Skocz do zawartości

Silent Hill 2 Remake


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze elementy "woke" w tej grze są niczym w porównaniu do gier z bardziej zachodnich krajów. Poza tym doszło do lekkich liftingów zarówno Marii, jak i Angeli (tutaj jeszcze ciężko potwierdzić, bo na ostatnim trailerze i gmaeplayu jej mało pokazali). Raczej nawet dla wrażliwców nie wpłynie to na odbiór gry.

Odnośnik do komentarza

Też nie narzekałbym na WOKE przy tym rimejku. W porównaniu do tego co się dzieje na przykład w ubisofcie od wielu lat, to tu i tak nie jest źle. W sumie jedyna większa zmiana to wygląd Angeli, ale biorąc pod uwagę historię tej postaci, w ogóle mi to nie przaszkadza.

Spoiler

Powiedziałbym nawet, że obecna wersja Angeli jest bardziej wiarygodna. Dziewczyna, która od dziecka była wykorzystywana seksualnie przez ojca i brata wyrasta na mocno zakompleksioną, zaniedbaną kobietę, która przez traumę psychiczną wstydzi się własnego ciała.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

https://www.reddit.com/r/silenthill/s/TCNbnhzTg9

image.thumb.png.6741d04837168f526e031ea28e4920c7.png

 

Cytat

Remake Maria is doing something called a “facial expression.” It’s something people do to convey emotions in a particular moment.

On a serious note, you changed her eyebrows to fit a different facial expression and gave her less of a pout. The actress is more than capable of doing that herself in any scenes where she isn’t supposed to look scared or anxious.

 

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Szermac napisał(a):

No i fajnie? Jednak aktorka mogłaby dołożyć jeszcze zmianę tonu głosu kiedy mówi jak Mary, a kiedy jak Maria :dunno:

Ej no jest inaczej, ale też inaczej niż w oryginale, w każdym razie będzie inaczej, akurat postaci Marii była często w OG również krytykowana, zależy od punktu widzenia, nie ma prawdy objawionej :).

 

Żadna z nowych postaci nie jest dla mnie "woke", nie pasuje do tego określenia. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wszystko wyglada jakoś za czysto i sterylnie, fajnie jakby przykładem Ghost Of Tsushima gdzie dali filtr starych filmów samurajskich tutaj też dali te wszystkie zaszumione filtry symulujące VHS, z przepalonymi bielami i skraszowanymi czerniami - oczywiście dla chętnych żeby się pecetowi fani sterylności 4K 120 fps nie zesrali. 

 

 

1.thumb.png.b07ad86eb75ae3ebb8fed755095339fb.png

 

 

2.thumb.png.4819f16ca8957492bd0120dad6369cca.png

 

W telefonie dorzuciłem na szybko więc gównianie wyszło, ale dla mnie od razu ma klimat bardziej zbliżony do oryginału niż ten plastik. 

Poza tym nie wiem dlaczego w tej scenie animacja wygląda lepiej w grze sprzed ponad 20 lat...

 

Ale i tak gra mi się podoba na ten moment i będę grał. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

No przecież wiadomo, że jedyne prawilne to zakończenie z piesełem :dog:


A tak na serio to przechodzę na luzaku i jakie zakończenie wpadnie, takie wpadnie. Nie wiem jaki ending według Konami jest kanoniczny, ale mi najczęściej wychodzi In Water czyli

Spoiler

samobój 

i to w sumie jest dla mnie najlepsze i najbardziej pasujące zakończenie do tej gry

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Observer napisał(a):

Wszystko wyglada jakoś za czysto i sterylnie, fajnie jakby przykładem Ghost Of Tsushima gdzie dali filtr starych filmów


Mają być różne filtry do wyboru ;) 

Ta nie ma kanonicznego zakończenia z tego co mówił Ito. Są jedynie gorsze lub lepsze z punktu widzenia Jamesika xd
Zdjęcie

Ale kurwa będę grał! :cool:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Cytat

. Also, for a bit of fun, an additional 90s filter toggle is included in the remake's menus to change its colour grading to more closely match the fade of the PS2 original's - if you're that way inclined.

Nie wiem, czy ten filtr nie wejdzie u mnie od razu, zresztą to samo w MGS Remake, też ma być trochę filtrów "nostalgicznych" <3. 

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Josh napisał(a):

Wszystko ok i fajnie, ale najważniejsze pytanie: czy będzie się dało ustawić oryginalne dźwięki chodzenia po menusach i zbierania przedmiotów :we_need_to_go_deeper:

Dźwięk podnoszenia jest ten sam, któs nawet się kłócił, że nie, chyba @XM., więc pewnie domyślnie będą oryginalne. Na tym długim gameplayu jakoś miesiąc temu było. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...