Skocz do zawartości

Silent Hill 2 Remake


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w ogóle w ten projekt nie wierzyłem, tak teraz muszę odszczekać. Co więcej, daje też nadzieję na to, że "własne" gry Bloobera powinny wykonać krok w dobrym kierunku - na Silencie siłą rzeczy musieli się nauczyć bardziej rozbudowanej eksploracji czy systemu walki. Nie twierdzę, że te elementy będą jakieś super w kolejnym ich tytule, ale wreszcie jest szansa na coś, co nie będzie mnie nużyło.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jest szansa na kolejnego mocnego zawodnika w gatunku survival horrorów, SH2 zweryfikuje czy rzeczywiście się do tego nadają czy lepiej, żeby dalej robili swoje symulatory tuptania. Ale jeżeli jednak sprostają wyzwaniu, to fajnie jakby ich kolejna gra była czymś własnym, tylko z podobnym gameplayem. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Josh napisał(a):

Jest szansa na kolejnego mocnego zawodnika w gatunku survival horrorów, SH2 zweryfikuje czy rzeczywiście się do tego nadają czy lepiej, żeby dalej robili swoje symulatory tuptania. Ale jeżeli jednak sprostają wyzwaniu, to fajnie jakby ich kolejna gra była czymś własnym, tylko z podobnym gameplayem. 

Robią już project C i project R, oba to survival horrory. 

Odnośnik do komentarza

No jak to będzie survivalek z kamerą TPP, walką i grafą chociaż zbliżoną do SH2R, a nie The Medium 2, to elegancko.

 

Jakby mi ktoś powiedział jeszcze parę miesięcy temu, że będę się jarał grami Bimper-Teamu, to kazałbym mu się puknąć w głowę :reggie:

Odnośnik do komentarza
Teraz, Josh napisał(a):

No jak to będzie survivalek z kamerą TPP, walką i grafą chociaż zbliżoną do SH2R, a nie The Medium 2, to elegancko.

 

Jakby mi ktoś powiedział jeszcze parę miesięcy temu, że będę się jarał grami Bimper-Teamu, to kazałbym mu się puknąć w głowę :reggie:

Pewnie marketing odpalą niedługo, bo project C to już zaawansowany etap (miał być z Take Two, ale będą sami jednak wydawać) i ma być to nowe IP, drugi projekt to być może jakiś sequel. 

Odnośnik do komentarza

To z 29 maja 2024

 

image.png.f6d15347505ccda609de08487391e265.png

Projekt C własne IP. 

 

Tutaj nic o projekcie R, ale to jest w ramach tego 2nd party, Skybound Studio - z nimi robią projekt R i są związani mocno z serią Walking Dead, więc stawiałbym na coś z tego IP. 

 

Plany więc mają duże i wciąż są to tylko i wyłącznie gry z jednego gatunku. 

Odnośnik do komentarza

Właśnie obejrzałem ten gameplay tak jak pan Jezusek nakazał, czyli za oknem noc, oled, rozdzielczość 1440p i gdyby ta gra wyszła dziś, to jest to top 3 na PS5 pod względem oprawy. Jeżeli ktoś pisze, że jest średnio, to nie wiem, chyba okulista. Blabery odwalili kawał niesamowitej roboty :notbad:

 

 

PS. Chyba daruję sobie granie na słuchawkach, idź pan w choj.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, YETI napisał(a):

Właśnie obejrzałem ten gameplay tak jak pan Jezusek nakazał, czyli za oknem noc, oled, rozdzielczość 1440p i gdyby ta gra wyszła dziś, to jest to top 3 na PS5 pod względem oprawy. Jeżeli ktoś pisze, że jest średnio, to nie wiem, chyba okulista. Blabery odwalili kawał niesamowitej roboty :notbad:

image.png.39c1d0e3a1a057d8c6c637e48e7f84ee.png

 

 

6381117235618_o_medium.jpg

Godzinę temu, krzysiek923 napisał(a):

Prawie 100 zł taniej i większość to sam przelicznik, no cóż, btw trzeba czekać, jestem pewien, że przed premierą odkręcą te oficjalne ceny, jak nie to kluczyk też spoko opcja...

