Skocz do zawartości

Silent Hill 2 Remake


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Z 10 lat temu przeszedłem SH2 oglądając wszystkie zakończenia wraz z dodatkiem Maria i nie mogłem się doczekać na Remake :)

Po 3 godzinach gry doszedłem dopiero do Woodside, liżąc wszystkie ściany i zachwycając się okolicą i wykończeniem wnętrz.

ROG Ally X daje radę ze stabilnym 30 fps, 900p i włączonym ray tracingiem. Dopiero jak wszedłem do Woodside, to zaczęło chrupać i musiałem zmniejszyć rozdzielczość do 720p. Pewnie da się wyciągnąć coś więcej, ale na razie gra działa płynnie i mogę się mobilnie delektować atmosferą :)

Jutro będę kontynuował granie w samolocie :) ROG Ally X daje dużo frajdy z grania. Nigdy nie sądziłem, że granie na PCie może być tak fajne :)

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Tralalala napisał(a):

Miałem zagrać dopiero po odbiorze prosiaka ale tak mnie boli dvpsko od czytania Waszych postów, że chyba w tygodniu pojadę po amatora i zacznę grać ciut wcześniej :dog:

Ja tez powoli bede odszczekiwal to co pisalem o PS5 Pro i jak tylko wleci oficjalne wsparcie dla tej gry bede wymienial konsolke. Jak juz leciec maratony to na przyzwoitym poziomie. Bo jak to mowia: "to gry sprzedaja konsole a nie na odwrot" :reggie: 

Sztosiwo i nie zaluje ze zaplacilem podwojnie. Nie w tym przypadku :hi:

 

2 minuty temu, Amer napisał(a):

Już samo łupanie szyb w witrynach i autach jest świetne, takie... uzależniające w sumie :)

Przy czym te wszystkie efekty i odglosy tluczacego szkla sa mega prawdziwe. Realizm na wyciagniecie reki :obama:

Odnośnik do komentarza

Pograłem właśnie 2 godziny i jest zajebiście ale muszę iść spać, jutro po 21 wracam do miasta. Właśnie spotkałem grubaska. Trochę czasu mi zajęło kombinowanie z suwakami żeby jakoś to działało na moim lapku. Eksploracja bardzo na plus, klimat aż wylewa się z ekranu. Chodzenie po mieście i wchodzenie do budynków przypomina mi Downpour gdzie był mocny nacisk na to ale poza eksploracją gra była kiepska w przeciwieństwie do SH2. Zmiany też spoko względem oryginału. Nie mogę się doczekać jutra (a raczej dzisiejszego wieczoru bo już po 24).

Odnośnik do komentarza

Grafika jak wczesne PS2.

image.thumb.jpeg.794c368e94dd5b99ba9d5ee938c3c632.jpeg

 

Lustra z PS2, obijające ludzi.

image.thumb.jpeg.cc3f73ccffa2e47f4adb5086852157d5.jpeg

 

Gówno widać, pewnie dlatego, że inaczej by słabo chodziła.

image.thumb.jpeg.981c67d1732e71fccde480cfc5ece263.jpeg

 

Jakieś przebijanie się przez ściany maczugą, żeby odblokować skróty, czy to jest Dark Souls?

 

Woke shit, brzydcy ludzie, do tego wszędzie wymiociny.

 

Ciągle jakieś dziwne zagadki i trzeba liczyć, czegoś szukać, pisać w zeszycie, eksplorować...

 

A tutaj nikogo nie ma.

image.thumb.jpeg.b9d2e4be5801657aaf4df42821e9a161.jpeg

 

A jak nie to znowu chodzenie po wielkim mieście szukając kogoś.

 

Niby dobra walka wręcz, jak W Callisto, ale bez jednego A.

 

Nie ma zombie nigdzie, więc po co tyle naboi.

 

Ogólnie dziwna gra.

 

Ale na razie po 5h solid 10/10 :cfaniak:

 

 

image.png.dcb7759571f0d6eac08e257c411c7eb3.png

image.thumb.png.bcf60e3539767264786c79a8ec38cd78.png

  • Plusik 4
  • Lubię! 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Czoperrr napisał(a):

Widziałem że u ciebie są widoczne, może to losowa sprawa. Wgrałem też mod na 21:9 w cutscenkach ale skoro w grze wyskakują to nie powinien być problemem.

