Skocz do zawartości

Gry, które w niedalekim czasie spadną z cyfrowego rowerka - wątek informacyjny


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Homelander napisał(a):

 

Ale to jest dokładnie to o czym piszę: jest to dla Ciebie gra dzieciństwa? Super, szanuję. Zachowaj, pokaż synowi. Ale w szerszym ujęciu to nie jest coś co jest warte zachowania dla potomności, no bo dlaczego? Forza Horizon 2 nie jest ani innowacyjna, ani przełomowa, ani nic nie wnosi. Bardzo dobra gra, ale dlaczego ktoś miałby ponosić koszt prezerwacji, bo dla CIEBIE to gra dzieciństwa. To samo z The Crew. Jasne, kutasiarskie zachowanie ze strony Ubi za niewydanie patcha offline jak do Gran Turismo Sport. Ale usunięcie z serwerów? No jest jak jest. Ja też mam swoje gry dzieciństwa, które w szerokim ujęciu nie zasługują na prezerwację.

Jaki Ty masz mandat do oceny, co jest warte zachowania, a co nie?

Odnośnik do komentarza

Konsole to taki ostatni bastion, na komputerach już płyną z prądem od dawna. Dopóki jeszcze wcześniej informują żeby zakupić bo gra będzie usuwana to ok. Kupisz i będziesz miał.

 

W jakiś pokrętny sposób rozumiem co chce przekazać Homelander. Nie wszystkie filmy z lat 70,80,90 możesz dziś kupić fizycznie czy nawet cyfrowo. A takiego Obcego czy Giwiezdne Wojny bez problemu.

 

Dlatego myślę że przez najbliższe dwie dekady nikomu nie znikną Wiedzminy, Red Deady czy Residenty.

 

Wogóle to pierwszy raz od dawna instalowałem gierkę na ps5. Zainstalował się Spiderman 2 i chciałem go odpalić, a tymczasem w tle pobierał się plik akutalizacji chyba 1.003 który ważył 41 GB ;) i to już chyba nie szło z płyty, sporo danych 

  • This 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, GearsUp napisał(a):

I cyk pierwotna wersja Until Dawn spadła z rowerka więc wartość pudełka będzie tylko rosła, tym bardziej, że remake w kilku aspektach jest gorszy od oryginału co pokazał filmik DF.

 

Ponownie - wszyscy mają wylane w takie symulatory qte. Tą są gry na raz z zerowym replaybility. Przejść i do pieca.

 

Jakby zrobili remaster Bloodborne i byłaby taka sama sytuacja, że oryginał lepiej działa to pudelka byłyby na wagę złota.

1 minutę temu, drozdu7 napisał(a):

 

 

Wogóle to pierwszy raz od dawna instalowałem gierkę na ps5. Zainstalował się Spiderman 2 i chciałem go odpalić, a tymczasem w tle pobierał się plik akutalizacji chyba 1.003 który ważył 41 GB ;) i to już chyba nie szło z płyty, sporo danych 

 

Ja ostatnio pisałem o 80gb updajtu z sieci w tekken 8  :beka:

 

Co oni, całą gre w update wrzucili? Co tam bylo w tych plikach? Bo instalację miałem podobnej wielkości z płyty najpierw.

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, SlimShady napisał(a):

The Crew jest średni ze względu na biedny model jazdy, ale to, że możesz sobie  przejechać USA, to jednak jest pewien wkład, żadna inna gra tego nie oferuje

American Truck Simulator?

 

Uważam, że każdą grę jest warto zachować. Czy ktoś to zrobi i będzie trzymał - inna sprawa. To i tak jest tylko trochę bitów na jakimś nośniku. I każda gra może być grą życia dla kogoś - bo wspomnienia, itd. Forza 2 może nic nie wnosić do gatunku ani serii, ale jeśli dla kogoś to będzie pierwszy kontakt z racerami, to będzie pamiętał do końca życia. W pewnym momencie ci wszyscy ludzie umrą i już nikt po to więcej nie sięgnie.

18 minut temu, drozdu7 napisał(a):

Konsole to taki ostatni bastion, na komputerach już płyną z prądem od dawna. Dopóki jeszcze wcześniej informują żeby zakupić bo gra będzie usuwana to ok. Kupisz i będziesz miał.

Różnica jest zasadnicza, bo na PC możesz wszystko skopiować i zachować. A na konsoli bez mocnego kombinowania (jeśli w ogóle), nie porobisz sobie archiwum. Dlatego na PC nośniki fizyczne odeszły bez echa.

 

Edit: a, no i NFS The Run.

Edytowane przez dominalien
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, dominalien napisał(a):

A na konsoli bez mocnego kombinowania (jeśli w ogóle), nie porobisz sobie archiwum.

Yyy, podpinasz dysk i kopiujesz sobie co chcesz? Gdzie tu kombinowanie?

 

28 minut temu, drozdu7 napisał(a):

Wogóle to pierwszy raz od dawna instalowałem gierkę na ps5. Zainstalował się Spiderman 2 i chciałem go odpalić, a tymczasem w tle pobierał się plik akutalizacji chyba 1.003 który ważył 41 GB ;) i to już chyba nie szło z płyty, sporo danych 

Jak tylko ma się normalnego neta, to szybciej jest ściągnąć gierkę niż instalować z płyty. Mogliby się ogarnąć i zrobić jak MS, że możesz sobie zassać ze sklepu całość.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Square napisał(a):

Yyy, podpinasz dysk i kopiujesz sobie co chcesz?

