Skocz do zawartości

Prime Video


Wojtq

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.07.2024 o 11:28, ginn napisał(a):

 

Przymierzam się z lekkimi obawami, bo ocena bardzo średnia. Jednak duet Cavill i Reacher zachęcają. 

 

Ktoś już sprawdzał?

Ocena adekwatna, bo film jest dość mdły. Po świetnej scenie początkowej miałem nadzieję na więcej, ale najwyraźniej tematyka nie pozwala na więcej humoru. Jest poważnie, cały czas się coś dzieje, ale nie ma tu żadnej zapadającej w pamięć sceny, żadnych dialogów w stylu Ritchiego. Może to kwestia pierwszego planu, bo choć Cavilla uwielbiam, to aktorem jest marnym. Liczyłem na więcej zabawy postacią Reachera, jak we wspomnianej scenie na statku na początku filmu. Po tym Ritchson wchodzi już w tryb terminatora znany z Reachera. No faktycznie średnio wyszło.

Odnośnik do komentarza

Jeśli mam wyczekiwać czegokolwiek z PrimeVideo, co ma pojawić się na tej platformie w sierpniu tego roku lub nieco później to będą to "Pierścienie Władzy" z Uniwersum Władcy Pierścieni. Nie wybrzydzam, jaram się tym Światem w takiej serialowej odsłonie - w piekielnie dopieszczonej wizualnie; osobiście styl i jakość efektów najrozmaitszego przeznaczenia i technikach, pasuje mi do tak prowadzonej narracji i tak budowanego świata niemiłosiernie! Amazon kreuje nam rzeczywistość o potężnych rozmiarach. Dla poniekąd laika Władcy Pierścieni jestem maks podjarany tym tytułem - jego sezonem drugim! 

 

8127470.3.jpg

 

 

16 godzin temu, mcp napisał(a):

 Liczyłem na więcej zabawy postacią Reachera, jak we wspomnianej scenie na statku na początku filmu. Po tym Ritchson wchodzi już w tryb terminatora znany z Reachera. No faktycznie średnio wyszło.

 

Skoro o postaci Reachera mówimy, tiaaa, niedościgniony wzór z tą postacią związany to... nie żadna jej filmowa lub książkowa adaptacja, a jedynie ,,źródło": krutacki pierwowzór z książek! A najlepszą powieść Lee Child z Uniwersum Reachera uważam "Podejrzany" - książce postawiłem pełnoprawne: 10/10 w jej ocenie! Najlepsza z jaką się zetknąłem w gatunku szpiegowskich, akcji i sensacji z motywem wojskowości i tajnych misji w tle. :) Bang! 

 

Ano właśnie, przyjdzie i czas na obejrzenie "Reacher" z Prime'a - oj wiele osób mi tą produkcję poleca! :)

Edytowane przez JaskinieTerrigenoweMarvela
  • Plusik 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

 

 

 

image.thumb.png.c595f3f658aa965c925f5a1715d426ef.png

 

,,No dybry...", ten serial z obrazka powyżej, który tak się reklamuje ostatnio na PrimeVideo, to w ogóle wart jest uwagi? Ale to potężnie wygląda wizualnie - widziałem i zwiastun do serii, screeny, zdjęcia z planu etc., i przypomina to z perspektywy odbioru tylko ,,wizualiów" coś bliskiego "Immortals. Bogowie i herosi", aale z nieco inną dawką mitu i pompatyzmu. A co do filmów z ikonek na tle prezentacji "Those about die": ciekawe, bo to już kolejny raz, gdy PrimeVideo, nawet jeśli ma się wykupioną subskrypcę platformy, trzyma jakieś tytuły w swojej ofercie jako ,,do wypożyczenia albo kupna", po czym przenosi je do oferty abonamentu. :Coolface: "Pajęczyna", "Mów do mnie" - dam sobie rękę uciąć, że z dwa miesiące temu te filmy były na Prime jeszcze w ofercie sklepu platformy, a nie w ,,abo". Damn it! :reggie: 

 

Godzinę temu, Zwyrodnialec napisał(a):

Fajny ten nowy Batman. Niestety jego wadą jest to, że wcześniej był TAS. Wersja z dubbingiem brzmi jak jakieś Scooby Doo, a Batman brzmi jak karykatura Wiedźmina. Także lepiej zostawić napisy.