(100 zł na delux) 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, YETI napisał(a):

Właśnie obejrzałem ten gameplay tak jak pan Jezusek nakazał, czyli za oknem noc, oled, rozdzielczość 1440p i gdyby ta gra wyszła dziś, to jest to top 3 na PS5 pod względem oprawy. Jeżeli ktoś pisze, że jest średnio, to nie wiem, chyba okulista. Blabery odwalili kawał niesamowitej roboty :notbad:

Niektóre animacje zalatują amatorszczyzną (spójrzcie jak James z Marią wbiegają po schodach), ale miasto wygląda świetnie. Te odbicia w kałużach, liście falujące na wietrze, masa detali, oświetlenie, gęściutka mgła. Ludzi popierdoliło do reszty skoro uważają, że to wygląda źle. Do października mają jeszcze czas, żeby wyleczyć Angelę z tych użądleń po pszczołach, postawić na nogi jej mimikę i będzie cycuś-glancuś.

Edytowane przez Josh
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, KrYcHu_89 napisał(a):

O qrde typ już ponad 100 postów z analizą, zaczął 7h temu i ciągle leci xD. 


Jak zobaczyłem motyw z odbiciem Jamesa w szybie auta jak ją rozbija i zbiera potkę, to już przestałem przeglądać. Chce sam te smaczki wszystkie wszamać :cool:
Chociaż fakt, faktem kilka nieoczywistych rzeczy zauważyłem podczas tego gameplayu już.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Szermac napisał(a):


Jak zobaczyłem motyw z odbiciem Jamesa w szybie auta jak ją rozbija i zbiera potkę, to już przestałem przeglądać. Chce sam te smaczki wszystkie wszamać :cool:
Chociaż fakt, faktem kilka nieoczywistych rzeczy zauważyłem podczas tego gameplayu już.

Przejrzałem kilka, trzeba przyznać, że ma materiałów od cholery, te zestawienia z pierwszymi leakami złote i widać, jak długą drogę gra przeszła od tej pierwszej fazy, co wyciekła z 5 września 2022. 

 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Josh napisał(a):

 

 

Hmm, postacie wyglądają trochę inaczej niż w grze i nie wiem co tam robi ten żul obok Jamesa. Oby Gans czegoś nie przekombinował z fabułą. Ale Otherworld prezentuje się kozacko. 

Nie jest źle, ale James trochę żulerska stylówa fakt :). I drzwi od kibla ze złej strony :reggie:. Ganz jest dobry w te klocki, da radę. Revelation nie robiona z jego udziałem to przy jedynce była straszna szmira. 

A ten żul obok to ciul Wie kto to?

Odnośnik do komentarza

Pewnie zrobią tak jak w jedynce, że miasto nie będzie do końca opustoszałe, tylko będą się po nim kręcić te ciule z sekty. Z jednej strony jest to jakiś sposób, żeby spiąć story SH2 z jedynką i trójką, z drugiej może to trochę popsuć klimat izolacji i kolidować z głównym zamysłem fabularnym. James - pomijając innych ludzi, którzy trafili do SH z podobnego powodu oraz Laury będącej powiązaną z Marią w grze - nie trafiał na nikogo, wędrówka przez miasto to było jego unikatowe doświadczenie, więc nie wiem czy to dobry pomysł, żeby ładować tu jakieś zbędne NPCe.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Josh napisał(a):

Pewnie zrobią tak jak w jedynce, że miasto nie będzie do końca opustoszałe, tylko będą się po nim kręcić te ciule z sekty. Z jednej strony jest to jakiś sposób, żeby spiąć story SH2 z jedynką i trójką, z drugiej może to trochę popsuć klimat izolacji i kolidować z głównym zamysłem fabularnym. James - pomijając innych ludzi, którzy trafili do SH z podobnego powodu oraz Laury będącej powiązaną z Marią w grze - nie trafiał na nikogo, wędrówka przez miasto to było jego unikatowe doświadczenie, więc nie wiem czy to dobry pomysł, żeby ładować tu jakieś zbędne NPCe.

Fakt, tam sporo w jedynce tego sekciarstwa było, tutaj pewnie podobnie. 

 

Tutaj jednak bym żula usunął, ale no cóż, taka wizja :). 

 

Nie ma jeszcze dat kinowych, ciekawe czy to zepną dokladnie z październikiem na grę i film, marketingowo byłoby optimum :). 

Teraz, Szermac napisał(a):

image.thumb.png.47b4150309fb246867273a20e2f0bcb0.png
image.thumb.png.eafdc174f7dcdf30e8237364020986fa.png


Jeśli chodzi o jakieś zmiany, to zegar w Woodside nie ma wskazówek. Wygląda, że oprócz rozkminy napisu na ścianie, dojdzie też znalezienie wskazówek zegara.

Zagadki mają zostać rozbudowane, takie małe rzeczy, ale dla nas, co ogrywali oryginał milutko :). 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...