Skocz do zawartości

Retro handheldy do emulacji


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

Neo Geo Pocket wymaga jakiegoś biosa?

 

Coś zjebałem w RG Nano jak robiłem czystkę fabrycznej karty, bo pozbywałem się wszystkich 'chińskich' romów i nie wiem, czy czegoś nadmiarowo z folderu nie usunąłem. Teraz jak wrzucam gry NGP to konsolka ich nie wykrywa, choć fabrycznie gierki działały. Nie pamiętam jednak, w jakim były formacie.

Odnośnik do komentarza

A moja leży w szufladzie i się kurzy, zgodnie z oczekiwaniami. Do bijatyk się ten twardy krzyżak nie nadaje, część gierek, w które chciałem zagrać nie działa prawidłowo (urywa obraz, przycina), a starocie arcade lepiej zostawię w pamięci. Może chociaż w pokemony pogram xd

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, mcp napisał(a):

A moja leży w szufladzie i się kurzy, zgodnie z oczekiwaniami. Do bijatyk się ten twardy krzyżak nie nadaje, część gierek, w które chciałem zagrać nie działa prawidłowo (urywa obraz, przycina), a starocie arcade lepiej zostawię w pamięci. Może chociaż w pokemony pogram xd

 

Ale nie umiesz w konfiguracje? Z tymi konsolkami zawsze jest tak ze "cos nie działa"  chcesz PSP  kup PS Vitę

Odnośnik do komentarza

Dobra, nie żeby dla kogoś to miało znaczenie, ale rozpracowałem NGP na RG Nano. Po prostu gry muszą być w formacie... zip... Dopiero wtedy emu je widzi i odpala normalnie, bez żadnego biosa. Rozpakowanych plików nie rozpoznaje.

 

Ogólnie po miesiącu zabawy z tym "handheldem" przyznam, że jestem zadowolony, bo to bardzo fajna metoda do zabicia czasu przy jakichś mniejszych gierkach, jak i nadrobienia zaległości z platform pokroju GameBoy (do Advanced), GameGear, NeoGeo Pocket, czy nawet SNES. Oczywiście nie nadaje się to do każdej gry, ale np. mnie całkiem fajnie się gra w Last Bible, WarioWare Inc/Twisted, czy zabija parę minut w klasykach typu Space Invaders, Tetris, albo jakichś shmupach.

 

Jest kilka gierek nawet na te słabsze platformy, które nie działają najlepiej, albo mają bugi, ale to raczej wyjątki. Generalnie Nano nie powinien dla nikogo być głównym handheldem do grania, a co najwyżej ciekawostką/zabawką.

 

Oczywiście największy plus konsolki to rozmiar i wykonanie. Można to mieć zawsze w torbie i nie zajmuje to to prawie nic miejsca. Aluminiowa obudowa daje nadzieje, że sprzęt trochę pożyje, a zarazem dobrze leży w dłoni(ach). Ekran i dźwięk bardzo dobre jak na takie maleństwo. Nawet na fabrycznym OS świetnie się to sprawdza do błyskawicznego odpalenia na parę minut i uśpienia/wyłączenia.

 

Niemniej jednak jeśli ktoś ma duże dłonie, bądź jest dalekowidzem, to naturalnie sprzęt nie jest dla niego. Ja przyznam, że mnie w soczewkach też oczy się męczą szybciej.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Assassins_78 napisał(a):

Tam działają tylke te porty które oni przerobili :) Inne nie będą działać. Nie ma tam apki PORT i bibiotek potrzebnych do uruchomiania innych portów niż te które masz na stronie twórcy softu :) 

 

Dobra, to odpuszczam, chyba nie chce mi się zgłębiać tematu. Widziałem gdzieś film i na ekranie obok wyboru emulatorów była ikonka z podpisem PORTS. Myślałem że to działa jak wrzucenie ROM'ów do właściwego katalogu. A jak nie, to nie ;)

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, robbo2k_PL napisał(a):

Nowy tydzień nowy Anbernic 

Anbernic 406V  dla państwa  (na oko widać iz  ciagnie GranTurismo 4 z PS2  i  jakieś gry na GCN i Wii) wiec pewnie  CPU  od Cube/RG556

 

image.png.e52d4dfbec0d0fae9016c47de951841b.png

 

https://www.youtube.com/watch?v=T39-lcEkV28

 

 

Az sobie spraedze. Aktualnie mam Powkiddy RGB20S i styka do odpalania gierek 2D. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...