Skocz do zawartości

Silent Hill 2 Remake


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Josh napisał(a):

Sorry, dalej będę się upierał, że nie zagranie do dzisiaj w SH to niezły KEK. To nie jest jakiś turbo niszowy horror, o którym człowiek dowiedział się wczoraj, tylko najbardziej znana seria w gatunku obok RE i kto chciał, to już dawno ogarnął temat.


Ja nie zagralem nigdy. Tylko w jedynke. Zawsze mialem na liscie backlogu, ale jak juz sprzedalem PS2, to szanse na powrot zmalaly. Gra tak naprawde jest trudno dostepna, jesli ktos nie gra na PC. Chcialem ograc ten remaster na PS3 i X360, ale ten okazal sie kaszana, wiec znow odlozylem nadrobienie tego tytulu w czasie. Do dzis by zagrac najlepiej kupic PS2 lub Xboksa + stary telewizor. Pierwsze Residenty doczekaly sie wielu reedycji i remasterow na nowe urzadzenia (nawet jedyneczka jest na PS5). Silent Hill 2 nie.

Edytowane przez Lukas_AT
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, MEVEK napisał(a):

IMO to barany, ktore nie maja prawa głosu. Zapewne jest niewielu takich graczy osób, wiec z pewnością stwierdzam iz to nie dla nich jest robiony ten remake a dla Nas. Ale przy okazji premiery mogą sobie po niego sięgnąć. Jak najbardziej powinni ale czy sięgną skoro przez tyle lat tego nie uczynili ?

 

Byc nazwanym baranem przez mevka :fsg: Odblokowałem zyciowy achievement.

Odnośnik do komentarza

Też w SH2 nigdy nie grałem. Przeszedłem tylko Downpoura (tak wiem, to nie SH tylko jakaś profanacja). Od pewnego  momentu chciałem, ale jak pisał @Lukas_AT nie miałem skąd wziąć PS2, plus pewnie bym się odbił od tego gameplay. Więc we wtorek wieczorem w końcu zasiądę i zagram, o ile yaczes dowiezie pudełeczko.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Qbon napisał(a):

Takie pytanie na przyszłość, jak mam tego używać? Skopiować wszystko to co on tam podaje w jednym z tych dwóch linków do engine.ini danej gry?

Przy niedzieli Ci powiem, ale chyba tak, przy Wukongu robiłem podobnie, a każda gra na UE5 ma to samo mniej więcej, pewnie będzie od razu wysyp też na Nexusie configów pod grę. Przy Wukongu to naprawdę pomogło mocno, to nie placebo. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Na youtube już wszystko lata - ci, którzy chcą uniknąć spoilerów/nigdy nie grali w grę powinni uważać

 

Z ciekawości kliknąłem filmik z creditsami (trwa 6min) - miło iż uwzględniono cały zespół Team Silent, na liście płac pojawia się również nazwisko redaktora Extrema (co prawda w formie podrzędnego wyrobnika, ale mimo wszystko), a poniżej zdjęcie pewnej pani i pana:

 

 

 

 

215336.jpg

215416.jpg

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Lukas_AT napisał(a):


Ja nie zagralem nigdy. Tylko w jedynke. Zawsze mialem na liscie backlogu, ale jak juz sprzedalem PS2, to szanse na powrot zmalaly. Gra tak naprawde jest trudno dostepna, jesli ktos nie gra na PC. Chcialem ograc ten remaster na PS3 i X360, ale ten okazal sie kaszana, wiec znow odlozylem nadrobienie tego tytulu w czasie. Do dzis by zagrac najlepiej kupic PS2 lub Xboksa + stary telewizor. Pierwsze Residenty doczekaly sie wielu reedycji i remasterow na nowe urzadzenia (nawet jedyneczka jest na PS5). Silent Hill 2 nie.

Jest sporo takich osób. Dlatego spojlery to, zwłaszcza w tej grze to dno. A dokładanie do tego jeszce retoryki że "każdy już ograł, bo to klasyk, ponad 20 letni" to już wchodzi wyższy level odklejenia. 

