Skocz do zawartości

Silent Hill 2 Remake


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Transmisja, jak dla mnie najwygodniejszy sposób ;)  Dzisiaj jeszcze jeden run wleci, może uda się zejść z 5 minut chociaż. Według speedrun.com w tej kategorii jestem pierwszy, ale to się pewnie szybko zmieni, bo dopiero dzisiaj wystartowała gierka na tej stronie i tylko jeden ziomek miał czas 2h20min.

Edytowane przez Josh
  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Schranz1985 napisał(a):

Ja to jestem chyba debilem.
W apartamencie już 3 razy się zaciąłem xD.
Najpierw ominąłem 1 pokój z kluczowym itemkiem.
Później z 15 min rozkminialem zagadkę z szyfrem do sejfu( to w ogóle było w oryginale? )
A na koniec męczyłem się z zagadką z medalionami :ohboi:
 

Ja nie pamiętam żebym się w grach zacinał, tutaj co druga zagadka to :reggie: siedzę i się gapie. Aktualnie 

Spoiler

kibluje przy kłódce na 3 cyfrowy szyfr na początku szpitala

 

Odnośnik do komentarza

Bywa i tak :D

Zauważyliście, że James na sejw poincie przed walką
 

Spoiler

z dwoma piramidogłowymi , nie patrzy się już "wgłąb", tylko unika spojrzenia i patrzy się w bok ? :cool:

Zajebiste jest też to, że po tym jak już dłużej nie wypiera prawdy i wie co zrobił, to przeciwnicy nas nie atakują, wiją się i pełzają jedynie po podłodze. Ich żywot przestaje mieć powoli sens i znaczenie dla Jamesa.

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, Jeez_PS napisał(a):

Ja nie pamiętam żebym się w grach zacinał, tutaj co druga zagadka to :reggie: siedzę i się gapie. Aktualnie 

  Ukryj zawartość

kibluje przy kłódce na 3 cyfrowy szyfr na początku szpitala

 

Już o tym wspominałem, najtrudniejsza zagadka, przynajmniej na hard. Jak to rozwiążesz to z całą resztą też sobie poradzisz. 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Josh napisał(a):

Już o tym wspominałem, najtrudniejsza zagadka, przynajmniej na hard. Jak to rozwiążesz to z całą resztą też sobie poradzisz. 

Spoiler

Już zacząłem tam liczyć pielęgniarki na zdjęciach w ramkach na ścianie :kekw: ale mi za dużo wyszło, to może zapytam znowu o to samo - na tej kartce jest wszystko do rozwiązania zagadki tak/nie?

 

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Jeez_PS napisał(a):
  Ukryj zawartość

Już zacząłem tam liczyć pielęgniarki na zdjęciach w ramkach na ścianie :kekw: ale mi za dużo wyszło, to może zapytam znowu o to samo - na tej kartce jest wszystko do rozwiązania zagadki tak/nie?

 

Generalnie ta zagadka to jest trochę bullshit, bo podpowiedzi do niej są bardziej mylące niż pomocne

Spoiler

hinty masz zarówno na kartce, jak i na obrazach

 

Cytat

 

Serio? Już bardziej podchwytliwy był sejf w motelu.

 

Sejf był jak dla mnie oczywisty i nie zawierał zmyłek w podpowiedzi. Poszedł w 5 minut, a na tej jebanej kłódce siedziałem godzinę. Niech mi ktoś wytłumaczy jaki to ma sens, że wychodzi cyfra

Spoiler

 

"5", mimo że na kartce jest napisane że dwie pielęgniarki nie żyją, a jedna jest oszustką? Jak dla mnie powinno wyjść "4"

 

Edytowane przez Josh
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

No i w tym problem, bo to już zależy od interpretacji gracza i wszystko rozbija się o to jak zrozumie ten tekst

Spoiler

dla mnie oszustka nie powinna liczyć się jako pielęgniarka i z pewnością sporo osób też tak to zrozumiało

Wydaje mi się, że nie na tym polegają łamigłówki, żebyś sam sobie musiał zgadywać o co chodziło autorowi. To nie jest analiza wiersza na języku polskim, która może przynieść wiele odpowiedzi, tylko potrzebujesz konkretów. Druga sprawa:

Spoiler

w podpowiedzi masz, że pierwsza cyfra jest "pojedyncza", mimo że na obrazie masz dwóch ziomków. To w końcu jest pojedyncza czy odpowiedź to "2"? Czym masz się bardziej kierować, tekstem na notatce czy obrazem? I Znowu musisz zgadywać...

