, choć pewnie i tak większość czasu będzie się kurzyło na szafce nocnej

Odnośnik do komentarza

Pograłem chwilę w Chains of Olympus i jest jak najbardziej grywalne. Burnout Legends miał pewne problemy z obrazem jak jechałem pod słońce i trochę gubił klatki, ale też dało się grać. W jakieś mniej wymagające pozycje pewnie i te 30 fps pociągnie :lapka: Dla mnie to jest zabawka, której użyję może kilka razy w tygodniu jak będę leżał wieczorem w łóżku przed snem więc za taką cenę jest ok

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Krzysztof93 napisał(a):

wszystko spoko ale ta konsolka radzi sobie z PSP? Obejrzałem co nieco na YT i to tak różnie z tym bywa, zależy od tytułu. 

 

To bardzo dobra konsola a ze ciagnie tez MSR i Virtua Tennis z Dreamcasta to nic do szczecia nie potrzeba

Oczywiscie Crossmix chocby dla standalone  emulatorów N64 i Dreamcasta zwieksza kompatybilnosc

 

 

 

Edytowane przez robbo2k_PL
Odnośnik do komentarza

Anbernic nano: jeszcze do mnie nie dotarł ale postanowiłem sobie na sucho przygotować świeżą kartę sandiska. Sformatowałem ją na FAT32, przez image32 nagrałem na nią obraz img z linka (flash… itd) i w efekcie dostałem kartę którą komp widzi jako niesformatowaną. Tak ma być czy coś skaszanilem?

No i przede wszystkim czy w nano system jest na karcie czy w konsoli :facepalm:

Edytowane przez friedrich
Odnośnik do komentarza

Czyli foldery na gry zobaczę dopiero po włożeniu karty do Nano i podpięciu kablem konsoli do kompa z Windows?

 

PS

Bo to Linux: mam RasberryPi400 z linuxem na którym uruchamiam emu Amigi. Bez czarów linuksowych coś tam zobaczę czy sobie odpuścić? ;)

Edytowane przez friedrich
Odnośnik do komentarza
36 minutes ago, Nonname said:

Dziś na pepperze jest oferta na takie coś:

https://www.pepper.pl/promocje/konsola-z-emulatorami-trimui-smart-pro-873429#comments

 

Ktoś może miał? Jakieś opinie?

 

 

 

A umiesz czytać? Kilka postów wyżej masz opinie a dyskusja toczy się przez kilka stron tego tematu.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...