Skocz do zawartości

Silent Hill 2 Remake


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Moja czarodziejska kula mówi: wspięli się na wyżyny trailerotwórstwa, żeby zmyć smród po ostatniej zapowiedzi, więc będzie zdecydowanie lepiej, ale wciąż gra to drewno i gameplayowo 6/10. I zanim ktoś napisze, że SH2 OG to drewno, albo że nie o to w tej grze chodzi, to przypominam, że w RE2 też nie chodzi o akcję, a o eksplorację, zagadki, klimat + akcję, a jakoś w rimejku nie dostarczyli drewna, tylko płynniutki, przemyślany i satysfakcjonujący gameplay bez chowania się za kratami "to gra o klimacie, nie rozgrywce". Mamy 2024 rok, w klimat też powinno się super grać!

 

I choć brzmię sceptycznie, to jestem mimo wszystko (ostrożnie) optymistyczny i myślę, że będę po dzisiejszym trailerze zadowolony (po obniżonych oczekiwaniach i przetrawieniu sytuacji od czasu zapowiedzi).

 

Jak nie podadzą daty premiery, to jazda z nimi.

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Szermac napisał(a):

Niech pokażą resztę postaci, albo chociaż Angelę. I jakiś dłuższy nieprzerwany gameplay, może z łażenia po Woodside Apartment, muzyczkę Yamaoki i pizgaństwo w Pre-Order xD
No i liczę na coś fajnego z Townfalla i f.

Niech nie pokazują wyjscia z toalety na parking tylko, bo to już mega spojler xD. 

25 minut temu, Nyu napisał(a):

Moja czarodziejska kula mówi: wspięli się na wyżyny trailerotwórstwa, żeby zmyć smród po ostatniej zapowiedzi, więc będzie zdecydowanie lepiej, ale wciąż gra to drewno i gameplayowo 6/10. I zanim ktoś napisze, że SH2 OG to drewno, albo że nie o to w tej grze chodzi, to przypominam, że w RE2 też nie chodzi o akcję, a o eksplorację, zagadki, klimat + akcję, a jakoś w rimejku nie dostarczyli drewna, tylko płynniutki, przemyślany i satysfakcjonujący gameplay bez chowania się za kratami "to gra o klimacie, nie rozgrywce". Mamy 2024 rok, w klimat też powinno się super grać!

 

I choć brzmię sceptycznie, to jestem mimo wszystko (ostrożnie) optymistyczny i myślę, że będę po dzisiejszym trailerze zadowolony (po obniżonych oczekiwaniach i przetrawieniu sytuacji od czasu zapowiedzi).

 

Jak nie podadzą daty premiery, to jazda z nimi.

Brak daty dzisiaj to już będzie ogromny zawód i problem dla wydawcy. 

Odnośnik do komentarza

Na pewno nowy trailer będzie mniej nastawiony na pokazywanie walki, a bardziej na eksplorację, zagadki i story. Jakoś nie sądzę, żeby aż tak poprawili strzelanie/melee, żeby się tym chwalić, poza tym raczej nikt nie chce widzieć jak James kasuje headshotami pielęgniarki lub też jak napierdala gazrurką Piramidogłowego po dyńce, tylko wszyscy są bardziej ciekawi czy udało im się dobrze oddać klimat błądzenia po miasteczku oraz czy nie schrzanili bohaterów. Bardzo mnie ciekawi v-a, raczej nie uda im się powtórzyć tych nietypowych kwestii z klasyka, ale oby nie przekombinowali jak w remasterze. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

SH Master Collection możesz od razu wywalić. Tam jakieś inby z aktorami głosowymi były po drodze, dlatego nawet HD Hatfufanomwpysk Collection miało problem żeby powstać i finalnie SH3 musiało wywalić oryginalny dublaż do śmieci.

 

Już nawet nie wspominając o tym, że te niemoty zgubiły kody źródłowe tych gier.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Z drugiej strony SH Homecoming dostało nagły update na Steamie, a kolekcja MGS była po linii najmniejszego oporu.

 

Nie wierzę w Master Collection, ale nie wykluczam.

 

Oby pokazano coś z f i Townfall, w sensie jakieś trailery z fragmentami rozgrywki, a nie klimatyczne zwiastuny z cutscenkami. 

 

W bingo brakuje "Next mainline SH from Konami", bo w ostatnim roku trwa nabór ludzi do zespołu, który ma albo już się zajmował produkcja nowej odsłony. Kto wie, może coś pokażą.

Edytowane przez Nyu
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Nyu napisał(a):

W bingo brakuje "Next mainline SH from Konami", bo w ostatnim roku trwa nabór ludzi do zespołu, który ma albo już się zajmował produkcja nowej odsłony. Kto wie, może coś pokażą.