Widziałem jak ta zagadka wygląda na normalu i tu podpowiedzi są jasne i klarowne. 

 

Koniec końców rozwiązałem ją samemu, trochę metodą prób i błędów, ale rozwiązanie tej łamigłówki nie przyniosło mi większej satysfakcji. Na szczęście to jedyny babol w całej grze. 

Edytowane przez Josh
Odnośnik do komentarza

Po coś umieścili to, że jedna była oszustką.

Spoiler

Jakby pomyślałem też na początku, że no przecież "4", ale po kiego grzyba by wspominali, że jedna jest oszustką, jakby miało być "4" to by umarły 3, a nie dwie. Wiem o co Ci chodzi, ale imo no to jest łamigłówka logiczna i można do tego "dojść" normalnie. A z tą 1 na początku to nie wiem, nie brałem pod uwagę w ogóle ziomków, tylko że no po prostu 1 jak pojedyncza xD

 

Odnośnik do komentarza

@Josh 

 

Spoiler

Na fotce w korytarzu mamy siedem pielęgniarek. Trzy nie mogą wykonywać zawodu. 7-3 = 4. Potem mamy dopisek, że nadal jednej brakuje do pracy. Liczba potrzebnych pielęgniarek jest odpowiedzią :potter:

 

W wersji ang było to dosyć jasno opisane. No i trzeba zwrócić uwagę na fakt, że liczby w notatce nie są po kolei.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Agent_Man napisał(a):

No i trzeba zwrócić uwagę na fakt, że liczby w notatce nie są po kolei.

Tak, to akurat było jasne od początku.

 

Cytat
Spoiler

Liczba potrzebnych pielęgniarek jest odpowiedzią 

 

"If the second where as high as the number of nurses , i'd still be one short. With two of them dead and one just a fraud". - nigdy bym tego nie wywnioskował z kombinacji tych dwóch zdań i obrazu z 7 pielęgniarkami. Szkoda, że tekst nie był sformułowany w ten sposób: 

Spoiler

If the second where as high as the number of nurses needed

wtedy miałoby to więcej sensu i nie pozostawiało pola na swobodną interpretację. No i dalej pozostaje ta nieszczęsna pierwsza cyfra, która jest strasznie myląca, bo pozostałe mają związek z obrazami, a ona w jakiś sposób nie. 

 

Nie chce mi się już ciągnąć tego tematu, dla mnie łamigłówka do dupy, ale jeżeli Wy w niej widzicie sens, to dobrze. Wkurzyłbym się i ciągnął dalej temat, gdybym jej nie rozwiązał wcale, dupa by mi wtedy pękła przeokrutnie. Albo po prostu bym testował wszystkie możliwe kombinacje :reggie:

Edytowane przez Josh
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Josh napisał(a):

"If the second where as high as the number of nurses , i'd still be one short. With two of them dead and one just a fraud". - nigdy bym tego nie wywnioskował z kombinacji tych dwóch zdań i obrazu z 7 pielęgniarkami. Szkoda, że tekst nie był sformułowany w ten sposób: 

  Pokaż ukrytą zawartość

If the second where as high as the number of nurses needed

wtedy miałoby to więcej sensu i nie pozostawiało pola na swobodną interpretację. No i dalej pozostaje ta nieszczęsna pierwsza cyfra, która jest strasznie myląca, bo pozostałe mają związek z obrazami, a ona w jakiś sposób nie. 

 

Trzeba było zwrócić jeszcze uwagę na dwa szczegóły, mianowicie:

 

Spoiler

Notatkę znajdujesz w pokoju głównej pielęgniarki. Na fotce masz pielęgniarki-stażystki. Potraktowałem wspomniany przez ciebie fragment jako opis przełożonej piszącej o brakach w kadrze potrzebnej do normalnego funkcjonowania szpitala.

 

No dobra, koniec pieprzenia nt kłódki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...