Skocz do zawartości

Silent Hill 2 Remake


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Josh napisał(a):

Famitsu xD

 

Jeszcze może daj ocenę Kotaku

Zawsze śmieszne, że oni nigdy nie mają żadnego embargo i wydają sobie recki przed innymi xD. 

 

Kolejny raz się z recki potwierdza się temat, że gra jest 2x dłuższa niż oryginał. 16-18h. 

 

Ponieważ Famitsu jest prastarą prasą, warto dodać, że oryginał z roku 2001 dostał 34/40 od Famitsu. 

 

No i ta cudowna okładka :)

IMG-4343.webp

 

 

 

 

Trochę więcej konkretów poza czasem gry z obszernej recenzji Famitsu:

 

・The sense of realism and creepiness brought by the beautiful visuals and sound is incredible

・The Japanese dubbing is comfortable and makes you concentrate on the game, which is actually a joy

・Evasion makes the battles more fun and you'll be absorbed in defeating enemies one by one

・The character details and the revamped puzzle solving make it more mentally taxing

・As this is a work from over 20 years ago, there are many scenes that feel like flag setting, but thanks to the overwhelming realism and stress-free play feel, you hardly notice it

・The unique atmosphere is simply amazing

・It takes 16 to 18 hours to clear the first time

・You'll want to go on because you're curious to see something scary

・A great remake, the original and the additional elements are well balanced, so it can be enjoyed by both experienced and inexperienced players

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, KrYcHu_89 napisał(a):

Trochę więcej konkretów poza czasem gry z obszernej recenzji Famitsu:

 

・The sense of realism and creepiness brought by the beautiful visuals and sound is incredible

・The Japanese dubbing is comfortable and makes you concentrate on the game, which is actually a joy

・Evasion makes the battles more fun and you'll be absorbed in defeating enemies one by one

・The character details and the revamped puzzle solving make it more mentally taxing

・As this is a work from over 20 years ago, there are many scenes that feel like flag setting, but thanks to the overwhelming realism and stress-free play feel, you hardly notice it

・The unique atmosphere is simply amazing

・It takes 16 to 18 hours to clear the first time

・You'll want to go on because you're curious to see something scary

・A great remake, the original and the additional elements are well balanced, so it can be enjoyed by both experienced and inexperienced players


No i piknie ;) 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Pix napisał(a):

Wszyscy oczywiście czekamy przede wszystkim na recenzję potężnego redaktora Gruszczyka na ppe. Będzie 10/10 jak starfield, czy jednak to nie ten kaliber.

Zawsze mnie dziwi fakt rypania najstarszej gamingowej gazety w historii świata przez forumowiczów...:).

 

Pierwszy numer wyszedł w roku 1986, a część redaktorów dalej w niej siedzi, legenda. 

Famitsu_-_Issue_1.jpg

 

Oceny może dają dziwne, bo w grach u nich liczą się inne aspekty, normalne i subiektywne odczucie.

 

Jest to też chyba jedyna gazeta/portal w branży, który liczy oceny 4 recenzentów, od zawsze na zawsze.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Pix napisał(a):

Nie zdziwię się, że jeśli rimejk będzie sukcesem, to Konami da bluberom zrobić własnego silenta.

No ja mam cały czas taką nadzieję. Super zagrać w tak odpicowaną wersję kultowej gierki, ale najbardziej czekam na coś zupełnie nowego. A jak nasi rodacy poczuli klimat, to mogą się świetnie nadawać do tej roboty.

Trzeba wiedzieć, że od 2015 roku Bloober uderzał do Konami z pomysłem stworzenia zupełnie nowej części Silenta. W 2019 roku podczas TGS Konami poprosiło ich o złożenie propozycji stworzenia rimejku SH2, a dalszy ciąg wszyscy znamy (źródło: najnowszy numer CD-Action).

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, KrYcHu_89 napisał(a):

Zawsze mnie dziwi fakt rypania najstarszej gamingowej gazety w historii świata przez forumowiczów...:).

