Skocz do zawartości

Silent Hill 2 Remake


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Czokosz napisał(a):

Dotarłem do labiryntu.

 

Więzienie było słabsze od apartamentów i szpitala, ale też miało fajny klimat i bawiłem się dobrze. Dla mnie ta gra to 10/10 tak samo jak RE2R, ale zaznaczam, że piszę to jako gość, który nigdy nie grał w oryginał i dla mnie to jest po prostu świeże doświadczenie. Może strzelanie jest lepsze w RE2, ale SH nadrabia łamigłówkami, eksploracją, fabułą. Zresztą oglądając materiały przedpremierowe bałem się, że walka będzie dosyć szybko nużyć. Tymczasem mam już te kilkanaście godzin na liczniku, ubijam wszystkie napotkane maszkary i dalej nie mam dość.

 

Za te ostatnie zagranie z wycofaniem polskich napisów z MGS pewnie kupiłbym kluczyk i taniej ograł tego Silenta, ale to Bloober robił i zrobił dobrze, więc kupiłem prawilnie pudełko na ps5.

 

Jeszcze ta walka z:

  Pokaż ukrytą zawartość

Abstract Daddy i ta scena przed i po...

Po tym już musiałem na dziś zrobić przerwę i od jutra ruszam znowu.

 

 

Najs. Byłem bardzo ciekaw opinii, kogoś kto nie grał w og. Blooberom nawet ta sztuka się udała, aby kogoś takiego zaczarować :cool:

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, PiotrekP napisał(a):

Takie milczące reakcje na niektóre rzeczy to jednak trochę nienaturalne są. 

True, nawet biorąc pod uwagę surrealistyczny styl gry. Ja też nie lubię, kiedy postać w grze komentuje wszystko i morda się nie zamyka nawet na chwilę, ale James jest aż zbyt obojętny na te wszystkie pojebaństwa, które się się tu dzieją

Spoiler

chwilę przed starciem z Eddym lądujemy na małym cmentarzu, gdzie widzimy groby opisane: Angela, Eddie i James. Jakakolwiek reakcja ze strony protagonisty byłaby tu wręcz wskazana, a ten nic, nawet słowa nie powie

 

Odnośnik do komentarza

Tak samo jak nie komentuje tego, że po walce z Eddym wychodzi na przystani z łódką, która jest na tym samym poziomie co Towarzystwo historyczne, a wiemy jak długą drogę pokonujemy w "dół".
Mi to się w sumie wpisuje w to co przeżywa, w odkrywanie prawdy i dopuszczanie nieświadomości i podświadomości do swojej świadomości.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, MEVEK napisał(a):

A jak wygladaja puzzle przy kolejnym przejsciu na tym samym poziomie zagadek - wciaz sa randomowe jak w og?

Ja teraz robię run na normal, więc nie powiem. Różnica w każdym razie kolosalna, przebiegam prawie przez wszystko co się da, nawet już nie trzeba chomikować apteczek :dynia:

 

2 minuty temu, Szermac napisał(a):

Tak samo jak nie komentuje tego, że po walce z Eddym wychodzi na przystani z łódką, która jest na tym samym poziomie co Towarzystwo historyczne, a wiemy jak długą drogę pokonujemy w "dół".
Mi to się w sumie wpisuje w to co przeżywa, w odkrywanie prawdy i dopuszczanie nieświadomości i podświadomości do swojej świadomości.

No tak średnio bym powiedział. Klimat przez coś takiego nie zyskuje nic, za to mocno traci wiarygodność protagonisty i gracz ma czasem wrażenie, że steruje drewnianym klocem pozbawionym odczuć, a nie człowiekiem. 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, MEVEK napisał(a):

A jak wygladaja puzzle przy kolejnym przejsciu na tym samym poziomie zagadek - wciaz sa randomowe jak w og?

Tak jak w OG miałeś 19 kombinacji do walizki w Hotelu, tak tutaj na każdym poziomie trudności, rozwiązanie jest zawsze takie samo, nie losuje się z żadnej puli. Kod do głównej zagadki w szpitalu to samo, w og w izolatce było kilka kodów nabazgranych krwią na ścianie, tutaj rozwiązanie jest to samo za każdym razem.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Rotevil napisał(a):

Czy nie macie wrażenia, że zagadka z sejfem z pokojami jest lekko absurdalna? Męczyłem się wczoraj z godzinę, robiłem różne obliczenia i kombinacje, żeby były te cztery cyfry a rozwiązanie było takie, że nie wiem czy wpadłbym na to, gdyby nie przypadek...