 

I że takie rzeczy trzeba pisać ludziom na forum o grach:/

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, KrYcHu_89 napisał(a):

Przy niedzieli Ci powiem, ale chyba tak, przy Wukongu robiłem podobnie, a każda gra na UE5 ma to samo mniej więcej, pewnie będzie od razu wysyp też na Nexusie configów pod grę. Przy Wukongu to naprawdę pomogło mocno, to nie placebo. 

Ok. Widziałem na nexusie do Wukonga, generalnie rozumiem, że to kwestia wklejenia linijek do engine.ini. Przyda się do Stalkera 2, bo tam też UE 5, w dodatku open world, ciekawe jak to tam będzie wyglądało z działaniem ale stutteru na tym silniku chyba całkowicie się nie da wyeliminować.

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Qbon napisał(a):

Ok. Widziałem na nexusie do Wukonga, generalnie rozumiem, że to kwestia wklejenia linijek do engine.ini. Przyda się do Stalkera 2, bo tam też UE 5, w dodatku open world, ciekawe jak to tam będzie wyglądało z działaniem ale stutteru na tym silniku chyba całkowicie się nie da wyeliminować.

Całkiem nie, ale kilkanaście minut grzebania i można sobie ulepszyć trochę wrażenia. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Czoperrr napisał(a):

Masakra, mieć 30+ lat i nigdy nie zagrać w SH2? 


To i ja zrobię mój coming out, będzie lżej na serduszku :sweat:
Co prawda grać grałem, ale nigdy nie skończyłem. Podobnie zresztą mam z SH3.
Na PS2 grałem głównie w PES5, GTA, J&D, R&C, Finale, DMC, RE4, MGS3 itp, a Silent Hill 2 mnie jakoś ominęło i dopiero SH3 mnie zainteresowało.
Przygody Heather jednak porzuciłem i też nigdy nie doprowadziłem spraw do końca.
Takie to były czasy, miało się pełno pobazgranych mazakiem Verbatimów i szybko zmieniało sie na coś innego, jak coś zaczęło przymulać.
SH2 po latach kumpel sprzedał mi oryginał w wersji Platinum (mam do dziś) i już wiedziałem, że "wypada znać", ale dotarłem do apartamentowca, wkurwiła mnie gówniara, kopiąca klucz i gdzieś w tych okolicach skończyłem swoją przygodę.
Ostatnio postanowiłem nadrobić SH2 w ramach tej kolekcji HD i mimo jej wad mam zamiar to uczynić, bo jakby nie było to nadal ta sama gra (jasne, trochę wyblakłe kolory, albo ch#jowo zrobiona mgła, ale w pomieszczeniach niezbyt to przeszkadza), a innej sensownej opcji nie mam (PC nie posiadam, a PS2 nie będę podłączał do OLEDa).
Więc tak - grałem w tego klasyka, ale nigdy nie widziałem napisów końcowych.
Co prawda nosiłem się z myślą, by pierwszy raz całą fabułę poznać dopiero przy dziele blooberów, ale doszedłem do wniosku, że w przypadku takich remake'ów największą frajdę sprawia mi poznawanie ogromu zmian i odwiedzanie starych miejscówek w zupełnie nowych szatach.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, Wredny napisał(a):

postanowiłem nadrobić SH2 w ramach tej kolekcji HD i mimo jej wad mam zamiar to uczynić, bo jakby nie było to nadal ta sama gra (jasne, trochę wyblakłe kolory, albo ch#jowo zrobiona mgła, ale w pomieszczeniach niezbyt to przeszkadza)

O moje słodkie letnie dziecię... jak Ty słodko pieprzysz teraz i nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy xD

  • Haha 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Myślałem, że to forum jest lepsze (i tylko jeden nie grał, hehehe he).

7 minut temu, Josh napisał(a):

Wredny, pls xD

 

Also:

 

https://psnprofiles.com/trophies/29854-silent-hill-2

 

Nie wiem czy są jakieś spoilery, bo zerknąłem tylko na szybko, tak więc odkrywacie na własne ryzyko. Chyba będzie trzeba przejść grę minimum 6x razy :) 

Właśnie ocb z tymi trofeami, przecież jest 

Spoiler

8

Zakończeń.

Nawet w menu z ukończenia, co wrzucał Szermac jest info o tym. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...