Skocz do zawartości

Silent Hill 2 Remake


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie dlatego, że dwójka uchodzi za bardziej kultową, no i w tym samym czasie klepią film, więc jedno będzie napędzać zainteresowanie drugim. Plus to, że SH2 nie jest powiązane fabularnie z pozostałymi odsłonami, tak że mogą bez problemu zabrać się za rimejkowanie od dupy strony i nikomu nie powinno to zrobić większej różnicy.

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Basior napisał(a):

W ogóle polecacie jakieś kanały yt z LORE Silenta, ten co był wcześniej podany do tłumaczenia czerwonych kwadratów był dość ciekawy.


No to właśnie ten od czerwonych kwadratów - Max Derrat, ma tam dużo z serii.

Tu masz jeszcze playliste z całym wykładem od psychologa i to jest ogólnie must see stuff!, mega gość :

 
I jeszcze gość taki jak fungo. Robił plejtrułsy przez gre na żywca opowiadając, też super.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

ChristopherFalcon z polskiego yt też przyjemnie opowiadał o seri podczas playtrough każdej części. Szkoda, że zrezygnował z YouTube’a bo bardzo podobało mi się jego podejście do rozgryzania fabuły w grach. 
 

Btw nadruk na płycie: „there was a hole here it's gone now” - piękny fanservice ze strony bluberów :banderas:

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Tralalala napisał(a):

ChristopherFalcon z polskiego yt też przyjemnie opowiadał o seri podczas playtrough każdej części. Szkoda, że zrezygnował z YouTube’a bo bardzo podobało mi się jego podejście do rozgryzania fabuły w grach. 
 

Btw nadruk na płycie: „there was a hole here it's gone now” - piękny fanservice ze strony bluberów :banderas:

Cos mi sie wydaje ze wroci do swojej giereczki. A jak wroci to pewnie nagra cale playthrough. Zgadzam sie, gosc wymiata. Ostatnio ogladalem u niego SH4 ktorego pieknie rozklada na lopatki. A ogolnie to pierwsze spotknie mialem z nim jak odkrywal karty w P.T - material o H.Kojimie. Swietne kaski :drinks:

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, iluck85 napisał(a):

 

Reakcje się skończyły.

Ok, dzięki. Trochę mam tych "głośnych" tytułów do nadrobienia. 

Widzisz, naraziłeś się na śmieszność. Z drugiej strony zazdroszczę, warto zatem jeżeli zagrasz w ten rimejk jako twój pierwszy Silent. Aczkolwiek może jeszcze poczekaj parę dni :D. 

 

18 godzin temu, Nyu napisał(a):

Dwójka to zamknięta historia, dość "prosta". Jedynka i trójka to druga historia, są ze sobą ściśle powiązane i są dość... złożone. 

Jaka prosta, jaka znowu prosta. Ludzie...

Odnośnik do komentarza
Teraz, iluck85 napisał(a):

Tu problem w czytaniu ze zrozumieniem.

W jedynke gralem i pamiętam szkole i ćme. Gry nie ukonczylem. I ja nie znam serii bo nie podchodzilem do tematu ponownie i nie wiem czy ta 2 jest fabularnie polaczona, to kontynuacja, dlatego pytalem :reggie:

Spokojnie możesz atakować, historia odrębna i do tego jedna z najciekawszych w grach wideło.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Tralalala napisał(a):

ChristopherFalcon z polskiego yt też przyjemnie opowiadał o seri podczas playtrough każdej części. Szkoda, że zrezygnował z YouTube’a bo bardzo podobało mi się jego podejście do rozgryzania fabuły w grach. 


A no zapomniałem o Falconie wspomnieć, też super lore runy, nie tak szczegółowe, ale to i dobrze, bo fajnie skondensowane i się leci razem z nim i bardzo dobrze to wchodzi :D 
Swoją drogą jego lore run z gry Rule of Rose :pepegasm:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, KrYcHu_89 napisał(a):

Widzisz, naraziłeś się na śmieszność. Z drugiej strony zazdroszczę, warto zatem jeżeli zagrasz w ten rimejk jako twój pierwszy Silent. Aczkolwiek może jeszcze poczekaj parę dni :D. 

 

Jaka prosta, jaka znowu prosta. Ludzie...

Nie prosta, tylko "prosta". Możesz to zinterpretować jak chcesz, wybrałeś sam pewna opcję.

