Skocz do zawartości

Silent Hill 2 Remake


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Jo wola The room na konsole z acziwmentami a nie jakieś 4 ciulate gry po 10 latach posuchy sie obudzili jak można doic fanów na nostalgii wspanialy naród Czeski pokazał jak sie powinno zrobić silent hilla a poloki to zdupiom jak zwykle a f to od literki 6 zapewne ale nie umiecie nawet skumać tak prostej rzeczy

Edytowane przez Popi
Odnośnik do komentarza
Just now, Paolo de Vesir said:

Świetny twist fabularny, ciekawie zrobione miasto i chyba najlepszy finałowy boss w serii (design). Gdyby gry nie zgubiła drewniana walka mielibyśmy wyśmienitego Silenta.

Taki świetny ten boss Downpour, że już zapomniałem jaki był. Gierka na raz niestety, najgorszy Silent.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Czoperrr napisał:

No ja bym wolał coś na wzór remaków od Capcomu. Materiał źródłowy + kilka zmian czyniącym grę atrakcyjniejszą dla ludzi znających oryginał na pamięć. Tutaj niestety jest 1 do 1 sądząc po trailerze. 

Bez przesady za mało pokazali żeby było wiadomo że to 1:1, walka na 100% zmieniona więc niektóre zagadki pewnie też przerobią/spłycą. Dawno nie grałem w SH2 ale była w oryginale scena z Piramidogłowym w deszczu? W ogóle był deszcz w SH2?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czym bedzie Falltown, ale po tym co mowia w trailerze to fabularnie kolejny SH z motywem odkupienia/ukarania. Mimo to jestem nawet zainteresowany ale bardziej formula niz reszta.

 

SH2 - doceniam subtelne rozszerzenie narracji (pierwsza scena w kiblu) i zakladam, ze bedzie tego wiecej, no ale to jedynie remake gry, ktora znam na wylot. Do tego je.bie plastikiem a po gebie Jamesa widac, ze mocap byl robiony w europie wschodniej.

 

SH f, dla mnie zwyciezca tego pokazu. Japonszczyzna 120%. Pewnie jakis spinoff ale licze, ze zmienia tym samym nuzaca mnie juz formule z jakims chlopkiem zatrzasnietym w czyscu. 

Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, łom said:

Bez przesady za mało pokazali żeby było wiadomo że to 1:1, walka na 100% zmieniona więc niektóre zagadki pewnie też przerobią/spłycą. Dawno nie grałem w SH2 ale była w oryginale scena z Piramidogłowym w deszczu? W ogóle był deszcz w SH2?

Tak. Na samym końcu. Hotel jest zalany i kiedy wchodzimy po schodach na finałową walkę to pada deszcz.

 

3 minutes ago, smoo said:

Nie było deszczu w oryginale, tak samo jak ta scena z pętlą wisielca, to się oryginalnie działo w nowhere głęboko pod ziemią (tzn głęboko w psychice Jamesa). To niestety zwiastuje jakieś odejścia od oryginału.

 

Swoją drogą ta animacja wymachiwania deską :sapek:

 

Mylisz się. Scena z pętlą jest. Jest to zagadka z wisielcem. 

Silent Hill 2: Exploring a Horror Masterpiece | Den of Geek

 

Wszystko pokazane w trailerze jest w oryginale. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Czoperrr napisał:

Tak. Na samym końcu. Hotel jest zalany i kiedy wchodzimy po schodach na finałową walkę to pada deszcz.

 

 

Mylisz się. Scena z pętlą jest. Jest to zagadka z wisielcem. 

Silent Hill 2: Exploring a Horror Masterpiece | Den of Geek

 

Wszystko pokazane w trailerze jest w oryginale. 

 

Mówiłem o deszczu którego w scenie z wisielcami nie było.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, YETI napisał:

Fajnie, że gra chodzi na UE5 i ominie poprzednią generację. Dobre czasy dla graczy, rimejki świetnego RE4 i jednej z gier życia. Ciekawe czy Castlevania ma szansę również wrócić, bo za MGS bez Kojimy to nawet niech się nie biorą.

MGS to nie wiem czy by teraz wyszedł nawet z Kojimą. Jakoś nie widzi mi się bieganie Snakiem po open-worldzie i roznoszenie ulotek :notlikethis:

 

Teraz, smoo napisał:

 

Mówiłem o deszczu którego w scenie z wisielcami nie było.

IMO to już jest czepianie się pierdół. Wiadomo, że gra nie będzie 100% kalką klasycznego SH2. Najważniejsze, żeby nie mieszali przy fabule, bo gameplay, lokacje czy design przeciwników może się trochę różnić, a nawet powinien. 

Odnośnik do komentarza

To już nie chodzi o sam deszcz tylko ogólną estetykę gry, w trailerze sceny które dzieją się w otherworld w ogóle nie mają tego ciężkiego, brudnego i rdzawego klimatu, wszystko wygląda tak bardzo sterylnie i czysto, podobnie piramidogłowy, nawet krwi na nim nie ma. James padający na kolana w końcówce gry wygląda jakby płaszcz dopiero z pralni odebrał, takie drobne detale to jest właśnie to co oddziela artystów od wyrobników.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 minutes ago, Szermac said:

Można się spodziewać no kilku zmian. Miejsce spotkania Marii w Rosewater Park też zmienione, ale fajniejsze IMO.

Kurna zagrałby w to już.

Jakby stała znowu przy tej samej barierce to byłaby już IMO przesada :D

 

Graficznie mocno nierówno, niby sterylnie, ale niektóre momenty wyglądają świetnie i zachowują styl graficzny oryginału:

pvxco7y46uu91.jpg

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
28 minut temu, YETI napisał:

Fajnie, że gra chodzi na UE5 i ominie poprzednią generację. Dobre czasy dla graczy, rimejki świetnego RE4 i jednej z gier życia. Ciekawe czy Castlevania ma szansę również wrócić, bo za MGS bez Kojimy to nawet niech się nie biorą.

https://www.gematsu.com/2021/10/rumor-konami-developing-castlevania-metal-gear-solid-and-silent-hill-revivals

https://www.videogameschronicle.com/news/konami-is-set-to-revive-metal-gear-castlevania-and-silent-hill/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...