Skocz do zawartości

Dragon's Dogma 2


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, GearsUp napisał(a):

W najnowszym patchu oficjalne wsparcie dla Frame Gen 

 

image.thumb.jpeg.1bd2f9b2a0ca80909ace4f62d7d5e39a.jpeg

 

 

Włączyłem na chwilkę i fajnie klatki podskoczyły z tym ficzerem (chyba pora wreszcie skończyć)

 

Bez FG:

 

image.thumb.jpeg.4d83b3dc947fb1f5ba59848e386414fc.jpeg

 

 

Z włączonym FG:

 

image.thumb.jpeg.420df4a3aeb57cb385b0ab86d22fe24b.jpeg

 

 

Rzuciliby frame gen na konsole, chociaż chyba za mały klatkaż bazowy :/ 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
37 minut temu, XM. napisał(a):

Ahahahaha (pipi)any Itsuno - kompletnie im ta gra nie wyszła i jeszcze ten klatkaz, którego nie potrafią naprawić w inny sposób niż obniżenie grafiki. No coś od(pipi)ali oni z tym upgradem RE Engine -  boje się o mhw i re9.

 

 


W tym przypadku to nie wiem, czy obniżanie grafiki na wiele się zda. Coś jest ewidentnie skopanego przy implementacji RE, co sprawia, że za bardzo CPU jest zajeżdżane obliczeniami (siedliska NPC są najlepszym przykładem). Jakby to był problem natury graficznej, to pewnie Capcom by się pokusił o dowiezienie trybu 40 FPS/120Hz (tu w ogóle nie ma wzmianki wprost), chociaż frame pacing też był tragiczny. Tutaj to nie jestem pewien, czy 120 Hz faktycznie ma w czymś pomóc (oczywiście oprócz ominięcia tej durnej limitacji VRR - min. 48Hz w przypadku PS5, XSX ma lepszą implementację), jak klatkaż będzie dryfował od 40-kilku do poniżej 20 FPS-ów. Aż sprawdzę, jak wygląda teraz sytuacja.

Edytowane przez Antihero_
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wszystkie te "updejty" to dzialania zastępcze, Ci partacze z Capcom (w tym momencie nie mogę ich nazwać inaczej) nie potrafią dać 60fps bez pogarszania grafiki? Jakoś w innych grach się innym udało. Ja wogóle jestem zaskoczony że im jedynka wyszła tak dobrze. Ale dwójka to co innego, tu nie wystarczy skopiować technikaliów z DD Dark Arisen, tu potrzeba było czegoś więcej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...