Która? Ta w apartamentach?

 

Dla mnie najtrudniejsza była ta z dziurą w ścianie (szpital), jakoś nie skumałem na początku podpowiedzi (normal) na hard zakładam, że jeszcze gorzej. 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Szermac napisał(a):

Tak jak w OG miałeś 19 kombinacji do walizki w Hotelu, tak tutaj na każdym poziomie trudności, rozwiązanie jest zawsze takie samo, nie losuje się z żadnej puli. Kod do głównej zagadki w szpitalu to samo, w og w izolatce było kilka kodów nabazgranych krwią na ścianie, tutaj rozwiązanie jest to samo za każdym razem.

WIesz co, podobno to nieprawda, właśnie zaglądam w guida i jest info, że hard się różni kodami i od normal i normal od easy :D. 

 

Spoiler

image.png.d905d51fc192398158560cb5abc05523.png

 

zakładam, że per zagadka może być inaczej, ale nie każda jest taka sama

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Rotevil napisał(a):

Czy nie macie wrażenia, że zagadka z sejfem z pokojami jest lekko absurdalna? Męczyłem się wczoraj z godzinę, robiłem różne obliczenia i kombinacje, żeby były te cztery cyfry a rozwiązanie było takie, że nie wiem czy wpadłbym na to, gdyby nie przypadek...

Nope, jedyna według mnie pozbawiona większego sensu łamigłówka, to kłódka na początku szpitala. IMO źle sformułowana podpowiedź na hardzie

Spoiler

żeby zdobyć drugą cyfrę trzeba podać ilość pielęgniarek z obrazu. Widać ich 7, ale w podpowiedzi napisane jest że dwie z nich nie żyją, a jedna jest oszustką czyli na logikę pielęgniarek jest teraz 4, ale jakimś trafem twórcy uznali, że więcej sensu będzie miało uznanie oszustki za pielęgniarkę, więc odpowiedź to 5 xD Bardzo mylące IMO, tak samo jak 2 typki na obrazie dające cyfrę "1" (w tekście na kartce była mowa o "liczbie pojedynczej", ale skoro pozostałe dwie cyfry trzeba było wywnioskować z obrazów, to uznałem że pierwszą też)

To była jedyna zagadka na której utknąłem dłużej niż na godzinę. Cała reszta puzzli została dobrze zrobiona i przy okazji giga plus dla tłumacza, bo na luzaku można grać po polsku i też się do wszystkiego dojdzie.

Edytowane przez Josh
  • This 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, KrYcHu_89 napisał(a):

WIesz co, podobno to nieprawda, właśnie zaglądam w guida i jest info, że hard się różni kodami i od normal i normal od easy :D. 

 

  Ukryj zawartość

image.png.d905d51fc192398158560cb5abc05523.png

 

zakładam, że per zagadka może być inaczej, ale nie każda jest taka sama

Nie skumciałeś :D Chodzi o kolejne przejścia na tym samym poziomie ;) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Josh napisał(a):

Nope, jedyna według mnie pozbawiona większego sensu łamigłówka, to kłódka na początku szpitala. IMO źle sformułowana podpowiedź na hardzie

  Pokaż ukrytą zawartość

żeby zdobyć drugą cyfrę trzeba podać ilość pielęgniarek z obrazu. Widać ich 7, ale w podpowiedzi napisane jest że dwie z nich nie żyją, a jedna jest oszustką czyli na logikę pielęgniarek jest teraz 4, ale jakimś trafem twórcy uznali, że więcej sensu będzie miało uznanie oszustki za pielęgniarkę, więc odpowiedź to 5 xD Bardzo mylące IMO, tak samo jak 2 typki na obrazie dające cyfrę "1" (w tekście na kartce była mowa o "liczbie pojedynczej", ale skoro pozostałe dwie cyfry trzeba było wywnioskować z obrazów, to uznałem że pierwszą też)

To była jedyna zagadka na której utknąłem dłużej niż na godzinę. Cała reszta puzzli została dobrze zrobiona i przy okazji giga plus dla tłumacza, bo na luzaku można grać po polsku i też się do wszystkiego dojdzie.

Dobra to nie mogę się doczekać, aż do niej dojdę :gayos:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...