Skocz do zawartości

Gry, które w niedalekim czasie spadną z cyfrowego rowerka - wątek informacyjny


Rekomendowane odpowiedzi

Już teraz wsteczna nie jest "w pełni" obsługiwana, na PS5 nie/źle działa kilkanaście gier z PS4. I ciekawe jak se odpalisz grę na płycie jak nie będziesz miał napędu. Może nawet nie będziesz mógł kupić, bo usuną ze sklepu (co też już się zdarzało).

 

Dobra, dość się już napisałem. Dla niektórych temat nie istnieje - super, macie jedno zmartwienie mniej. Dla mnie niestety istnieje i mam jedno więcej.

Edytowane przez dominalien
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Pupcio napisał(a):

Mnie bawi że ludzie myślą że trzeba to robić tylko we własnym interesie, A nie ogółu i przyszłych pokoleń.

Ale wiesz że prawdopodobnie te przyszłe pokolenia będą miały na to totalnie wypierdolone?

To dlatego płyty coraz mocniej przegrywają, bo takich dinozaurów kolekcjonerów jest coraz mniej i będzie coraz mniej.

Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, drozdu7 said:

Ale wiesz że prawdopodobnie te przyszłe pokolenia będą miały na to totalnie wypierdolone?

To dlatego płyty coraz mocniej przegrywają, bo takich dinozaurów kolekcjonerów jest coraz mniej i będzie coraz mniej.

 

Absolutnie się nie zgodzę. Pasjonatów starych filmów czy książek czy muzyki nie ubywa. Więc i pasjonatów starych gier nie powinno

 

Generalnie podoba mi się to co robi Nintendo na Switchu ze starszymi grami. Tą drogą powinno to iść

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, drozdu7 napisał(a):

Ale wiesz że prawdopodobnie te przyszłe pokolenia będą miały na to totalnie wypierdolone?

To dlatego płyty coraz mocniej przegrywają, bo takich dinozaurów kolekcjonerów jest coraz mniej i będzie coraz mniej.

No właśnie to jest moim zdaniem strasznie głupie myślenie. George Lucas powinien spalić pierwszą trylogie sw po 10 latach bo "kto to będzie chciał oglądać za 30 lat" No kurde bez jaj. Jak się ma 15 lat to ma się w większość dzieł kultury wyjebane jajca co nie znaczy że z wiekiem się to nie zmienia. Zobacz sobie jak dzisiejsze gówniaki są zafascynowane stylistyką początków xxi wieku., nawet nagrywają że im smutno bo nie dorastali z ps2 xD 

Nie łudze się że każda gra będzie zawsze dostępna bo to niemożliwe ale mimo wszystko powinno się o to walczyć moim zdaniem. Dlatego tak szanuje podejście goga i jak mam tylko możliwość to jednak tam kupuje gry a nie na steamie

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Homelander napisał(a):

Generalnie podoba mi się to co robi Nintendo na Switchu ze starszymi grami. Tą drogą powinno to iść

w sensie że podoba ci się uniemożliwia zakup starych gier i można je tylko wypożyczyć w ramach abonamentu, czy tego że wydaje remastery starych marianów i by po roku wycofać je ze sprzedaży? 

 

Przepraszam, ale to musi być jakiś trolling, podejście Nintendo do zachowywania starych gier nie powinno być dla nikogo wzorem do naśladowania. 

  • Plusik 9
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Pupcio napisał(a):

George Lucas powinien spalić pierwszą trylogie sw po 10 latach bo "kto to będzie chciał oglądać za 30 lat"

No próbował. Najpierw pozmieniał co się dało (pierwszej, ehem, czwartej części nawet to wyszło na dobre), potem próbował pousuwać te poprzednie, żeby nikt nie mógł obejrzeć. Na szczęście jest (był?) projekt Despecialized. Mam to jeszcze na jakimś dysku.

1 minutę temu, ASX napisał(a):

w sensie że podoba ci się uniemożliwia zakup starych gier i można je tylko wypożyczyć w ramach abonamentu, czy tego że wydaje remastery starych marianów i wycofuje się ze sprzedaży? 

 

Przepraszam, ale to musi być jakiś trolling, podejście Nintendo do zachowywania starych gier nie powinno być dla nikogo wzorem do naśladowania. 