 

System is down! - rozwala mnie jeden z opisów fabuły "Batman: Mroczny Mściciel": ,,(...)Zrodzony w ogniu zamożny lew salonowy Bruce Wayne jednocześnie staje się kimś mniej i bardziej przypominającym człowieka – BATMANEM". Dość pokrętne, jakby dla widza ,,dziecięcego", nieuświadomionego - przynajmniej wizualnie seria 10 odcinków nowej, ze starym stylem, wersji Batmana MM wygląda na jedną z najbardziej oryginalnych animacji serialowych w ogóle z ostatnich kilku lat! ,,Kobiety Pingwina" nie skomentuję, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Szkoda jedynie tak skromnej liczby odcinków dla Batsy'ego od Prime'a... Z drugiej strony, dobrze że przynajmniej serial jest. 

 

 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nowy Gacek od Timma i Reevesa... Na razie pierwszy odcinek ale prawie porzuciłem w połowie. 

Stylistycznie fajnie. Klimat TAS-a zachowany. Kolaboracja powyższych panów sprawdza się dobrze. Każdy dokłada coś od siebie tworząc schludna i spójną całość. Mechanika odcinka (tego pierwszego przynajmniej) nie odbiega od tych z lat 90-tych. 

I wszystko byłoby cacy gdyby nie wręcz wylewający się z ekranów znak naszych czasów. Pingwinica czy Gordon Afroamerykanin nie są nawet tym wadliwym elementem. Każdy próbuje być na czasie i zadowolić wszystkich, no i ok. Ale kurwa... Kiedy wreszcie ludzie nauczą się robić poprawnie silne, niezależne postacie żeńskie bez ucinania nabiału każdemu osobnikowi płci męskiej? W tym odcinku każdy facet jest (o ironio) zero-jedynkowy. Albo kawał chuja albo beksa albo bezbarwny do oporu. 

Taki Dent aż prosi się o bardziej złożoną osobowość. Nawet TAS zrobił to lepiej. Chyba tylko Iggy wykazywał odrobinę charyzmy. 

Wiem też, że nie polubię nowej Barbary. Ciągle wkurwiona z wyraźną wrogością do facetów. 

I normalnie przymknął bym na to wszystko oko ale scena z ewakuacja posterunku przelała nieco czarę goryczy. Ktoś zostawia przykutą do biurka kobietę i żeby było wiadomo, że chodzi o białego faceta jest ładny najazd kamery na tabliczkę z imieniem. 

Nie skreślam serialu po pierwszym odcinku ale mam tylko nadzieję, że ten jeden odcinek był zrobiony by zamknąć mordy ludkom od PR-u. Twórzmy silne, niezależne postacie ale róbmy to dobrze.

 

A mogli zrobić adaptacje Gotham Central :frog:

 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Nadmiar ostrożności i niepotrzebne zwlekanie? Tak się właśnie zastanawiam czy w ten sposób nie robię sobie fanowsko źle nie oglądając jeszcze 4 sezonu "The Boys"?! Przy obecnym grajdołku serialowych różności i dziwności, od czego możliwości wyboru to aż głowa puchnie i mózg eksploduje z siłą większą niż ,,bombka" w Oppenheimerze, The Boys zdają się być najrozsądniejszym wyborem do obejrzenia, tym bardziej że mam mega ochotę na rozpoczęcie swej nazwijmy to ,,przygody" z czytaniem komiksów "Chłopaki". I jak, sezon 4 na tle pozostałych jest w miarę ok? Lepszy, gorszy? Fabuła zahacza o mocny dialog społeczno-polityczny? 

 

 

  • beka z typa 3
Odnośnik do komentarza

Ale wrzucili już czy klasycznie tylko fronty i podpis, że odcinki są niedostępne? Edit. Już wiem. Są ale w ramach subskrypcji MGM.

Pewnie za jakiś czas rzuca do standardowej oferty.

Bo czasem jest jak wyzej. Prime sporo seriali tak ładuje. Jakiś czas temu Justified i The Shield były chyba kilka miesięcy bez możliwości oglądania. Teraz np. SWAT tylko do 5 sezonu da się oglądać.

