Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co rozumiem, to i tak nie oznacza, że sprawa skończy się w sądzie, tylko przeciągnięcie procedury administracyjnej.

 

Dla Sony natomiast sprawa FTC/MS w sądzie to chyba najgorszy możliwy scenariusz, bo jeżeli teraz nie chcą klepnąć umowy z MS, to po ewentualnej wygranej MS w sądzie, nie będą już do niczego zobowiązani wobec Sony i może skończyć się tak, że sąd klepnie, Nintendo i Valve będą mieli 10 letnie umowy na gry ABK, a Sony zostanie bez żadnych gwarancji.

 

W sądzie wszystkie zarzuty trzeba udowodnić, nie mówiąc już o tym, że praktycznie cała branża stoi za przejęciem, nawet bezpośredni konkurenci ABK nie mają nic przeciwko (co jest chyba najbardziej zaskakujące, bo np. takie EA powinno się najbardziej obawiać wzmocnienia producenta CoD). Na polu zostaje osamotnione Sony, czyli aktualny lider rynku.

Edytowane przez SnoD
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość suteq

FTC pewnie sobie liczy na jakieś ugody z MS i dodatkowe pieniążki, a ja to bym chciał żeby w sumie MS ich rozpierdolił w sądzie dzięki czemu by nie musieli iść potem na żadne ustępstwa. Jeszcze niech UK/EU to przepchnie to już w ogóle ludzie zobaczą jakie klauny są z tych FTC. 

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, pawelgr5 said:

Raczej na wkurwie wyłożą jakis chory hajs zeby następna umowa na CoD'a (tzn po wygaśnięciu obecnej) była tylko dla nich na warunkch które zaorają Sony. W sumie to byłoby zabawne.

MS nie ma do tego jaj w przeciwieństwie do Sony. Jakby to druga strona była w tej sytuacji to CoD już dawno byłby exem (also available on PC).

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Głównie to że gierki masowe będą w GamePassie a więc ludzie za niską kwotę będa mieć dostęp do szerokiej i różnorodnej biblioteki tytułów, wliczając w to największe hity multiplayer. A poza tym MS na xCloud i nie dość że działa już bardzo dobrze to robi ekspansję na coraz większą liczbę urządzeń przez co coraz więcej graczy może dostąpić grania w duże i nowe gry bez wydawania zbyt dużych pieniędzy. Teraz taki każual może sobie kupić tylko telewizor Samsunga, pada, opłaci abonament i ma dostęp do setek tytułow w chmurze, już nie mówiąc że gry może mieć też na telefonie. 

Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, Shen said:

W dupie mam gierki acti z wyjatkiem diablo, w ktore i tak bede grał na pc, więc to przejecie nie wzbudza we mnie specjalnych emocji.

Pytanie mam do tych, co temu przejęciu przyklaskują, odstawiając wojenki konsolowe na bok, co dobrego z tego wyniknie dla graczy?

Więcej gier za pół darmo dostępne na PC, telefon i konsolę?

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Shen napisał:

Pytanie mam do tych, co temu przejęciu przyklaskują, odstawiając wojenki konsolowe na bok, co dobrego z tego wyniknie dla graczy?

 

- Gry Activsion i Blizzarda trafią do Game Passa, więc będzie opcja ograć takie gry jak Diablo, Crash czy Diablo w Gamepassie, zamiast płacić trzy i pół bomby

 

 

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, pawelgr5 napisał:

Raczej na wkurwie wyłożą jakis chory hajs zeby następna umowa na CoD'a (tzn po wygaśnięciu obecnej) była tylko dla nich na warunkch które zaorają Sony. W sumie to byłoby zabawne.

Chyba, że UE i inne urzędy nakażą w warunkach zgody na przejęcie pozostanie serii na konsoli Sony. Wtedy mają to za darmo :reggie:

Odnośnik do komentarza

Boże jakie pierdololo :kekw: no tak, bo jak nie przejmą acti/blizz to ABSOLUTNIE NIGDY te gry nie mogą wylądować w game pass:kekw: regulamin growego świata tego zabrania:dynia:

 

BTW. Jak ktoś liczy, że UE i CMA się zgodzą po tym jak w stanach czyli domu microsoftu kręcą nosem to POWODZENIA.

Edytowane przez PanKamil
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
7 minutes ago, PanKamil said:

Boże jakie pierdololo :kekw: no tak, bo jak nie przejmą acti/blizz to ABSOLUTNIE NIGDY te gry nie mogą wylądować w game pass:kekw: regulamin growego świata tego zabrania:dynia:

 

BTW. Jak ktoś liczy, że UE i CMA się zgodzą po tym jak w stanach czyli domu microsoftu kręcą nosem to POWODZENIA.

Póki co Activision nie wydało ani jednej swojej gry w Gamepassie, więc coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza

Jest trochę ciekawych informacji w dokumencie FTC.

 

d63f8ad767e90eec44d9060e47e6c6993ae648f7

Mam nadzieję, że CD Projekt, From Software, Embracer, Square, SEGA i inni, nie obrażą się na FTC, że nie są uważani studia zdolne stworzyć wysokobudżetową produkcję XD A nie sorry, później jest, że Epic jeszcze byłoby do tego zdolne.