To samo pomyślałem, ale doszedłem do wniosku, że ta wypowiedź była wyrazem naiwności i nieobycia ze światem kolegi @Homelander

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, ASX napisał(a):

Tak kompletnie  to nie, bo istnieją nawet takie witryny jak abandonware gdzie można ściągnąć soft który został porzucony i zniknął ze sprzedaży 

 

https://www.myabandonware.com

 

Ostatnio nawet sobie ściągałem z niej 3 części Blair Witch ale wiesz, że to tylko jedna stronka i w każdym momencie może jebnąć. 

Odnośnik do komentarza

Te podmianki rimejków za oryginały, to też syf, co gorsze, nie są powodowane jakimiś obostrzeniami, tylko zwyczajnie nie chcą, żeby ludzie widzieli podobną wersję(głównie gry 8 generacji), czy nawet lepszą, w dużo niższej cenie. Chyba z GTA trilogy, jak wydali tego szrota, próbowali zrobić coś podobnego, udając, że oryginały nie istnieją.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
25 minutes ago, ASX said:

w sensie że podoba ci się uniemożliwia zakup starych gier i można je tylko wypożyczyć w ramach abonamentu, czy tego że wydaje remastery starych marianów i by po roku wycofać je ze sprzedaży? 

 

Przepraszam, ale to musi być jakiś trolling, podejście Nintendo do zachowywania starych gier nie powinno być dla nikogo wzorem do naśladowania. 

 

Mogę w nie pograć w ramach niewielkiej opłaty. Serio musisz kupić pierwszego Mario tylko po to żeby go odpalić raz na 10 lat?

Odnośnik do komentarza

Oczywiscie ze lepiej bylo dla mnie kupic Link to the Past za te chyba 40zl na N3DSXL niz teraz placic haracz kazdorazowo jak bede chcial odpalic chociaz na godzine (nie da sie wykupic abo za 5zl na jeden dzien wiec calosciowo koszt takiego odpalnia w abo z czasem bedzie niebotycznie wyzszy). Ja wracam do retro zajebiscie czesto. Wykupuje na Steam praktycznie kazda kolekcje, na ktorej sa jakiekolwiek interesujace mnie gierki. Abonamenty nigdy mi tego nie zastapia.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
26 minutes ago, ASX said:

 

Ogólnie nie muszę kupować wszystkich gier, ale wolałbym żeby Nintendo czy inna firma nie obierały mi tej możliwości. To dosyć proste. 

 

Oczywiście. Ogólnie lepiej być zdrowym, pięknym i bogatym niż chorym, brzydkim i biednym. 

 

Ja nie piszę o tym co bym wolał. Tylko jaki kompromis będzie znośny i dla firm i dla graczy. Wirtualne muzeum a'la Nintendo wydaje mi się dobrym kompromisem. 

Odnośnik do komentarza
Just now, SlimShady said:

Wszędzie, oprócz nich, jeśli masz w abo, to możesz kupić. Nie widzę powodu dlaczego tutaj miałoby być inaczej, ale to jest firma, która zrobiła limitowaną kolekcję w cyfrze(aż niewiarygodne), więc jakoś to się układa w jedną całość.

 

Możesz kupić na PS Store na PS5 gry z PS1, PS2 i PS3?

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Homelander napisał(a):

 

Możesz kupić na PS Store na PS5 gry z PS1, PS2 i PS3?

Poza grami z PS3 ktore sa w streamingu to tak - wyjatek to Tekken 2 z tych co wyszly (chociaz uczciwie przyznam, ze nie wszystkie proboalem kupic wiec nie wiem czy to jedna gra). Rok temu kupilem Syphon Filter 1 i 2, teraz licze na to ze Dino Crysis bedzie za normalna kase. Resident Evil 1 oraz Wild Arms dostalem za free bo kupilem je miliard lat temu na Vicie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, GearsUp napisał(a):

I cyk pierwotna wersja Until Dawn spadła z rowerka więc wartość pudełka będzie tylko rosła, tym bardziej, że remake w kilku aspektach jest gorszy od oryginału co pokazał filmik DF.

A co tam wyszło z horizonem? Usunęli starą wersje i jest tylko droższa nowsza?

https://lowcygier.pl/keyshopy/horizon-zero-dawn-usuniete-ze-steam-ostatnia-szansa-na-gre-na-pc-za-39-zl-zamiast-214-zl/
 

10 godzin temu, pawelgr5 napisał(a):

Tekken 2

Był w bundlu z inną gra namco, ale potem usunęli chyba całkowicie. Trójki nie ma przez postać gona i braku licencji na niego. Kurla wszędzie te licencje: na auta muze czy nawet na ludziki…

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...