To chyba na ostatniej generacji konsol (jeśli na xboksie jest tak samo jak na ps5) a przedtem? I wszystko na specjalnym dysku, w specjalnym formacie, z ograniczeniami. A jak kiedyś wyłączą neta w PS5 to kto zagwarantuje że to będzie można odtworzyć, bo nie da się sprawdzić czy masz licencję?

 

Na PC jest zupełnie inaczej, szczególnie ze sklepami bez drm.

5 minut temu, Pupcio napisał(a):

Zapisy z gier?

Na PS5 zapisów gier już nie skopiujesz.

Odnośnik do komentarza

A czym się różni ta sama gra na dysku zewnętrzynym od tej zainstalowanej na wewnętrznym dysku? Mam tak kilka gier poinstalowanych na zewnętrznym dysku na XSX np Metro Exodus, które przed nex gen patchem chodziło w natywnym 4k a patch zbijał jej rozdzielczość więc sobie zostawiłem tamtą werję na dysku zewnętrznym i mówisz, że nie będę mógł zagrać przy odłączonej konsoli od neta bo system narzuci mi aktualizację w jakiś magiczny sposób?

Edytowane przez GearsUp
Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, GearsUp said:

A czym się różni ta sama gra na dysku zewnętrzynym od tej zainstalowanej na wewnętrznym dysku? Mam tak kilka gier poinstalowanych na zewnętrznym dysku na XSX np Metro Exodus, które przed nex gen patchem chodziło w natywnym 4k a patch zbijał jej rozdzielczość więc sobie zostawiłem tamtą werję na dysku zewnętrznym i mówisz, że nie będę mógł zagrać przy odłączonej konsoli od neta bo system narzuci mi aktualizację w jakiś magiczny sposób?

 

No to podłącz ten dysk do innej konsoli i spróbuj odpalić offline

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, GearsUp napisał(a):

że nie będę mógł zagrać przy odłączonej konsoli od neta bo system narzuci mi aktualizację w jakiś magiczny sposób?

System nie narzuci aktualizacji jak będzie odłączony od sieci, tylko bardzo możliwe że nie pozwoli grać, bo nie będzie mógł sprawdzić czy masz do tego uprawnienie.

 

Poza tym chyba rozmowa jest o tym, jak będzie w przyszłości, a nie teraz, tak? Teraz to wiadomo, że firmy konsolowe dbają, żeby wszystko działało. Ale za 20 lat może być zupełnie inaczej, serwery powyłączane, konsole bez dostępu do neta i sklepów, taki backup będzie prawdopodobnie bezużyteczny, bo wszystko jest poszyfrowane i poograniczane jak tylko się da.

Odnośnik do komentarza

Sam fakt, że już nawet dysku w PS5 nie wymienisz jak Ci padnie bo jest zintegrowany to spore utrudnienie a to gadanie, że to po to żeby szybciej gry działały to można między bajki włożyć.

Wiem, że to jest na teraz jakaś abstrakcja ale nic nie jest wieczne a jednak możliwość takie podstawowej naprawy bez angażowania serwisu za dużą kasę to jednak plus.

Firmy mają graczy na smyczy od dawna i co raz bardziej ją skracają sprawdzając na ile mogą sobie pozwolić.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie płytki to tylko spoko jako przenośna licencja, nie są sparowane z konkretnym kontem (jeszcze) więc jak coś się zesra to gier nie tracisz. 

 

Ale zawsze przy takich dyskusjach bawi mnie jak bardzo ludzie przejmują się tym co będzie za 30 lat. 30 kurwa xd będę miał wtedy 65 lat, dożyć tego będzie sukcesem a nie sprawdzanie czy mam Little Big Planet 3 w bibliotece.

Świat i technologia zrobi fikołka jeszcze nie raz w tym czasie. 

 

Teraz kupiłem sobie płyty bo zwyczajnie taniej było ale nie mam problemu z kupowaniem np u MS cyfrowo i jakoś tak czuję że normalnie będę mógł grać w tę gry przez długie lata jeszcze 

Odnośnik do komentarza
Teraz, drozdu7 napisał(a):

 

 

Ale zawsze przy takich dyskusjach bawi mnie jak bardzo ludzie przejmują się tym co będzie za 30 lat. 30 kurwa xd będę miał wtedy 65 lat, dożyć tego będzie sukcesem a nie sprawdzanie czy mam Little Big Planet 3 w bibliotece.

 

Mnie bawi że ludzie myślą że trzeba to robić tylko we własnym interesie, A nie ogółu i przyszłych pokoleń.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Już teraz wiemy, że dla wielu ludzi gry sprzed 40 lat i starsze są bardzo ważne, dlaczego za 30 lat miałoby być inaczej? Gry z PS3 już mają prawie 20 lat i bardzo fajnie się do nich wraca i wiele osób, też na tym forum, je kolekcjonuje i w nie gra. To, że dla konkretnej osoby to nie ma znaczenia nie znaczy, że temat nie istnieje.

 

8 minut temu, Square napisał(a):

Czyli zakładamy co, że konsola ci się sperdoli, Sony/MS się zawiną całkowicie z biznesem?

Nie zawiną z interesem tylko odłączą dostęp do swoich serwerów starym konsolom (co na 100% się stanie).

Edytowane przez dominalien
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...