Final Fantasy XIII-2   40/40

Nintendogs 40/40

JoJo Bizzare Adventure :dynia: 40/40 

 

Silent Hill 2 34/40

 

 

Tak to tylko zostawię kończąc temat Pizdomitsu i sugerowania się ich werdyktami. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja z dużą dozą ciekawości czekam na te spin-offy (f i Townfall), ale najszybciej mi serduszko bije na myśl o tym, że Konami zebrało ekipę do tworzenia nowego mainline'owego Silenta. Jest więc na co czekać i nie spieszy mi się do myślenia o kolejnym SH od Bloobera... właściwie to jeszcze nie zagrałem w remake 2 ;)

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Josh napisał(a):

Final Fantasy XIII-2   40/40

Nintendogs 40/40

JoJo Bizzare Adventure :dynia: 40/40 

 

Silent Hill 2 34/40

 

 

Tak to tylko zostawię kończąc temat Pizdomitsu i sugerowania się ich werdyktami. 

Tak jeszcze bardziej kończąc temat, to wydaje mi się, że na upartego to w każdym portalu/gazecie znajdziesz jakieś oceny całkowicie z dupy, z którymi większość się nie zgadza. 

 

Odnośnik do komentarza

W sumie wiele poglądów ekstremowiczów na życie tłumaczy samo to wieczne przekonanie, że dobra opinia o grze = opinia która jak najbardziej zgadza się z tym, co wszyscy inni mówią.

 

 

Gra ma dobre opinie i tyle, akurat tutaj jest konsensus. Jaka ocena to kwestia co kto lubi oceniać, nic to nie zmienia. Ogólnie wiadomo już co gra oferuje, jest ładna, zachowuje ogólnie dużą wierność oryginałowi raczej rozwijając tło niż zmieniając sedno, a co do rozgrywki, cóż, wszyscy się przynajmniej zgadzają że jest lepsza niż w oryginale. Fani będą zadowoleni.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Właśnie sobie zerknąłem na tą "krótką" walkę z Flesh Lip w remakeu. No i pięknie nas tutaj chłopaki zaskakują. To juz nie jest uciekanie i strzelanie do wiszących maszkar. Teraz walka ma swoja glebie i druga fazę a wszystko jest tak świetnie podane jak by było częścią oryginału. Szanuje takie podejście bo to pasuje do gry i klimatu SH. Brawo!

Odnośnik do komentarza

Jutro spadną recenzje, bardzo ważne dla Konami w perspektywie dalszej współpracy i robieniu gier AAA w ogóle. 

 

Co ciekawe seria Silent Hill nigdy nie przebiła 90 na meta, najbliżej była legendarna dwójka. 

 

Silent Hill (PS1, 1999) - 86
Silent Hill 2 (PS2, 2001) - 89 :fsg:
Silent Hill 3 (PS2, 2003) - 85
Silent Hill 4 (PS2, 2004) - 76
Silent Hill Origins/Zero (PSP, 2007) - 78
Silent Hill: Homecoming (PS3, 2008) - 71

Silent Hill: Shattered Memories (Wii, 2009) - 79
Silent Hill: Downpour (PS3, 2012) - 64

Silent Hill: Book of Memories (VITA, 2012) - 58

 

 

Po powrocie Konami:

Silent Hill: Ascension (IPhone, 2023) - 35 :sonkassie:

Silent Hill: The Short Message (PS5, 2024) - 56

 

Silent Hill 2 Remake (PS5/PC, 2024) - ?

Odnośnik do komentarza

Jeszcze detal z Famitsu:

 

W treści wyraźnie jest napisane, że „Born From a Wish” nie zostanie uwzględniony w remake'u, przynajmniej nie w taki sam sposób, jak w oryginalnej reedycji, gdzie była to druga kampania obok głównej.

Nie oznacza to, że w nowej głównej historii nie będzie elementów związanych z tą historią (ponieważ jest ona teraz znacznie obszerniejsza), ale mimo to dobrze jest mieć potwierdzenie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...