Skocz do zawartości

Silent Hill 2 Remake


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie też najbardziej pojebana zagadka, spędziłem najwięcej czasu bo nic mi nie wchodziło. Później jakoś wydedukowaoem, ale do dziś nie jestem pewien jak.

 

Szkoda też, że od szpitala mocno spada poziom zagadek na których można było się na chwilę zaciac :(

Odnośnik do komentarza
Cytat

Serio? Już bardziej podchwytliwy był sejf w motelu.

Ja się zaciąłem na tym sejfie na dobrą godzinę. Za to kłódka w szpitalu poszła za trzecim podejściem. 

 

Ogólnie Blooberki świetnie zaprojektowali puzzle i może to nie był poziom trudności Tormented Souls, ale czasem trzeba było przystanąć i pogłówkować przez chwilę.

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Josh napisał(a):

Więzienie i labirynt pod tym względem zasysają motzno, hotel w sumie też, bo ani biblioteka, ani lustro, ani pozytywka nie są skomplikowane i można na luzaku je zrobić na chybił-trafił. Ciekawe czy w Cronosie będą jakieś fajne zagadki :pepegasm:

Tutaj akurat fajnie to rozwiązali bo mamy metodę prób i błędów i sie bawimy az do skutku. Problemem jest skompletowanie ich, reszta to juz sama zabawa. 

Odnośnik do komentarza

Wczoraj miałem tą zagadkę z pielęgniarkami i też troszkę zeszło, ale według mnie wszystko tam w opisie było logiczne. Zrobiłem sobie zdjęcie tekstu i rozmyślałem przy kawce, z daleka od ekranu jakiś czas, i poszło. Czekam na noc i wracam tam rozkminiać dalej, nawet walka coraz bardziej mi się podoba. Dla mnie GOTY 2024 bez dwóch zdań już teraz a i generacyjnie chyba tylko Elden Ring i Alan mają podjazd. Coś niesamowitego.

Odnośnik do komentarza

 

4 godziny temu, Szermac napisał(a):
  Pokaż ukrytą zawartość

No bo właśnie jedna jest oszustką, czyli jest nadal "pielęgniarką", ja to tak skumałem xD

 

3 godziny temu, Agent_Man napisał(a):

@Josh 

 

  Ukryj zawartość

Na fotce w korytarzu mamy siedem pielęgniarek. Trzy nie mogą wykonywać zawodu. 7-3 = 4. Potem mamy dopisek, że nadal jednej brakuje do pracy. Liczba potrzebnych pielęgniarek jest odpowiedzią :potter:

 

W wersji ang było to dosyć jasno opisane. No i trzeba zwrócić uwagę na fakt, że liczby w notatce nie są po kolei.

 

Coś cienko u Was z angielskim chyba.
"If the second where as high as the number of nurses (7) , i'd still be one short (czyli 8). With two of them dead and one just a fraud (minus 3 = 5)"
Akurat ta cyfra była dla mnie jedyną logiczną, ale reszta to trochę z dupy i tutaj niezbyt rozumiałem, o co chodzi.
Żeby napisali, że mam brać pod uwagę wszystkie trzy zdjęcia to bym wiedział, a tak o jakimś drewnie piszą to skąd mam wiedzieć, że chodzi o cztery drzewa na zdjęciu gdzieś w korytarzu (no i drzewo to niekoniecznie drewno)?
Najpierw myślałem, że chodzi o jakąś cyfrę, co siekierę przypomina (4 np). Z tym "singular" też niezbyt jasne, więc ogólnie ta zagadka tak średnio jest logiczna.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy tez tak macie, ale fakt, ze zagadki mozna rozwiazywac na podstawie dwoch tekstow - angielskiego i polskiego - jest ulatwieniem. Moze nie skumam interpretacji po angielsku, ale skumam po polsku (i na odwrot) i moge sie przelaczyc by myslec w innym jezyku. Nie chodzi o znajomosc jezyka, tylko o fakt, ze tlumaczenie takich tekstow nie jest doslowne i czasami inaczej sie mysli. 