Mam te mody na 21:9 i fpsy i mam acziki, dziwne. 

 

--

A w profilu to nie, w profilu nie ma, pewnie po EA wpadną. 

 

Tu są 

image.thumb.png.0138b41037afdf600dfeace93e7a510a.png

 

A tu nie ma

image.png.cd79b088c9fcee2a18b367d7ed1100c4.png

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Czoperrr napisał(a):

Ale zajebiście, właśnie wstałem a za oknem mgła :fsg:

 

 

Pytanie do Steamowców. Dlaczego na moim profilu nie ma żadnych achievementow dla SH2? Nie ma nawet paska progresu jak w innych grach. Podczas samej gry wyskakiwały mi osiągnięcia.

Jak embargo minie to wskoczą z automatu :) 
Ty sam widzisz co ci wpadło inni nie :) 

Odnośnik do komentarza

Co do wydajności u mnie to jest kiepsko, często muszę zmieniać ustawienia bo zaczyna dropić. Gram na Legion 5 z Ryzen 5600H, RTX 3060 120W i 16 GB RAM. Czasami mam dropy do 15 fps :/ a jak dam skalowanie roździelczości 0.50 i ultra performance to wygląda jak gówno a dalej dropi, szczególnie z włączoną latarką.

Odnośnik do komentarza

No u mnie działa zajebiście. 

 

Oczywiście patrząc, że jest to Unreal Engine 5, czyli generujące piękne środowisko, optymalizacyjne gówno. 

 

5 najpiękniejszych gier roku działa na UE5, ale każda ma te same problemy, akurat wydaje mi się, że Silent jest w tej wyższej półce i dokonali pewnych optymalizacji, Wukong działał na moim sprzęcie minimalnie gorzej na premierę. Ale UE5 po prostu taki już jest. 

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, KrYcHu_89 napisał(a):

Mam te mody na 21:9 i fpsy i mam acziki, dziwne. 

 

--

A w profilu to nie, w profilu nie ma, pewnie po EA wpadną. 

 

Tu są 

image.thumb.png.0138b41037afdf600dfeace93e7a510a.png

 

A tu nie ma

image.png.cd79b088c9fcee2a18b367d7ed1100c4.png

 

Często na steamie jest problem z łączeniem się bazy danych z profilem. Poczekaj pare dni i się pojawią.

 

Mialem ostatnio taką sytuację z hl2 part2.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Czoperrr napisał(a):

Co do wydajności u mnie to jest kiepsko, często muszę zmieniać ustawienia bo zaczyna dropić. Gram na Legion 5 z Ryzen 5600H, RTX 3060 120W i 16 GB RAM. Czasami mam dropy do 15 fps :/ a jak dam skalowanie roździelczości 0.50 i ultra performance to wygląda jak gówno a dalej dropi, szczególnie z włączoną latarką.

To zmniejsz tekstury i reszty nie ruszaj. Ile ten RTX ma, 8GB VRAM? Pewnie zapycha się pamięć karty i dropi Ci jak musi zrobić miejsce na nowe dane. Zjedź na średnie, nie zauważysz różnicy w samej grze, a wydajność poleci w górę.

Odnośnik do komentarza
6 minutes ago, Bzduras said:

To zmniejsz tekstury i reszty nie ruszaj. Ile ten RTX ma, 8GB VRAM? Pewnie zapycha się pamięć karty i dropi Ci jak musi zrobić miejsce na nowe dane. Zjedź na średnie, nie zauważysz różnicy w samej grze, a wydajność poleci w górę.

Ze średnich zmieniłem na low, wysokich ani nie ruszałem.

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Czoperrr napisał(a):

Co do wydajności u mnie to jest kiepsko, często muszę zmieniać ustawienia bo zaczyna dropić. Gram na Legion 5 z Ryzen 5600H, RTX 3060 120W i 16 GB RAM. Czasami mam dropy do 15 fps :/ a jak dam skalowanie roździelczości 0.50 i ultra performance to wygląda jak gówno a dalej dropi, szczególnie z włączoną latarką.

Legion 5 Pro - 4060 RTX średnia 60fps przy 1600:900

 

T7K4kgj.pngPEyDd96.pngafKAD48.pngwRPjI9c.png

 

Moim zdaniej jest dobrze :) 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...