 

SH2 to głęboka, ale relatywnie prosta historia. Szczególnie w porównaniu do SH1 i 3, które mają historię wielu osób, kultu, miasta etc. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
13 minutes ago, KrYcHu_89 said:

dobry motyw na obudowę dla pecetowców

  Hide contents

my-pc-is-ready-v0-pafkow2nn4sd1.png?widt

 

 

i krótko o wersji na PS5

Wygląda na to, że stabilne 60 w perf mode, ale wszystkie cutscenki są w 30. 

 

 

Już mam taki tatuaż na bicku to starczy :)  Ale ten symbol nie ma nic wspólnego z SH2.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

A swoją drogą, to skoro blubersi zamierzają kontynuować współpracę z Konami, to mam nadzieję w przyszłości doczekać się rimejku czwórki. Wiem, że ta gra miała wiele problemów i nie jest tak uwielbiana jak święta trylogia, ale potencjał jest moim zdaniem ogromny. Patent z utknięciem we własnym domu był rewelacyjny. Podglądanie sąsiadów i próby wydostania się z mieszkania, w którym dzieją się coraz dziwniejsze rzeczy, a do tego szalony seryjny morderca grasujący w okolicy  - naprawdę świetny, klaustrofobiczny klimat, wbił mi się do pamięci na długo. 

Jest tam oczywiście też sporo do poprawy, przede wszystkim przesadzony backtracking i beznadziejny, nawet jak na standardy tej serii, system walki, więc mieliby zdecydowanie więcej roboty niż przy odświeżaniu dwójki. Ale według mnie warto dać tej grze drugą szansę. 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Pix napisał(a):

A swoją drogą, to skoro blubersi zamierzają kontynuować współpracę z Konami, to mam nadzieję w przyszłości doczekać się rimejku czwórki. Wiem, że ta gra miała wiele problemów i nie jest tak uwielbiana jak święta trylogia, ale potencjał jest moim zdaniem ogromny. Patent z utknięciem we własnym domu był rewelacyjny. Podglądanie sąsiadów i próby wydostania się z mieszkania, w którym dzieją się coraz dziwniejsze rzeczy, a do tego szalony seryjny morderca grasujący w okolicy  - naprawdę świetny, klaustrofobiczny klimat, wbił mi się do pamięci na długo. 

Jest tam oczywiście też sporo do poprawy, przede wszystkim przesadzony backtracking i beznadziejny, nawet jak na standardy tej serii, system walki, więc mieliby zdecydowanie więcej roboty niż przy odświeżaniu dwójki. Ale według mnie warto dać tej grze drugą szansę. 

 

Mi się tam 4 bardzo mocno podobała, dopiero po latach sprawdziłem w internecie, że nie była lubiana. Zajebisty motyw z tytułowym pokojem, masa poronionych motywów, jak zwykle mocne OST, backtracking może i był, ale bez przesady. 

 

Ale na remake to raczej nikłe szanse, pewnie skończy się na 2, 1->3 to max.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Czoperrr napisał(a):

Nyu pisze prawdę, SH1+SH3 są o wiele bardziej złożoną historią niż SH2, które jest opowieścią bardziej "osobistą".

Cała fabuła SH1: kolesiowi zgubiła się córka w Sosnowcu i musi ją znaleźć.

Cała fabuła SH3: córka wraca do Sosnowca po odpowiedzi. 

 

Odkładając jednak heheszki na bok: Dwójka może i jest mniej złożona, za to o wiele bardziej ambitna. Wiadomo, że do dzisiaj pewne wątki z SH2 zostały już skopiowane milion razy i format jest lekko przeruchany, ale na swoje czasy to było coś świeżego i niespotykanego w grach, żeby uczynić story aż tak osobistym i trzeba przyznać ludkom w Team Silent, że mieli jaja pójść w takim kierunku. Gra nie wali między oczy aż taką dosłownością jak inne Silenty, sięga po cholernie ciężkie tematy

Spoiler

(znęcanie się, gwałt, umieranie na raka)

i przedstawia je z niesamowitym wyczuciem, no i ma co najmniej kilka tak mocnych zwrotów akcji, że wszystkie inne szokery z SH1 i SH3 to przy nich ledwie pierdnięcie szybko rozwiane na jesiennym wietrze. Dla mnie przynajmniej nie było i raczej już nigdy nie będzie w grach tak dobrze opowiedzianej historii jak w drugiej części. Bonusowo: perfekcyjnie zachowany balans pomiędzy "filmowością" i "emołszyns" (tak, płakałem na zakończeniu), a sytym gameplayem. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...