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gregorius napisał(a):

Z drewnem też logiczne

  Pokaż ukrytą zawartość

Rozcinasz na pół a wiec masz DWIE połówki czyli dwa

Singular to przecież też dosłowne tłumaczenie

  Pokaż ukrytą zawartość

Pojedynczy = jeden

 


Tak, ale skąd miałem wiedzieć, że te dwie rzeczy również dotyczą zdjęć w korytarzu?
O pielęgniarkach miałem napisane w notatce, więc starałem się znaleźć jakieś info odnośnie ich liczby - trafiłem na fotkę i z tym pracowałem.
Ale jakieś drewno? I co "pojedyncze"? Skąd mam wiedzieć, czego to dotyczy i jak szeroka może być interpretacja?
Dlatego uważam, że ta akurat zagadka była źle zaprojektowana.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Wredny napisał(a):


Tak, ale skąd miałem wiedzieć, że te dwie rzeczy również dotyczą zdjęć w korytarzu?
O pielęgniarkach miałem napisane w notatce, więc starałem się znaleźć jakieś info odnośnie ich liczby - trafiłem na fotkę i z tym pracowałem.
Ale jakieś drewno? I co "pojedyncze"? Skąd mam wiedzieć, czego to dotyczy i jak szeroka może być interpretacja?
Dlatego uważam, że ta akurat zagadka była źle zaprojektowana.

Jeśli chodzi o to drewno to wydedukowałem to na chłopski rozum, bez żadnego zdjęcia, tak jak opisałem w spojlerze. Nie wiem czy taki był zamysł autora ale wynik się zgodził. Może są różne ścieżki wydedukowania tego? Singular potraktowałem też bardzo dosłownie, i bez żadnego zdjęcia, ani dodatkowej wskazówki.

Spoiler

Singular w znaczeniu "pojedyńczy" jednoznacznie skojarzył mi się po prostu z cyfrą jeden.

Nie korzystałem z grama jakiejkolwiek pomocy przy tym.

Odnośnik do komentarza

Samo to jak wielu graczy (i to nie tylko na naszym forum) zrozumiało tę zagadkę na kilka różnych sposobów świadczy o tym, że nie jest dobrze zrobiona. Wskazówki nie powinny dawać oczywistej odpowiedzi, ale też nie powinny stanowić materiału do swobodnej interpretacji na bazie której może pasować wiele odpowiedzi. Wyszedł im tu kapiszon, na szczęście jeden jedyny na całą grę, więc nie ma co dłużej płakać. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Wredny napisał(a):

No ja też te "singular" w ten sposób wziąłem, ale już drewno na pół to skąd miałem wiedzieć te "pół" z ilu?
Dobra, najważniejsze, że reszta zagadeczek jest na wysokim poziomie i z przyjemnością się główkuje.

Co do drewna to nie znalazłem innej wskazówki to zacząłem myśleć o pieńku, siekierce i wyniku tego działania, ale tak zgodzę się, że może to być trochę mylące w opisie.

Odnośnik do komentarza

Udało się :drinks: Jestem szczęśliwy ze mogłem zagrać w tak wyśmienitego Silencika :drakeyeah: dla mnie GOTY :thanks:

 

Screenshot-2024-10-18-18-57-12-91-965bbf

 

Screenshot-2024-10-18-18-58-53-74-965bbf

 

Te staty to nie wiem czy sa prawdziwe!? Wydaje mi sie ze więcej zabijałem pistoletem: LOS(684) to sa strzały chybione? No i wynika ze zabiłem tylko 26 maszkar z broni palnej a resztę rurą (w sumie to może byc prawda bo wiekszosc dobijałem bronią białą a palna osłabiałem) :drakeyeah:  Ale na pewno spędziłem w tym pięknym miasteczku ponad 20h lekko. Tak to jest jak sie wszędzie chce wejść a przynajmniej próbuje :lapka:

 

P.S

gre skończyłem z +300 pociskami także nie krępujcie sie. Ammo jest w nadmiarze porozrzucane po świecie gry.

 

Pewnie jak to pisze to @Wredny ma juz +500 kapiszonów (widziałem na filmiku) :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...