Silent Hill f to pełnoprawna kolejna część cyklu.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Bzduras napisał(a):

SH Master Collection możesz od razu wywalić. Tam jakieś inby z aktorami głosowymi były po drodze, dlatego nawet HD Hatfufanomwpysk Collection miało problem żeby powstać i finalnie SH3 musiało wywalić oryginalny dublaż do śmieci.

 


No a kolejnych rimejków tym bardziej nie zapowiedzą na ślepo, nawet jeśli miałby to być outsourcing do Chińczyków albo innych blooberów

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Truizm, ale jedyną szansą na remake'i klasyków jest dobre przyjęcie Silent Hill 2. Tylko Bloober jest w o tyle trudnej sytuacji, że muszą w ograniczonym budżecie zrobić coś na poziomie i jeszcze to sprzedać. Tutaj nie ma mowy o przepalaniu hajsu, bo sama marka nie ma już takiej mocy jak kiedyś (a i sprzedażowo w czasach świetności była w cieniu RE).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wg kogo?

 

Zresztą to nie ma znaczenia, kwestia nazewnictwa. Konami szykuje swojego Silenta, szukają do niego cały czas nowych pracowników, a Short Message było krótkim sprawdzianem przed wzięciem się za pełnoprawną odsłonę.

 

SHf tworzy studio od Resident Evil Resistance i Reverse. Nie to, że nie wierzę w ich projekt, ale nie sądzę, że to ten właściwy mainline nowy SH. Nawet jeżeli tak mówią, to w rzeczywistości to pewnie niskobudżetowy projekt poboczny, który może tylko pozazdrościć budżetowi temu SH od Konami + Neobrands.

 

Ale to tylko zgadywanka. 

 

https://www.reddit.com/r/silenthill/s/q0hZ0ccgCi

 

Nikt nie potwierdził, czy f to main czy spin-off, wszystko to spekulacja.

Edytowane przez Nyu
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Czoperrr napisał(a):

Ostatnio ograłem obie odsłony w HD Collection a później wróciłem do wersji z PS2 odpalonych na emulatorze i jest to niebo a ziemia (na korzyść wersji PS2). Każdemu odradzam kolekcję, jest okropna pod względem grafiki jak i udźwiękowienia.

Dwójeczka na PC w wersji Enhaced Edition i trójka z małym fixem są jak najbardziej grywalne i wymagają sprzętu podłączonego do prądu. Zamiast grać w tę abominację wolałbym chyba obejrzeć te gry na YT. Jak sobie przypomnę HD Hatfu Collection to chyba nie bez powodu dwójka jest uznawana za najbardziej ryjącą czachę :kekw:

image.png.119edae57c4cddca882a85d5a685f652.png

 

Kurwa, ten Comic Sans do dzisiaj mi się śni po nocach. Cokolwiek blubery nie zrobią to będzie to lepsze niż to coś. Konami oddaj moje 30zł

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
10 minutes ago, Szermac said:

To mnie też zawsze rozwala xD
The texture glitch. e There is also a glitch that takes ...

Tu akurat trzeba się mocno przyjrzeć by samemu to dostrzec ale kurde, ta mgła w jakość ultra-low...

12 minutes ago, Bzduras said:

Dwójeczka na PC w wersji Enhaced Edition i trójka z małym fixem są jak najbardziej grywalne i wymagają sprzętu podłączonego do prądu. Zamiast grać w tę abominację wolałbym chyba obejrzeć te gry na YT. Jak sobie przypomnę HD Hatfu Collection to chyba nie bez powodu dwójka jest uznawana za najbardziej ryjącą czachę :kekw:

image.png.119edae57c4cddca882a85d5a685f652.png

 

Kurwa, ten Comic Sans do dzisiaj mi się śni po nocach. Cokolwiek blubery nie zrobią to będzie to lepsze niż to coś. Konami oddaj moje 30zł

Jeśli ktoś lubi moderskie wersje na PC to tak a jak nie to wystarczy PCSX2 i jest zajebiście (także na steam decku).

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Nyu napisał(a):

Wg kogo?

 

Zresztą to nie ma znaczenia, kwestia nazewnictwa. Konami szykuje swojego Silenta, szukają do niego cały czas nowych pracowników, a Short Message było krótkim sprawdzianem przed wzięciem się za pełnoprawną odsłonę.

 

SHf tworzy studio od Resident Evil Resistance i Reverse. Nie to, że nie wierzę w ich projekt, ale nie sądzę, że to ten właściwy mainline nowy SH. Nawet jeżeli tak mówią, to w rzeczywistości to pewnie niskobudżetowy projekt poboczny, który może tylko pozazdrościć budżetowi temu SH od Konami + Neobrands.

 

Ale to tylko zgadywanka. 

 

https://www.reddit.com/r/silenthill/s/q0hZ0ccgCi

 

Nikt nie potwierdził, czy f to main czy spin-off, wszystko to spekulacja.

Tak, bo nowego mainline SH dostaną Bloobery xD. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...