Skocz do zawartości

Silent Hill 2 Remake


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie kolega pomogl, co wczesniej sam skonczyl a nastepnie jeszcze pozyczyl oryginala:hi: Niestety nie mam z nim dzis kontaktu. Gosc sie stoczyl i gdzies zaginal po nim slad :smutas:

 

Ja tymczasem na fali :hype: pokusilem sie o ten kartonik na poleczke. Wiem ze jest to b.dobry wybor. Juz tylko czekam do premiery :drinks:

 

IMG-20240820-221609.jpg

 

IMG-20240820-221546-Bokeh.jpg

 

:szekle:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dziwne, że nikt nie zwrócił uwagi na scenę otwierającą pojedynek z PH w Woodside. Znaczy może nie dziwne bo to było w tym 30 min gejmplejowym materiale.

Już ciul z tym, ze pomieszczenie ostro zmienione, nawet mi się podoba jakieś większe poddasze hotelu czy kij wi co. Nie za bardzo widać schody, po których PH schodzi w oryginale, ale łorewa.

Najgorszy zgrzyt jest w tej scence początkowej bo gdzieś się podział motyw miętolenia Lying Figure przez PH przy swoim kroczu czy co on tam robi. Tylko teraz wywala LF przez drzwi xD. Myślę, że to też ważny motyw, który z automatu gracza ustawiał dośc mocno obrzydzająco, niepokojąco wobec tego tworu umysłu Jamesa.

Trochę mnie zastanawia czy motywy sexualne nie zostaną trochę stłumione czy w ogóle całkiem usunięte. 

To taka jedyna większa moja bojaźń jeszcze co do rimejka.

Albo może nie chcieli takich sensytywnych rzeczy w trailerze pokazywać i jednak przed wywaleniem Figura za drzwi coś tam mu jeszcze robi xD

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Observer napisał(a):

Oryginał Silenta 2 przeszliśmy trochę po premierze z kumplami z osiedla w wakacje przekazując sobie po kolei pada, mieliśmy jakies filmy obejrzeć ale mówię że mam nową gierkę i chce sprawdzić... odpaliliśmy popołudniu do picki żeby zbaczyc co to i skonczyliśmy o świcie na jednym posiedzeniu, rozkminiając jeszcze potem godzinę zakończenie, dopalając co zostało. Dziś już ziomków wszystkich nie zbiorę, ale z jednym ciągle mam dobry kontakt i planujemy tą akcję powtórzyć na remake. 


Takie akcje to z ziomkiem miałem przy DMC3, RE4 i MGS3 - nocki zarwane, jak który zginął to oddawał pada, oglądał, podpowiadał i razem obmyślaliśmy strategię na przejście jakiegoś etapu/bossa.
Akcję tego typu po latach powtórzyliśmy z RE2 Remake na premierę i było jak za starych dobrych czasów - znów podjarka, granie na zmianę, wyjście z papierosem i drinkiem na balkon, analiza błędów i szukanie rozwiązań. Wtedy, przez ten krótki czas znów autentycznie przenieśliśmy się w czasie i choćby za to kocham remake'i kultowych tytułów.
Mam nadzieję, że SH2 da mi podobne doznania, bo póki co wygląda to zajebiście.

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Ja wtedy miałem 12 lat, z angielskiego to umiałem przetłumaczyć co najwyżej "dog" i "cat", z logicznym myśleniem też jakoś super jeszcze nie było, więc o graniu bez poradnika mogłem zapomnieć. Pamiętam, że staruszek zakupił tego Silenta dla mnie jako prezent na boże narodzenie, a wtedy jeszcze zima, to była ZIMA, więc z sypiącym śniegiem za oknem i dłuższymi nocami klimat podczas grania był wtedy niesamowity. Szkoda, że utknąłem zaraz na początku, na tej zagadce z monetami w budynku mieszkalnym :kekw: no więc, żeby ruszyć dalej trzeba było poczekać aż święta się skończą i otworzy się lokalny sklepik z grami co by kupić tam archiwalny nr PE z poradnikiem... 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja przeszedłem jakoś tego sh2 w bólach - bo nie znając eng totalnie nie wiedziałem o co kaman.

