Skocz do zawartości

Silent Hill 2 Remake


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Nyu napisał(a):

No włączam grę o 6:30 grę, ustawiam sobie wszystko po swojemu, celownik-kropkę, sterowanie jakie lubię, wyłączam to czerwone gówno informujące o poziomie HP, wbijam na pełnej na 4K+Ultra+DLSS, a po kliknięciu w new game nawet się nie zastanawiam, tylko od razu klikam w hard/hard i delektuję się intrem. Chciałem coś napisać sensownego, ale nie umiem, sorki, 11 godzin grania pod rząd. W skrócie: gra na dyszkę dla mnie, poziom RE2make, coś przepięknego. Bloober przestudiowało tożsamość marki na medal, dostarczyli mięsistą prostą (ale nie łatwą, bo przeciwnicy zmieniają tempo czy liczby ciosów) walkę, atmosfera i poziom detali abstrakcyjnej jakości, eksploracja satysfakcjonująca i potrzebna, zagadki, w których nie ma nic za darmo i trzeba się nagłowić, gra aktorska i postacie wspaniałe, wrażliwe, mocne, z duszą.

 

Przeszedłem z 60% i wszystko tu ze sobą współgra. Myślałem, że będzie bardziej cinematic, modern-style, czyli naprowadzanie na wszystko, niemożność zgubienia się, ale nie, to gra i survival horror z krwi i kości, trzeba ogarniać mapę, kminić trasę, a wszystko jest przecież jeszcze większe. Myślałem, że będzie więcej filmów, ale nie, tu głównie gramy, to nie (genialny) TLoU. Wiele myślałem i nic nie wiedziałem. Jestem w szoku, że po tych wszystkich Blair Witchach i The Mediumach zrobili taką dużą, rozbudowaną, działającą i kozacką grę. A to jaki hołd złożyli oryginalnej dwójce jest legen-fucking-dary.

 

Poziom trudności hard w sam raz. Na początku trudno, potem łatwo i ogarniam, potem nagle kilka razy nie mogę przejść jakiegoś fragmentu. Nabojów niby całkiem całkiem, a na bossa wyprztykane full. Idealnie.

 

Minusy? Zmiażdżone przez plusy. Jakieś pierdoły dosłownie w stylu czasem James coś nie może wejść w interkację z półką czy... aaa, nawet nie chce mi się ich wymyślać. Mam nadzieję, że marka rozkwitnie, a młodzi się rzucą na tę grę. 

 

Najważniejsze to napisać: Bloober Team, podeszliście do tego zarówno jak do rzemiosła oraz jak do sztuki. Z jednej strony odrestaurowaliście oryginał z pietyzmem, starannością, szacunkiem. Z drugiej strony rozbudowaliście całość ponadprzeciętnie, przebudowaliście na współczesną GRĘ wideo, dodaliście sporo od siebie, a przy tym wszystkim wiele rzeczy zrobiliście po raz pierwszy w swojej karierze.

 

Czapka z głowy

Case closed, nic dodać nic ująć ;)

Odnośnik do komentarza

@Figaro
Jaki jest sens wywlekania postów sprzed lat, które w tamtym czasie brzmiały jak najbardziej racjonalnie?
Już było to wielokrotnie wyjaśniane, że powątpiewanie w developerski skill blooberów miało jak najbardziej sens, a że po latach trzeba odszczekać te słowa?
To chyba zajebiście dla wszystkich :notbad:

  • This 5
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Wredny napisał(a):

Jaki jest sens wywlekania postów sprzed lat, które w tamtym czasie brzmiały jak najbardziej racjonalnie?
Już było to wielokrotnie wyjaśniane, że powątpiewanie w developerski skill blooberów miało jak najbardziej sens, a że po latach trzeba odszczekać te słowa?
To chyba zajebiście dla wszystkich :notbad:

 

Mało sensu, raczej żartobliwie to zrobiłem. Przecież to ja założyłem ten temat i od pierwszego postu byłem przeciwko blooberowi dotykającego tego arcydzieła.

Odnośnik do komentarza

No były obawy i Blubery wypłaciły solidnego kopa w szczękę udowadniając, że są odpowiednim studiem do tej roboty. Jak na moje to każdy w tej sytuacji wygrał - studio bo pokazało, że dało sobie radę z legendą, a cała reszta łącznie z niedowiarkami mojego pokroju bo dostali zajebistą produkcję stojąca godnie obok oryginału. Win-win :)

  • This 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...