Skocz do zawartości

Silent Hill 2 Remake


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

@Donatello1991 @Ölschmitz i reszta picetowców

 

Gdzieś przypadkiem znalazłem, że ziomek znalazł niby fixa na stuttering, rozwiązanie z dupy niby, ale spróbowałem i że tak zarzucę klasykiem, u mnie działa :D  po włączeniu gry trzeba wejść w task menadżera, szczegóły i znaleźć dwa .exe od SH2 i zmienić im priorytet na wysoki. Teraz przy bieganiu po mieście stutter zdarza się bardzo sporadycznie.

 

Dwa, dalsza kontynuacja jebania devów, dali stary .dll od DLSS i jak ktoś gra z DLSS to mógł zauważyć, że spadające liście mają ghosting, trzeba zamienić na nowy 3.7 i jest git.

 

 

Wczoraj w końcu pograłem na poważnie i co tu dużo gadać, samo intro, wyjście z kibla, wlatuje ponadczasowa nuta i czytanie listu i nie muszę grać dalej, 10/10.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj jak już sobie wstałem, wypiłem kawkę i siedzę w robocie to układam sobie w głowie wrażenia z wczoraj, czy aby na pewno nie poleciałem na fali hajpu. Przypominam sobie miejscóweczki które odwiedziłem, szczegółowość lokacji, zagadki, odświeżoną walkę i mam tylko jedno, bardzo wyraziste wspomnienie które można podsumować tak: https://youtube.com/clip/UgkxosG36Xud1VVMpXqkeJ7UvOKKHNApoJni?si=3ViO3zGf1qhpKXhW

 

Kurwa, chcę już wrócić do tej gry, chyba muszę się zwolnić z roboty szybciej

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, tjery napisał(a):

@Donatello1991 @Ölschmitz i reszta picetowców

 

Gdzieś przypadkiem znalazłem, że ziomek znalazł niby fixa na stuttering, rozwiązanie z dupy niby, ale spróbowałem i że tak zarzucę klasykiem, u mnie działa   po włączeniu gry trzeba wejść w task menadżera, szczegóły i znaleźć dwa .exe od SH2 i zmienić im priorytet na wysoki. Teraz przy bieganiu po mieście stutter zdarza się bardzo sporadycznie.

 

Dwa, dalsza kontynuacja jebania devów, dali stary .dll od DLSS i jak ktoś gra z DLSS to mógł zauważyć, że spadające liście mają ghosting, trzeba zamienić na nowy 3.7 i jest git.

 

 

Wczoraj w końcu pograłem na poważnie i co tu dużo gadać, samo intro, wyjście z kibla, wlatuje ponadczasowa nuta i czytanie listu i nie muszę grać dalej, 10/10.

 

Pomogło. 

 

Ogólnie graficzka wymiata na full. 

 

Odnośnik do komentarza

W sumie gra wygląda bardzo podobnie jak Alan Wake 2 (mimo, że to UE5, a tam był 4), we wnętrzach budynków podobna ilość detali, ale technologicznie jednak na zewnątrz jest nawet minimalnie lepiej, tylko modele postaci i mimika są lepsze w Alanie 2, to akurat zdecydowanie. Więc ogólnie na remis, czyli całkowity, absolutny top graficzny (porównując wersje PC). 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy było, haptyka na Dualsense działa chyba w pełni na Steam (nie sprawdzałem radia, bo grałem na słuchawkach), jest nawet ten pasek żyćka, trzeba tylko najnowszy firmware i długi kabel :). Polecam sprawdzić, jedna z lepszych implementacji. 

 

Bloober podziękował. Na Steam 96% z kilku tysięcy recenzji. Tego pociągu już nikt nie zatrzyma (oprócz Konami xD). 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Po zainstalowaniu DLSS Enabler

 

E4EqDG1.png

 

 

dodaniu komendy do gry 

 

Cytat

--dlss-arch=ampere

 

Gra zupełnie się inaczej, u mnie zero ale to dosłownie zero ścin. 

FPS na poziomie co bez ficzera, ale za to mniej gubi przy 1%Low.

Wiem że @tjery jest specjalistą w tych sprawach, ale się dziele tym co sprawdziłem :) 

 

Edytowane przez Assassins_78
;)
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Whisker napisał(a):

Skończone  9/10 wystawiam bez dwóch zdan, wiele rzeczy mogło zagrać lepiej zwłaszcza optymalizacja w niektórych momentach kuleje mocno ale sam klimat i otoczka to SH2 i wraca się wspomnieniami mocno  lecimy na platynę 

Lecisz NG+ ? Jest jakis dodatkowy wyzszy poziom po Hardzie? 

Odnośnik do komentarza

Ale przecież to nie jest coś co musisz robić, po prostu masz taką możliwość żeby samemu sobie to ogarnąć, na konsoli będziesz na patcha czekal pół roku, na PC masz 2h o premierze grę połataną, jak nie chcesz to z grasz z mniejszymi lub większymi problemami, ale wciąż w lepiej wyglądającą i działającą grę. 

  • Plusik 3
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...