 

Wtedy juz chyba byl internet i poradnik rowniez gdzies znalazłem.

 

Ale wyjaśnienia zakończenia nigdzie nie znalazłem. Dopiero po latach na jakimś streamie koleś wyjaśnił mi wszystkie zakończenia. I wtedy miałem efekt wow fabularny bo zawsze myślałem że to gra o potworach i tyle xd

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Ja zeby dostac gre, czy konsole od rodzicow bez okazyjnie, musialem pomagac ojcu przy mechanice. Tak ze jak tylko skonczylem 12 siedzialem w garazu przy ciezarowkach. Moje piekne lata mlodosci przeminely. Pozniej brat wrocil to przejal paleczke i w tedy moglem juz odetchnac. Wtedy przyszedl czas na giercowanie. Piekne beztroskie lata :nyam1:

Odnośnik do komentarza

Dzieki za porady :drinks:Nie bede pyskowal, Ale moja byla zawsze mnie scigala za pisownie i zarowno "takze"( tutaj jest w sumie wazny kontekst)  jak i "w tedy" kazala wlasnie tak mi pisac. Dobrze to pamietam, poniewaz pisala za mnie wypracowania a czasem sprawdzala bledy:gachigasm:

 Albo jestem debilem albo pisownia ulegla zmienie  :pawel:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, MEVEK napisał(a):

Ja wiem.. ze 22 lata minely od tamtego czasu. Troszke sie teskni do tego gowniarza.

 

Niewazne! Nie wracajmy juz do tego :bluber:Reedycja poszla :lapka:

 

Tak, żeby na przyszłość wyklarować, to wtedy zawsze łącznie, a także zależnie od znaczenia, jak masz na myśli "i" to także, jak nie, np. w sensie "więc" to osobno ;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Nyu napisał(a):

xd

Niektórzy ludzie są jednak pierdolnięci w temacie gier bardziej niż My xD. 

 

Ogólnie dla mnie ten trailer mega wszedł, mimo, że też gwałciłem OG trailer po przejściu gry w formacie .mp4 i kilka lat po co kilka miesięcy również sluchalem OST i ogrywałem czasami, jednak jestem w stanie znieść i zaakceptować zmiany. 

 

Zobaczymy 6 paź:). 

Odnośnik do komentarza

Ej, a pamiętacie jak wychodziło RE2R albo RE4R i niektórzy też się sapali o jakieś bzdety, również na naszym forumku?

 

 

Nie mogę się doczekać na komentarze, że "gra nie ma duszy", bo w jednym pokoju krzesło będzie stać w innym miejscu, a Eddy w spelunie zamiast jeść pizzę pepperoni jak w oryginale, teraz będzie opierdalał hawajską na cienkim, co całkowicie zniszczy symbolikę tej sceny i zaburzy lore całej gry. Literally unplayable :banderas:

Edytowane przez Josh
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Kurwa hajp na RE2R przed premierą. Człowiek chciałby się cofnąć do 2019:frog: Tam jednak nie chodziło o to jak opiera się i wypowiada w cutscenkach Claire ale np zawartość względem OG. Chyba nikt tak religijnie nie podchodził np do VA jak w SH.

 

W sumie nie wiem jak tu będzie. Bloober nie umie jednak wywołać takich emocji, bo od razu przypominają się ich średniaki. Nie znaczy to, że nie życzę remakowi jak najlepiej. Zawsze komuś coś nie będzie pasować tak jak było z Residentami.

Odnośnik do komentarza

Oprawa graficzna prezentuje znośny poziom, nie można narzekać. Miasto ma być rozbudowane, dodane nowe lokacje, zagadki, potwory. Fabuła za to nienaruszona. Wręcz wzorowy remake. Jednak kwestia woke to największa wada. Nasterydowane i konserwatywnie ubrane kobiety mogą zepsuć wszystkie starania twórców by oddać wspaniałą atmosferę gry. 

  • beka z typa 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...