 

Nintendo (sprzedające dziesiątki milionów konsol i gier) nie jest konkurencją dla MS i Sony, jest traktowane jako własny rynek. Gry ABK nie będą popularne na konsoli Nintendo, bo ta konsola jest skierowana do młodszych odbiorców, dzieci . A potem mamy taki wpis:

- "Nintendo pursues a different strategy of integrating its lower performance, portable hardware with its own distinctive first-party games to appeal to player nostalgia for Nintendo's unique gaming experience over high resolution, life-like graphics, and performance speed"

Nostalgia dotycząca znanych marek u młodszych odbiorców i dzieci, jakoś mi się nie klei .

A i jeszcze można skończyć rozmowy, jeśli takie były toczone, które generacją konsol jest Nintendo Switch - "Nintendo's most recent console—the Nintendo Switch—is not a ninth-generation gaming console"

 

PC i urządzenia mobilne nie są ekonomicznie uzasadnioną alternatywą dla konsol (PS i Xbox, Nintendo się nie liczy).

 

Normalny system dystrybucji gier tzw. Buy-to-play nie jest alternatywą dla usług subskrybenckich, trzeba je traktować jak inne rynki.

 

Microsoft w roku budżetowym 2022 miał przychód z działu gier na poziomie 16 mld dolarów.

 

Wydaje się, że pismo CMA było bardziej merytoryczne, które skupiało się na chmurze i usługach subskrybenckich, było tam widać włożenie większej ilości pracy w określenie problemów (z punktu widzenia CMA) które mogłoby przynieść to przejęcie, u FTC tak bardziej po macoszemu, ale może bardziej merytoryczne opis problemów zostawiają sobie na proces.

 

Pojawiło się jeszcze oświadczenie CWA po ogłoszeniu przez FTC swojej decyzji:

https://cwa-union.org/news/releases/cwa-statement-ftcs-decision-sue-block-microsoftactivision-deal

Edytowane przez tedi007
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Czoperrr napisał:

Póki co Activision nie wydało ani jednej swojej gry w Gamepassie, więc coś w tym jest.

Myślę, że wystarczy odpowiednio się dogadać, zapłacić, przebić ofertę sony, whateva. 

 

Najlepiej to po prostu zacząć wydawać zajebiste gry z tych 23 studiów, czy tam ile ich jest i zdominować rynek. Tylko sami sobie zawdzięczają dupe w jakiej są.

 

 

Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, PanKamil said:

Myślę, że wystarczy odpowiednio się dogadać, zapłacić, przebić ofertę sony, whateva. 

 

Najlepiej to po prostu zacząć wydawać zajebiste gry z tych 23 studiów, czy tam ile ich jest i zdominować rynek. Tylko sami sobie zawdzięczają dupe w jakiej są.

 

 

a co Tobie przeszkadza, że Acti byłoby przejęte? Przecież gry nadal wychodziłyby na PlayStation i mógłbyś je sobie kupić za pełną cenę w pudełku. Natomiast ja nie mogę zagrać w większość gier na Xboxie bo Sony blokuje je wykupując ekskluzywność. 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, PanKamil napisał:

Boże jakie pierdololo :kekw: no tak, bo jak nie przejmą acti/blizz to ABSOLUTNIE NIGDY te gry nie mogą wylądować w game pass:kekw: regulamin growego świata tego zabrania:dynia:

A czy jakakolwiek gra Activision czy Blizzarda  była dostępna w dniu premiery w Game Passie w dniu premiery? 

 

Tu nie chodzi o jakieś starocie rzucane do Plusa, ale o możliwość ogrania np. Diablo IV w dniu premiery w Game Passie.

3 minuty temu, Czoperrr napisał:

a co Tobie przeszkadza, że Acti byłoby przejęte? Przecież gry nadal wychodziłyby na PlayStation i mógłbyś je sobie kupić za pełną cenę w pudełku. Natomiast ja nie mogę zagrać w większość gier na Xboxie bo Sony blokuje je wykupując ekskluzywność

Wszyscy się domyślają co mu przeszkadza...

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Czoperrr napisał:

a co Tobie przeszkadza, że Acti byłoby przejęte? Przecież gry nadal wychodziłyby na PlayStation i mógłbyś je sobie kupić za pełną cenę w pudełku. Natomiast ja nie mogę zagrać w większość gier na Xboxie bo Sony blokuje je wykupując ekskluzywność. 

Chyba chciałem napisać "tylko cod". Jakie gry sony blokuje? Bo microsoft blokuje stalkera 2, replaced(które wygląda zajebiście), high life czy blokowało tunic, deaths door i wiele wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Just now, PanKamil said:

Chyba chciałem napisać "tylko cod". Jakie gry sony blokuje? Bo microsoft blokuje stalkera 2, replaced(które wygląda zajebiście), high life czy blokowało tunic, deaths door i wiele wiele innych.

Silent Hill 2, FFVII od lat, Forsaken do 2025 i kilka innych. Na gry Square mam wywalone, ale Silenta szkoda i trzeba będzie ograć na PC.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...