Odnośnik do komentarza

 

"Batman: Mroczny Mściciel" ma w sobie coś zachowawczego - można odnieść wrażenie, że za bardzo osadzono w Gotham tej wizji realia, klimat i atmosferę a'la lata 30-50te XX wieku w USA. Do całej serii nie mam kompletnie żadnych większych zarzutów. Oceniam ją na: 9/10. Styl animacji: prawie perła,  no prawie... bo jedynie ,,fizjonomia" postaci zdaje się kreować je na takie zbyt... barczyste, chłopskie - nawet kobiety nie mają w sobie przez tą dziwną ,,kreskę" tego typowego dla płci pięknej uroku. Za to ten przytłoczony, osnuty mgłą tajemnicy świat Gotham - kolor, kontur, wypełnienia, ta wizja! - sztos w opór! Ha! No i czekamy na drugi sezon! To w końcu opowieść z Uniwersum DC, której trzeba zaufać!

 

 

 

W dniu 7.08.2024 o 16:16, Luqat napisał(a):

No nie wiem. Może wystarczy zajrzeć do tematu o tym serialu i się pewnie dowiesz :balon:

 

Wydaje mi się, że co do mojej wypowiedzi wystarczyło z kulturą odpowiedzieć czy skomentować, a nie dziwować. xD.  Ja też mogę powiedzieć i ponarzekać, że w końcu to wątek o PrimeVideo, a "The Boys" lecą na tej platformie, więc gdyby ktoś chciał to by na mój post/pytanie powyżej odpowiedział; nie widzę w tym nic złego. :) Bez spiny Panowie. Luzik. 

Odnośnik do komentarza

Niepokojące jest to, że w aplikacji PrimeVideo bez względu na to skąd odpalamy streaming tej platformy, jakoś tak nagle zniknął... SKLEP! Nie jest to jakoś bardzo, ale to bardzo niepokojące, ale cholernie irytujące - dla randomowego widza nie ma to znaczenia, ale... jeśli chce się wypożyczyć lub kupić jakiś film, np. "Coś" Carpentera w opcji wypożyczenia za 10zł w świetnie strumieniowanej jakościowo formie obrazu UHD i dźwięku w ,,Atmosie", to trzeba szukać w okienku wyszukiwania i dopiero klikać w zakup. To jest cholernie wku... a to dlatego że przynajmniej gdy sklep w PrimeVideo funkcjonował, wszystko było czytelne i łatwo dostępne. A tak, to całość jest uwalona praktycznie w jednym menu. Najpierw AppleTV+ a teraz Prime. Przynajmniej Amazon dodaje coraz więcej tytułów do swojej biblioteki, i to tych które wcześniej można było tylko w ich przypadku dostać w ich ,,sklepie", np. ten najnowszy Kot w Butach. W sumie to coś za coś. :)

 

W dniu 10.08.2024 o 14:49, Masorz napisał(a):

Tak. Tzn MGM można wziąć darmowy trial również.

Chyba 14 dni, ale kto tak szybko obejrzy 17 sezonów Stargejtów?

 

MGM, SkyShowtime - przynajmniej PrimeVideo w wygodny sposób przedstawia na stronce, czy w aplikacji panel z subskrypcjami - to mnie w tej zmianie interfejsu/menu aplikacji PrimeVideo zaskoczyło. "Ptaki Hitcha są do wypożyczenia za 9,99 w najwyższej jakości obrazu i dźwięku, czyli wiadomixowe UHD i systemy Dolby. Ale można ten film też obejrzeć w subskrypcji Sky'a od Prime'a... I ciekawe, czy za te 9,99zł dostanę wtedy UHD i Dolby czy SD albo HD. :notsure:

Odnośnik do komentarza

Ten serial o gladiatorach wchodzi całkiem gładko, ktoś wcześniej to nazwał "guilty pleasure" i idealnie oddaje to charakter produkcji. Jest głupawo, czerstwo, ale ogląda się to w miarę bezboleśnie. Jestem po czterech odcinkach i jedyne co mocniej mierzi to matka tych córek, która sobie biega i wchodzi gdzie chce i widuje z córkami jak gdyby nie były niewolnicami. Scena

Spoiler

śmierci Hopkinsa

komiczna. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...